Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nőknek a "Ha én nő létemre el...

Nőknek a "Ha én nő létemre el tudtam érni..." kijelentése valós probléma?

Figyelt kérdés

Tehát ezzel arra utalnak hogy nőként sokkal nehezebb bármiben érvényesülni a karrierben?


pl. egy jómódú polgári családba született nőnek akár nehezebb lehet karriert építeni mint egy szegény munkás családba született férfinak?



2022. jún. 26. 21:29
 1/6 anonim ***** válasza:

"pl. egy jómódú polgári családba született nőnek akár nehezebb lehet karriert építeni mint egy szegény munkás családba született férfinak?"


Nem, miért lenne nehezebb? A nő elmegy főiskolára vagy egyetemre tanulni, utána már simán tud munkát találni, akár szakmájában, akár nem. Jobb pozíciókba még mindig tanultabb embert keresnek, nem kétkezi munkást.

A szegény családból jövő pedig ha elvégzi a 8 általánost már jó, kitanul egy szakmát vagy megy a gyárba 4 műszakba robotolni.

2022. jún. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%
Nőként nehezebb érvényesülni egyes szakmákban de ez szerintem a mai világban már inkább csak kifogás, mert ugyanúgy benne van a pakliban hogy mondjuk férfiként nem leszel szimpi a főnöködnek mert szeplős vagy vagy mert furán nézel. :)
2022. jún. 26. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
43%
Bizonyos nőknek egy férfiakkal zsúfolt helyre elég csak odatolni megfelelő csomagolásban a valagát...
2022. jún. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Metionin ***** válasza:
68%
Nem tudom, engem ez az egész "xy létére" kifejezés rettentően irritál.
2022. jún. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Minden élet más, esetenként nagyon. Lehet, hogy akinek az említett hölgy ellövi ezt az értelmetlen frázist, az otthon a lusta asszonya után kénytelen takarítani, ha rendet akar, miközben szakad rájuk a ház, ami ki sincs fizetve, "szabadidejében" javítgatja a mai építőanyag-árakkal, és mégsincs se pénze, se ereje, holott férfi. Helyzetek és életek vannak, nem csak a két nem, heló.
2022. jún. 27. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nemigazan, foleg ha jol nez ki. Meg vannak olyan szakmak amik szinte csak noknek valok
2022. jún. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!