Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Volt már olyan, hogy hazudtato...

Volt már olyan, hogy hazudtatok, mert azt hittétek nem lesz következménye és ezzel felültetek egy körhintára, amiről nem tudtatok leszállni?

Figyelt kérdés
Például volt ilyen vagy ehhez hasonló az életetekben? : Sírtatok és a tanár észrevett, de nem akartátok elmondani, hogy igazából mi a baj, szóval azt mondtátok fáj a hasatok és a tanár erre, hiába erősködtél hogy ne tegye, azonnal hívta a szüleidet, akik miattad eljöttek korábban a munkahelyükről és orvoshoz vittek és már nem merted bevallani, hogy nem is fájt a hasad.
2022. jún. 24. 09:43
 1/9 anonim ***** válasza:
95%
Egyszer azt hazudtam a szüleimnek, hogy minden vágyam megtanulni spanyolul. Sajnos elhitték és azóta minden születésnapomra spanyol nyelvkönyvet, szótárat, spanyol nyelvű könyveket, spanyol útikönyveket kapok, idén lehet, hogy egy utazásra is befizetnek...
2022. jún. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
91%

Nem egy tipikus ősmagyar nevem van. Mindig kérdezgetnek honnan ered, stb.. (bezzeg egy Rodzsert, Brendont, Dzsásztint - akiknek 100x furcsább, különlegesebb a nevük- nem kérdezgetnek).

Volt hogy azt mondtam hogy orosz kém vagyok. Komoly arccal. A barom állat elhitte hogy orosz vagyok. Másnapra már az egész munkahelyemen tudták, és kérdezgették hogy hogy kerültem ide Oroszországból, itt születtem? Mindkét szülő orosz? Stb

2022. jún. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
63%
Intőt kaptam. Elég drámai reakciót váltott ki a szüleimből ha valamit elpuskáztam, az egyikük sírt, a másikuk üvöltött és megpofozott. Szóval otthon tagadtam hogy én valóban hibás lettem volna, mert azt hittem akkor nem baxnak le és elfelejtjük az egészet. A lebaxást megúsztam, azt hittem le is van zárva az ügy... Aztán másnap a szüleim botrányt csináltak az iskoában. Elég hülyén éreztem magam. Még hetekig tartott az ügy és egyre durvább lett. Gyötört a lelkiismeretem. Utáltam hazamenni, mert otthon mindig erről kellett tárgyalni, amikor már százszor szóltam hogy ki akarok ebből szállni. Utáltam az iskolában lenni, mert szégyelltem magam a tanárok előtt és érthető módon a kapcsolatunk is megromlott, jogosan megvetettek. Azt kivántm inkább ne is hazudtam volna. Aztán végre megtörtem és bevallottam az igazat. Utána hónapokig nem bíztak meg bennem a szüleim. Soha többet nem hazudtam.
2022. jún. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Gyermekkoromban a szüleim mindig olyan ruhadarabokat vettek nekem, amiket nagyon utáltam és az osztálytársaim is csúfoltak engem a kinézetem miatt. A legutálatosabb cuccaimat mindig eldugdostam a suliban azért, hogy ne kerüljenek elő és így ne kelljen őket felvennem.

Egy idő után sajnos feltűnt a szüleimnek, hogy sok ruhadarabom eltűnt. Amikor számon kértek, hogy hol vannak a holmijaim, azt hazudtam, hogy az iskolában egy másik tanuló rendszeresen elveszi őket tőlem. Amikor megkérdezték, hogy hogy hívják az illetőt, behazudtam egy nevet is, hogy hihetőbb legyek.

Sajnos az én szüleim is bementek balhézni az iskolába, egyenesen az igazgatói irodába, ahol elég hamar kiderült, hogy ilyen nevű gyerek soha nem is járt az iskolámba.

