Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért telt el jobb érzéssel...

Miért telt el jobb érzéssel minden apróság ha dolgoztam mint amikor munkanélkül voltam akkor ürességet éreztem?

Figyelt kérdés
Egy ideje új munkahelyen vagyok és amiket eddig szoktam csinálni most sokkal jobb érzéssel tölt el mint munkanélküliként. Meg olyan munkát vállaltam ami túl van a megszokott kényelmemen de valahogy elkezdtem hsz gyorsan kellett reagálnom. pl-.zene hallgatás, random találok finom kajákat itthon (ami korábban sokáig nem volt jellemző pl.hűtőben mélyen volt eldugba)...ilyen apró dolgok amiket munkanélküliség alatt is csináltam rendszeresen de valahogy akkor minden üres volt, benne voltam depresszóban is enyhén, minden nap unalmas volt. Az az időszak mellesleg eléggé lehangoló volt, életem legrosszabb időszaka talán, annyira megalázást kaptam, én is sok kínos helyzetbe kerültem, kitörölném aztaaz időt...most hogy találtam jó munkát (igazából nem olyan területen van ami nekem kedvez de valami mégis megragadott benne)még magamat is jobbnak értékelem, egy jobb énem lettem. Nekem nagyon nehéz volt még csak maga az interjú de erőt vettem és sikerült. Azóta minden napban találok valami kis apró örömöt még ha nem is egész nap érnek jók. Lehet most levetettem magamról egy ilyen negatív hullámot ami akkor velem volt és most hogy magamtól csinálok mindent pozitív irányba haladok? Persze értelemszerűen ha munkanélküliségből jön ki az ember az maga pozitív hatást von maga után de mégis nálam hirtelen elöntött ez az áradat, szinte érzem magamban is...azóta egy nap se unatkoztam még pihenő napjamon sem. Akkor magam alatt voltam, konkrétan bámultam sokat magam elé, nem éreztem energiát semmire, lehet depresszió is kzre játszik?

2022. júl. 17. 21:32
 1/1 anonim ***** válasza:

A leirasban tobbszor is megvalaszoltad magadnak: depresszio, lehangoltsag, kilatastalansag… ilyenkor az ember nem latja az elet apro oromeit. Mert “nincsenek”.

Persze mikor minden jo es happy az ember csak a jo dolgokra osszpontosit.

2022. júl. 23. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!