Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez neked is feltűnt a gyakoris...

Ez neked is feltűnt a gyakoris emberekkel kapcsolatban? Ennyi irigy van?

Figyelt kérdés

Bármikor, amikor kér valaki véleményt AKÁRMIRŐL, pl külső, öltözet stb. egész biztos, hogy sokak által le lesz szólva. Csak hogy konkrétabb példát is mondjak, volt itt kérdés a Lunaról, Annie Smileyról, és a válaszadók többsége úgy lehordta őket, hogy milyen csúnyák, nem is néznek ki jól, az utcán 10 szebbet látnak kapásból, r.bancok, blablabla, amikor az anyjukat eladnák, ha fele olyan jó nőket dughatnának, vagy vele olyan jól néznének ki, mint ők. Ez csak egy példa volt régebbről, viszont most legutóbb is volt 2 eset: egy fürdőruhás nő, meg egy tangás. A fürdőruhás nőnek bomba alakja volt, talán minimális felesleg volt rajta (egyéni vélemény), viszont összességében hibátlan. Ennek ellenére olyanokat írtak neki az emberek, hogy rendesen elborzasztott még engem is, pl kötözött sonka, hájas disznó, amikor lemerem fogadni, hogy az itt válaszolgató emberek 99%-ánál sokkal jobban néz ki. Aztán jött a tangás seggű nő, az is le lett szólva, hogy milyen lapos a feneke, meg hogy akár férfi is lehetne a képen. “Tucatsegg, a strandon is ilyeneket látni”, írta valaki, amikor ez a kijelentés egyértelműen nagyon távol áll az igazságtól, bárki megmondja, aki nem rosszindulatú és járt már valaha is strandon. Ezeket a hozzászólásokat nők írják egyébként? Elég valószínű, hogy savanyú a szőlő és igen.

Most jön a kérdés, hogy engem ez miért is zavar. Jogos. Azért zavar, mert utálom a képmutatást, igazságtalanságot, úgyhogy ki fogok állni az olyan nők mellett, akik a (szép) kinézetük miatt kerültek célkeresztbe. Ha valaki felrak egy képet a kövér alakjáról/csúnya sárga, kusza fogairól, akkor az dicsérve, meg bíztatva van, hogy nem rossz az, nincs vele semmi baj. Na bezzeg, ha valami jó csaj tölt fel ide képet, akár az alakjáról, akár az arcáról, ruhájáról az rendesen le van hordva. Ennyire rondák és irigyek az itteni emberek, vagy mi? Elég furcsán működnek a dolgok, mert amire élőben kb mindenki azt mondaná, hogy szar, az itt a jó, és fordítva. Aki magával meg van elégedve, az nem fogja leszólni a szépet, csak hogy hazugsággal nyugtassa az egóját.

Ki mit gondol ezekről az esetekről?



2022. jún. 28. 15:28
 1/5 anonim ***** válasza:
86%

Itt bárki mondhat bármit úgyis névtelen, sokan így vannak, sokan unalomból vannak itt, meg kötekedni!

Sok a munkanélküli is szerintem!

A nők többsége pedig rosszindulatu, magával nincs rendben és mást szól le, a dagadtak a soványakat a soványak a dagadtakat, egyébként mindenkinek mást jelent a dagadt és a sovány is.

A férfiak gyakran leszólják a nagyon csinos nőket akiket pl nem kaphatnak meg soha, de ők sem tesznek semmit hogy esetleg legyen esélyük.

Én megértem ha valakinek a dagi valakinek a sovány nők jönnek be, de nem kellene leszólni egymást! Véleményem szerint ez csak magyarországon szokás! Külföldön senki nem a másikkal van elfoglalva!

22/L

2022. jún. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Hm...
2022. jún. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem csak Gyakorin van itt hanem az összes olyan netes oldalon ahol Anonim maradsz. Az emberek szabadabban fognak viselkedni és véleményt formálni, hiszen számukra nem lesz ennek negatív következménye, nem kell a nevüket vagy az arcukat adni hozzá. Hogy ha egy ilyen személy lát a strandon egy általad felvázolt hölgyet nem fog hozzá odamenni, nem fogja elmondani a véleményét, magában tartja. Mert társadalmilag nem elfogadott egy másik ember alázása, de neten már könnyebben megy. Illete valamilyen szinten ez lehet azért is mert a saját kissebbségi érzését vetíti ki a másikra, példának okáért nem véletlen vannak olyan sztereotípiák mint a "Gyönyörű szőke nő, de biztosan buta és átment rajta a fél város" meg a "Jól kinéző férfi, de biztosan agresszív és üti a nőket" és mondhatnám ezt napestig is. Ezek csak bugyuta találgatások, de sok embernek szüksége van arra hogy így lenyomja a másikat hogy magát jobbnak érezze.

