Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek azokról,...

Mi a véleményetek azokról, akik más kultúrák tetkóit tetováltatják magukra?

Figyelt kérdés
Sokszor látok embereket maori, yakuza, thai stb tetkóval, és valahogy nem értem meg, hogy miért? Ok, tetszik nekik nyilván, de a valós jelentését se tudják szerintem.

2022. jún. 28. 12:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs tetoválásom, nem is tervezek. Ha más kultúra szimbóluma jelenik meg az életemben, illetve rendszerint alkalmazza az ember, akkor ismernie kell a jelentését. Egy elefántot, nem lehet pillangó tulajdonságokkal illetni, illetve ha valaki a mentális és fizikai tulajdonságok miatt választotta mondjuk a kezdetben említett állatot kifejezésül, akkor abból nem csinálhatunk bolhát, mert nem egyforma tulajdonságokkal ruházzuk fel a szimbólumokat.
2022. jún. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Aki tudja ezeknek a szimbólumoknak a valódi jelentését és tisztelettel fordul az adott kultúrához, azokkal semmi baj nincs, ellenkező esetben viszont nevetségesek.
2022. jún. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Shaddark ***** válasza:
43%

A legtöbbször (merem remélni) azért van valami fogalmuk róla és kötődik is valamilyen gondolatukhoz.

Nekem sincs tetkóm, elég különleges vagyok a nélkül is, nincs szükségem rá.

"Anyu, csináltatok tetkót mert ki szeretném fejezni mennyire egyedi és egyéniség vagyok. - De kislányom, azt nem lehet lemosni, nem engedem. - De Julcsinak és Marcsának és a Petinek is van már..."


Amúgy egyrészt a "minta" miatt választhatják ezeket (popsztárok, rapperek, youtuberek, streamerek...), másrészt a tetoválók is készítenek ilyen "utánérzéseket" és a katalógusból az tetszik meg nekik.

Mondjuk ezeket nem tartom én sem jó dolognak, ha van valami kötődés, élet érzés, identitás tudat, "ars poetica" vagy hasonló amit ki szeretnének fejezni az rendben van szerintem.

De magára varratni mert "jól áll" az szerintem is gáz.

2022. jún. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Nem szoktam foglalkozni vele, az összképet nézem, és hogy mennyire ügyes volt a tetováló. Akiket személyesen ismerek tetkóval, ők kötődnek is a rájuk varrt mintá(k)hoz, nem csak egy kép, ami tetszik, illetve ezek nem is tucatmunkák.
2022. jún. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, hogy miért. Én nem gondolom azt, hogy MINDENKI kultúratolvaj vagy felszínes lenne, aki más kultúrának az attribútumait tetováltatná magára... az nekem teljesen rendben van, ha valaki egy másik kultúrát érez a magáénak, mint azt, amiben felnőtt.

Aztán van az a kategória is, amikor nem tudja az illető, hogy mit tetováltat magára, mert nem annyira tanult, művelt, képzett... és nem is gondolom, hogy mindenkitől, még műveltebb emberektől is el lehet várni azt, hogy minden egyes képről, amivel találkoznak, tudják, hogy van-e valami kulturális jelentősége, mögöttes tartalma... mert nem mindenki csak jelentés alapján tetováltat, hanem van, aki esztétikailag, és az is rendben van. Persze, szimpatikusabb az, aki hajlandó utánanézni, de bizonyos esetekben érthető, hogy az illetőnek csak megtetszett és nem tudja, milyen jelentése van.


Azokat nem csípem, akik 1) híres embereknek a tetkóit másolják le, annyira egyéniségtelenek, utána sem nézve, hogy az adott celeben az miért van, 2) csak azért varratnak magukra dolgokat, mert az az adott motívum éppen trendi... nem azért, mert annyira tetszik, nem azért, mert annyira fontos a jelentősége... nem mert menő.

2022. jún. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%

Gáz. Tele a yt olyan videókkal, ahol lefordítják a kínai írásjeleket és olyan ökörségek vannak odaírva, amit álmomban nem gondoltam volna. Aki nem ismeri az adott kult-ot, csak éppen menő a pekingi kacsa jelét felvarratni, az csak divatmajom.


Egészen más, ha valaki pl. keleti szakon diplomázott és komolyan érdeklődik. De az meg nem tetováltatja magát (legalábbis nem látható helyen), mert Japánban még most is előítéletek vannak róla. Kínáról nem tudok nyilatkozni, de ott se sok tetovált ember futkos, elnézve a kínai turisták áradatát.

2022. jún. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
95%
5. vagyok... egyet kihagytam a "nem szimpi" kategóriából: azt, aki tudja, mit jelent az adott jelkép, nem fontos neki, nem jelentős az életében / értékrendjében, de azért magára varratja, mert "jól néz ki", "a Bélának is van, és az egy zorall arc / instagramon láttam és aaaannnnnnyira jól néz ki Cartier karkötő mellett", és nyíltan vállalja, hogy lesz...ja, hogy az másnak mondjuk vallási jelkép, és illetlen dolog magára varratni.
2022. jún. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyik barátnőm huszonpár évvel ezelőtt egy általa választott rocker becenevet varratott magára "kínaiul". Amennyire tud kínaiul ő is meg a haverja is, aki csinálta a tetoválást, akár mirelit csirke is rá lehet írva. De legalább tök menőnek érezte magát.
2022. jún. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Endr 72 ***** válasza:
74%
Nem èrdekel.Mindenki azt varrat,amit akar.Ha ismerős kikèri a vèlemènyem, elmondom.Amúgy nem rám tartozik.
2022. jún. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
76%
igazából nem értem mi közöm lenne más ember tetoválásához. ha nem megbotránkoztató és direkt azért van hogy hergeljen (pl tiltott motívumok, sátánista jelképek, de láttam már pl apácát golyóval a szájában egy 50kilós szőke aranyosnak tűnő kiscsaj felkarján is..) akkor nem zavar, nem si értem miért kéne. sőt, meg is nézem őket, szeretem a művészetnek ezt az ágát, és ami tényleg művészeti alkotás arról még abszolút pozitív gondolatom is van. honnan feltételezhetnék ilyet hogy nem tudja mi a jelentése? főleg egy japán mintánál ahol minden színnek, formáűnak, alaknak jelentése van..a maoriról nem tudok nyilatkozni, elég divatos lett és nem ismerem, de miért zavarna vagy vetném meg ha valakin az van?
2022. jún. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!