Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Honnan lehet tudni, hogy...

Honnan lehet tudni, hogy valaki depressziós?

Figyelt kérdés
2022. jún. 27. 09:28
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

Elzárkózik az emberi kapcsolatoktól, programoktól stb pl , vagy pont fordítva

De igazából van akiről soha sem mondanád meg

Szorongással, depresszióval és pánikbetegséggel kűzdöttem. Viszont belőlem a magány váltotta ki. Mániákusan kerestem az emberek társaságát stb

Ha egyedül maradtam akkor jött a baj

2022. jún. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Dühkitörès? Amikor nem a kivàltó szemèly, esemèly ellen szól, hanem a vilàg ellen? Amikor elmèsz egy bizonyos helyre, ès belső feszültsèget èrzel?
2022. jún. 27. 09:37
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Valakin abszolúte látszik, mint ahogy 1. írta, valakiről meg nem mondod, hogy baja van.


Például a közeli ismerőseim mindig olyan embernek láttak\latnak aki mindig vidám, szeret viccelni.

Pont ezért érintette váratlanul a barátaim, mikor pár éve kiderült, hogy megpróbáltam öngyilkos lenni.


Itthon viszont gyakran látja a párom, hogy be vagyok gubózva a sarokba.

2022. jún. 27. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Onnan lehet tudni, hogy pszichiáter szakorvos diagnosztizálja rajta.


Minden más mellébeszélés. Laikusnak maximum gyanúja lehet, ami miatt javasolja az illetőnek, hogy forduljon orvoshoz.

2022. jún. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
93%

A négyesnek igaza van, orvosnak kell ezt diagnosztizálnia. (Viszont ehhez el is kell menni oda.)


Sok ember van, aki összekeveri a szomorúságot a depresszióval. Mind a külvilág, mind maga az ember szempontjából. Ezt az3rt írom, mert sokan csak azt nézik depressziósnak, aki nagyon szomorúnak tűnik. És sokszor pont az a legdepressziósabb, akiről a külvilág abszolút nem mondaná meg. Holott pont neki lenne a legnagobb szüksége segítségre. (Pl. ott volt Robin Williams.)

2022. jún. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!