Mondjuk szerintem ez nem egy túl egészséges vagy hasznos gondolkodásmód. Nálam speciel az volt maradandó amikor egy itteni kérdést olvastam a Fogyókúrák kategóriában, egy hölgy rakott fel képeket, leírta honnan indult hova jutott, mennyit fogyott, megkérdezte hogy kellene-e változtatnia még valamin (vagy valami ilyesmi volt a kérdés, pontosan nem emlékszem).

Szerencsétlent szinte szétszedték páran, mondták neki hogy még nagyon nagy hasa van, mekkorák a csípői meg hogy súlyzós edzéseket kellene csinálnia (A hölgy addigra már 1-2 éve aktívan csinálta ezeket a gyakorlatokat is).

Namármost, a nő nem volt elhízott, még csak molett sem volt, mégis így bántak vele.

2022. jún. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, lehet csak a múlt szépíti meg az emlékeimet, az is lehet csak azért látom így mert akkoriban sokkal gondtalanabb és kedélyesebb voltam én magam is. Szóval lehet tévedek, de én azt mondanám régebben mintha sokkal kevésbé lett volna jellemző ez a fajta irigység, rosszindulat sőt néhol már egyenesen gyűlölet, mint ami manapság terjeng. Főleg az internetre gondolok most én is, de akár élőben is érzékelhető.

Facebook helyett még iwiw volt és különböző fórumok. Én kifejezetten normális, érdeklődő, nyitott és toleráns beszélgetésekre emlékszem, főleg az információközlés és némileg az ismerkedés, haverkodás jegyében is mentek ezek a dolgok sokaknak. Multis játékokat is játszottam akkoriban, az emberek még próbáltak segíteni a másiknak és értékelték ha valaki jó, manapság csak a végtelen sav, rivalizálás, fikázás, trollkodás és szabotázs, métellyé vált az egész. Oké, akkoriban is voltak már trollok, 1-2, de teljesen más arányban mint ami mostanra megy. Vmi nagyon megváltozott szerintem, és ez az elmúlt évtized termése lehet.

Csak nekem tűnik így? Ti hogy látjátok?

2022. jún. 28. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
67%

Igen, ez egy igen elterjedt jelenség, de nem csak itt, hanem más internetes platformokon is, beleértve azokat is, ahol nem anoním a felhasználó. Én Palvin Barbaráról láttam kérdést itt, a válaszadók javarésze átlagosnak, sokan átlag alattinak nevezték, több válaszoló is igen proletár suttyó módon kijelentette, hogy Barbi kövér, bojlertestű, jobbakat látni a metrón (ne viccelj, nézz már körül...), bottal se nyúlna hozzá és társai. Az a nő nyilvánvalaón szép és messze átlag feletti, ezt ők is tudják, de inkább a halált választanák, minthogy ezt kulturált módon bevallják végre.

Ezeket valóban kétféle ember írhatja. Vagy egy megkeseredett, sok esetben legalább középkorú férfi, aki nem kaphat meg egy ilyen nőt, ezért mélységesen haragszik rájuk, vagy irigy nő, valószínű ő is idősebb. A Facebookon is látszik gyakran, hogy megjelenik egy teljesen ártalmatlan cikk fiatal nőkről, akiknek annyi a "bűnük", hogy szépek. A kommentszekcióban öregasszonyok tömkelege fejezi ki vállalhatatlan hangnemben (meg helyesírásban... valljuk be az nem a boomerek erőssége) a gyűlöletét, megy a mocskos k#rva, a biztosnemtudnokedlitszaggatni, ezek a mai nők mind r#bancok, decsúnyaezanő, biztosszétb#sztákmár stb. Szerintem a megkeseredett IQ-harcos marikanénik meg a kövér 50es kocsmatöltelék sertés férfiak aránya kb 50-50% lehet az ilyen kommenteknél. Mindkettő csoport meglepő szenvedéllyel tudja gyűlölni a szép nőket, csak mindegyik más okból. A lényeg, hogy ezek a kommentek soha nem jelentik azt, hogy a képen látható nő csúnya. Sőt, valakire minél több fröcsögés érkezik, valószínűleg annál szebb.

2022. jún. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!