Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Komolyan ott tartunk már,...

Komolyan ott tartunk már, hogy akinek nincs facebookja az nem létezik?

Figyelt kérdés

Munkahelyemen szó szerint enyhe túlzással a torkomnak esett pár kollégám, hogy mi az hogy töröltem magam meg " De hát már lassan úgyis ott éli az mindennapjait" és hasonló megjegyzéseket kaptam:). Én pont az ellenkezőjét tapasztalom így lassan két hét után.


Az egyik legjobb dolog hogy sokkal több időt szánok a családomra ahelyett hogy felesleges híreket nézegessek vagy éppen hogy valami trashceleb éppen mit reggelizet...


Furcsa volt szembesülni azzal hogy egyes emberek ennyire függnek tőle. De a legjobban attól lepődtem meg hogy a munkatársak közül az egyik meg is sértődött hogy kevesebb lett az ismerőseinek száma miattam.. (megjegyzem egy városba lakik velem:) )


31/Nő



2022. júl. 3. 06:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
91%

Komolyan, 31 évesen miért nem tudod az ilyeneket levegőnek nézni, nem foglalkozni velük? Különbözőek vagyunk, kinek ez, kinek az a fontos. Ha ők ezen a szinten vannak, ámen. Nem a te dolgod. Ne foglalkozz velük. Éld úgy az életedet, ahogy szeretnéd.

A kritikákat, negatív megjegyzéseket pedig tanuld meg kezelni, és ne úgy, hogy dühösen kiírsz ide egy kérdést, mivel azzal a probléma nem lesz megoldva.

2022. júl. 3. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
De tudom ignorálni kedves válaszoló :), dühös nem vagyok csak meglepődve.
2022. júl. 3. 07:08
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ugyanilyen a helyzet, nekem pl. semmi közösségi média fiókom nincs és rám is úgy néznek, mintha valami tébolyult lennék. Le kell szarni, viszont igazán primitív hozzáállásuk van. 31/f
2022. júl. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van, ritkán használom, utolsó bejegyzésem kb 4 éves, nem jelölgetek, nem likeolgatok. Messengeren üzengetni se szeretek.

Sok embernek a mindennapok részévé vált, de nem kötelező dolog.

Sőt, van olyan vállakozó ismerősöm,akinek okostelefonja sincs. Attól még életben van:D

32F

2022. júl. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyáltalán nem így van. Van egy réteg akinek a közösségi média az élete, és van az összes többi. Mondanom sem kell, minden rétegben vannak olyanok akik azt hiszik hogy mindenkinek ugyanúgy kellene élnie és gondolkodnia mint ők. Úgy látszik a kollégiád is ilyenek.
2022. júl. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
78%
Munkatarsat nem engedunk be aprivat szferankba,nem vesszuk fel facebookra….
2022. júl. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
80%
Én is teljesen meglennék nélküle. Az a fura ha valaki nincs meg nélküle. Nekem csak a messenger miatt kell, hogy tudjam beszélgetni férjemmel.
2022. júl. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
86%

Én a munkatársaimat visszaigazoltam facen, de a főnökeimet nem. Üzenjen viberen, vagy SMS-ben ha nagyon akar. De abba ne folyjon bele, hogy mit osztok meg, mit likeolok, online vagyok e épp munkaidő alatt. :)


Egyébként pedig egyre több ember ember szakad le faceról, előbb utóbb ennek is lehuny a fénye, de lesz majd másik meg van már most is.

Összességében sok emberrel találkozok a mai napig, akinek nincs face. Németországban pl 2 helyen is dolgoztam, sehol nem jelölgettük egymást facen, whatsapp-on beszélgettünk személyesről, munkacsoportjaink is ott voltak. Férjemnek szintén külföldön sok ismerőse van bejelölve munkahelyen, de igazából ők is whatsappon kommunikálnak, és senki nem lepődik meg, hogy nincs face valakinek, nem is azt kérik elsőnek.

A nálatok való reakciók csak annyit jelentenek, hogy ott még mindenki függő. Na de te megtetted az első lépést. :)

Én is sokszor szeretném törölni magam, de ott vannak sajnos olyan csoportok, amikből nagyon sok segítséget kapok, vagy épp ötletet és őket nem lehet máshol elérni, a facebook a gyűjtőhely.

2022. júl. 3. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
87%
Én nem szívesen lennék facebook nélkül. Nem azért mert akkor nem tudnám melyik trash celeb mit reggelizett…. ezt most sem tudom, mert nem követek ilyen oldalakat, nem érdekel. Nekem szimplán a facebook egy fontos információforrás, nagyon sok mindent ott érek el. Például több csoportban is tag vagyok, hobbi és érdeklődés kapcsán is, de az egyetem és a munkahelyem kapcsán is, ami tulajdonképpen kötelező. Igen, mondhatja valaki, hogy neki nincsen facebookja, nem szeretné használni stb., de nekem az a tapasztalatom, hogy akkor senki nem fog azon fáradozni, hogy ezt észben tartsa és más úton eljutassa hozzád az információt, hogy te le ne maradj semmiről. Igen, lehetne más módon is kommunikálni (pl. whatsapp csoport stb.), de én eddig ezzel találkoztam a legtöbbször. Sok eseményt, programot is facebookon szoktam találni magamnak. Valamint én pl. a hírportálok facebook oldalait is szívesebben olvasom mint a weboldalukat vagy az alkalmazásokat.
2022. júl. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Én meg pont azt látom a környezetemben, hogy egyre kevesebb embert érdekel a facebook. Ismerőseim nagy része már hála az égnek nem rakja ki, hogy itt evett, itt nyaral, itt vásárol.

Munkatársaim közül sokan nincsenek fent (40 év körüli minden munkatársam.) Főnököm sincs fent. Senkit nem érdekel.

Közös viber csoportunk van. Ott tudunk kommunikálni ha szükséges.

Rólam abszolút nincs már fent semmi. Se kép, se infók. Messengert használok a közeli ismerősökkel beszélgetésre.

2022. júl. 3. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!