Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Igazából melyik a legjobb...

Igazából melyik a legjobb napi időbeosztás?

Figyelt kérdés

Az például lehet a legjobb, hogy 8 óra munka, 8 óra pihenés/alvás, 8 óra szórakozás/szabadfoglalkozás?


Vagy hogy a legjobb, hogy az ember biztosan kialudja magát, teljes emberként bemenjen dolgozni X órát, és a többi szabadidejét a családjával, vagy azzal töltse, amivel csak szeretné?!


36/f



2022. jún. 27. 06:48
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
Számomra az, amikor nem kell bemenni dolgozni. Az utazás a legfölöslegesebb dolog. Ki sincs fizetve, időt is pazarol.
2022. jún. 27. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"hogy az ember biztosan kialudja magát"

Igen, jól látod, ez az alapja mindennek. Éppen ezért abból érdemes kiindulni, hogy ez mindig meglegyen: napi 8 óra biztosítása arra, hogy az ember nyugodtan aludhasson (aztán ha csak 7-7,5 lesz belőle, az se baj, de legyen meg a lehetőség akár 8-ra is), méghozzá rendszeresen.

És az sem mindegy, hogy mikor alszik az ember: ha éjjel dolgozik és nappal alszik, az sokkal kevésbé jó, mint éjjel aludni. Nekem a 10-től 6-ig válik be legjobban. Ahhoz viszont, hogy 10-től már tényleg aludni tudjak, mondjuk 9 körül ki kell kapcsolni minden képernyőt, mert ezek ébren tartanak, túl kell lenni a zuhanyozáson meg a fogmosáson is mondjuk már fél 10-kor, mert azok felébresztenek akkor is, ha már álmos vagyok, szóval jó, ha olyan 9-től indul az esti program: zuhanyozás-fogmosás után már csak nyomtatott könyvet szabad olvasni elalvásig, vagy valami altatós típusú zenét hallgatni, de én pl. az emberi beszédre, beszélgetésre tudok legjobban elaludni, szóval a rádió jól jön, főleg, ha magától kikapcsol mondjuk 20 perc múlva.

Reggel mindenképpen innom kell egy nagy bögre (lehetőleg meleg) italt, mert ha nem teszem, megfájdul a fejem valamikor nap közben, és nem múlik el a fejfájás egész estig, ami nem csak saját magammal kiszúrás, hanem rányomja a bélyegét mindenre: az emberi kapcsolatokra (fejfájósan nyűgösebb vagyok, türelmetlenebb, stb.). Enni is eszem legalább pár falaltot, de az ivás a legfontosabb (a reggelit később folytatom, vagy nevezhetjük azt már akár tízórainak is).

Ha korábban ott kell lennem a munkahelyemen, mint általában (vagy később is ráérek bemenni, vagy nem otthonról a munkahelyre megyek, hanem pl. nyaralni, stb.), akkor az a szempont, hogy az otthonról indulás előtt másfél órával csörögjön a vekker, mert nem szeretek reggel kapkodni, szeretem, ha van időm felébredni is, teázni is, stb.

Jó esetben már este megnézem az időjáráselőrejelzést és előkészítem azokat a ruhákat, amiket másnap fel akarok venni. Erre azt mondják, hogy időt lehet vele spórolni, de ez nem igaz, mert este ugyanannyi időbe telik ezt megtenni :) - viszont kevésbé stresszes a reggel, ha nem akkor jövök rá, hogy ja, de ma esni fog, ezért nem vehetek fel szandált, mint tegnap, hanem félcipő kell, ahhoz viszont nem passzol a nyári nadrág, amiben leginkább kedvem volna menni, stb.

Aztán hogy hogyan alakul a nap többi része, arra általában már kevésbé van befolyásom, de ezek az alapok, hogy esélyem legyen rá, hogy a lehető legjobban alakuljon a nap.


Egyébként meg ezer éve keresem én is az ideális napirendet, szólj, ha megvan! ;-)

2022. jún. 27. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mivel elmúltam már 50 is, ezért nekem az jön be a legjobban, amit említettél, a 3x8 óra körüli időbeosztás. Az első munkahelyemen reggel 6-kor kezdtünk, de délután 2-kor végeztem is, és ez nyáron nagyon jó volt. Később reggel 8-tól dolgoztam délután 16:30-ig, némi ebédidővel, de dolgoztam vendéglőben is, ahol nagyon változó időbeosztásom volt. Reggel 7-től, 10-től, 12-től, 14-től éjszakáig, a 4-14 órás változó tartományban. Na, ez nagyon rossz volt, itt nem volt egyensúly, idő sem arra, hogy elgondolkodjak a holnapon. Most taxizom Angliában (Private Hire, nem a dobozos taxi), akkor indulok, akkor végzek, amikor kedvem van. Próbáltam az éjszakai műszakot, de rájöttem, hogy nem nekem való. Maradtam hát a jól bevált reggeli kezdésnél, délutáni végzésnél. 6-kor kelek fel, 7:30-tól dolgozom kb 16-17 óráig (télen csak du 3-4-ig). Az utazásra így minimális időt kell eltöltenem (kb 10-15 perc, mert nem azt a környéket szeretm a legjobban munka szempontjából, ahol lakom) és a délután az enyém. Igyekszem este 10-kor ágyban lenni, bár ez most a nyári időszakban nehezen megy és a reggeli felkelés is hamarabb jön el, de nincs is szükségem már többre. Ezt kb 5 éve csinálom és eddig bevált. Mint egyéni vállalkozó, a bevételem attúl is függ, hogy mennyit dolgozom, de meg kell találni azt az egyensúlyt, ami boldoggá tesz. Nekem ez lett az. Sajnos a legtöbb ember nem tud mit csinálni azzal, hogy utaznia kell. Én is utaztam 1,5 órát a munkahelymre, ami oda-vissza elvesztegetett idő volt. Amit tenni lehet, az az, hogy közelebb kell munkát vállalni, vagy saját magadnak kell dolgozni, ha lehet otthonról. Remélem valamit segítettem, ha nem, akkor bocsika! 😂
2022. jún. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Amikor én sokat utaztam a munkahelyemre, akkor nyelvtanulással meg olvasással töltöttem az időt (pedig akkor még nem is volt mobilom, amivel még könnyebben megoldható lenne), így nem éreztem különösebben elvesztegetett időnek.
2022. jún. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!