Otthon nagyon nagy büntetést kaptam ezért, de legalább az iskolában megúsztam. Bűntudatom egy percig sem volt miatta. Mindig is gyűlöltük egymást a szüleimmel, ezért úgy voltam vele, hogy megérdemelték. Ma is pont ugyanígy gondolom ezt.

2022. jún. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

Olyan nem volt, aminek nagyobb hatása lett volna az életemre, de ilyen kisebb sztorik persze akadtak.


Pl. a szüleim iszonyat teljesítménykényszer alatt tartottak sulis koromban, már a 4es dolgozatnál is ment a papolás, ha meg 3ast vittem haza, ment az ordítás meg néha a verés is. Ezért volt, hogy halogattam egy rosszabb jegy bevallását, mert féltem. És egyszer ezért 2 vagy 2 és fél hetes késéssel mondtam meg egy jegyet, és pont valamiért emlékezett rá anyám, hogy az egy régebbi dolgozat volt, és kínomban azt mondtam, aznap tudtam meg a jegyet... persze megint megvolt az üvöltés, de utána még a kémiatanáromat bepanaszolta ofőmnél anyám, hogy túl későn javította ki a dogákat... persze aztán el tudtam kenni az ügyet, hogy az egy félreértés volt stb-stb, de baromi kellemetlen volt.


Meg pont ugyanannél a tanárnál... nem kifejezetten hazugság, mármint nem szavak szintjén. Elkezdett mesélni valami nagyon brutális kannibalizmusos sztorit, nekem meg akkor jutott eszembe vmi hülye vicc, amit aznap hallottam, és éreztem, hogy nem fogom tudni a kuncogást visszafogni... ezért lefeküdtem az asztalra, hogy úgy tegyek, mintha aludnék, nehogy azt gondolja, hogy szerint a kannibalizmus vicces, mert tényleg nem azon nevettem volna... erre azt hitte, rosszul vagyok, és le akart küldeni az orvosiba. Akkor is baromi nagy mázli volt, hogy intettem, hogy nem kell, és annyiban hagyta.

2022. jún. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%
Jó a kérdés és a sztorik!
2022. jún. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%
Miután a suli nem támogatta a vezetés óraimat anyám fizette. Én pedig azt mondtam neki, hogy 6000/óra, holott 7000 volt és a fennmaradót én fizettem. Viszont anyám látni akarta a papírt, hogy befizettem mindent, halogattam, aztán egy vitában nem lehetett tovább húzni, szóval megdőlt a nem adom oda a papírt és hátha lemond róla terv. Aztán még mélységesen fel volt háborodva, hogy átvertem.... XD Ilyen többnapos ordítozást kell elképzelni, úgy hogy amúgy nem károsítottam meg. Mondjuk azóta sem értem, hogy miért segítettem anyagilag úgymond. Mindigis szr volt a kapcsolatunk....
2022. jún. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
84%
Amikor újra összejöttem a toxikus exemmel, akitől mindenki óvni próbált, akkor azt kamuztam nekik, hogy azzal a lánnyal találkozgatok, akivel még hónapokkal azelőtt randiztam párszor. Egyre rosszabbul éreztem magamat, mert mar mindenki meg akarta ismerni. Tesóm rá is keresett fb-n. Féltem hogy írni fog neki és lebukok, de nem.
2022. jún. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
60%
A gyerekeimnek és a családnak sosem mondtam el, hogy én is hagytam ott iskolát. Én voltam számukra a favorit. Kamaszkent mindegyik zűrös volt. A nagyobb 3 gimnáziumba járt mire leerettsegizett. A fiatalabb estire váltott.Aztan 20 ev körül mindegyik osszeszedte magát. Szakmát szerzett illetve lanyom a felsőoktatásban tanul.. Ha elmondom az lett volna, hogy hát hiszen Te is.Mar bánom a kegyes hazugsagot. . Ha a középiskolás eveimrol kerdeznek inkább terelem a témát.
2022. jún. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!