Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Buta vagyok? Segít a mensa teszt?

Buta vagyok? Segít a mensa teszt?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)

Igyekszem tömör lenni. Eléggé összeomlott az életem mostanság. A párkapcsolatomnak annyi lett. A barátom sokszor éreztette velem hogy buta vagyok. Az egyetemről kibuktam, mert a magányosság és a kiközösítettség miatt súlyos depresszióm lett (volt, hogy 3 napig nem is aludtam). Az emberek folyton azt éreztetik velem, hogy nem vagyok olyan okos, mint ők. Az egyik volt tanárom szerint mindenben rosszabb vagyok, mint a többiek. Én viszont a körülöttem lévőket látom idiótának (pár ember kivételével). Az tény, hogy a tudásom felületes. Én úgy érzem, hogy mindenki más az idióta körülöttem. Volt, hogy követtek az iskolatársak és még a tanárok is szórakoztak velem. Borzasztóan bunkók velem a többiek és mérhetetlenül gonoszak. A világ lenne ennyire kegyetlen? Néha olyan, mintha az idiocracy című filmbe csöppentem volna. Viszont én nem tudok funkcionálni ebben a világban, akkor lehet, hogy velem van a gond🤔 Az online próba teszten 125+ kaptam, de az gondolom könnyebb, mint a rendes (és itt is volt amit nem tudtam, csak tippeltem). Nem igazán tudom mitévő legyek. Ha kiderül, hogy mégse vagyok butább, mint az átlag akkor viszont hol lehet a probléma? Már ott tartok, hogy rettegek emberek közé menni. Vagy az emberektől kapok depressziót vagy a magányosságtól. Az olyan helyeken érzem csak jól magamat, ahol szigorú szabályok vannak, amiket be is tartanak az emberek.

Egyébként egyedül nem tartanám magam rossz képességűnek. Tudok pár olyan dolgot, amik a nagyon butáknak nem menne (pl.: tudok zsonglőrködni, van nyelvvizsgám, felvettek egyetemre...). Viszont még egy nagyon (borzasztóan) egyszerű munkahelyről is kirúgtak és ott is úgy viselkedtek velem mintha idióta lennék. Annyira csak nem vagyok buta, hogy mindenki okosabb legyen nálam. De az se lehet, hogy mindenki hülye körülöttem (pár embert leszámítva). Nem tudom mi lehet a probléma és, hogy hogyan tudnék javítani a helyzetemen.



2022. júl. 21. 00:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
40%
Én fizetőset töltöttem ki és 123 lett, de ide hiába írod ki úgy is lekamuznak
2022. júl. 21. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%

ez inkább pszichés problémának tűnik, ami egyébként kihathat az ember teljesítőképességére.

meg van olyan, hogy mimóza nárcizmus, nekem pl. az van. :-)


[link]

2022. júl. 21. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
Pszichológust javasolnék és az ok felkutatását. Attól, hogy kapsz egy papírt, hogy magas az IQ-d, nem leszel szociálisan érzékenyebb és barátaid sem lesznek. Vakvágány. Előbb gondolnék autizmusra, asperger szindrómára és társaira, mint Mensa tesztre. Előbbiek diagnosztikája legalább elvezet a változáshoz. Az utóbbi csak egy papír a semmiről.
2022. júl. 21. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Andizsuzsi ***** válasza:
76%

Pszichológust javasolnék nagyon sürgősen.

Nincs olyan, hogy valakit az egész világ bántja.

2022. júl. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%
Hát nem sikerült tömörnek lenni, ezért csak az eredeti kérdésre válaszolok: a mensa tesz leméri a tudásod (egyetlen szempont mentén, és egyébként baromira nem jelent semmit az eredmény), de okosabb nem leszel tőle, az is hétszentség.
2022. júl. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 tsirche ***** válasza:
86%

Egy ember a sztrádán halad és hallgatja a közlekedési híreket:

– Figyelem, az autópályán egy őrült sofőr szemben megy a forgalommal!

– EGY? MIND!!!

2022. júl. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
74%
Ne törődj az IQ teszttel. Én is kitöltöttem, nem a mensa tesztet, egy másikat, az eredmény 85. Ennek volt egy másik része, ahol csak számok voltak, arra viszont 30 kérdésből 28-ra jól válaszoltam. Most ássam el magam? Kit érdekel az IQ teszt?
2022. júl. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
69%
Amikor én jãrtam egyetemre (jó régen), akkor azt tapasztaltam, hogy a magas IQ nem rossz, de nem elég. A 125 szerintem nem rossz, de csak az átlag populációban számít magasnak, az egyetemiben talán nem. Én a mensa teszten 140-et értem el, és nem számítottam a legokosabbak közé. A tanulmányi eredményem sem volt “magasröptű”, nagyon rossz se volt, hanem átlagos. Nálam butábbak is voltak, akik jobb jegyeket kaptak, meg okosabbak is, akik rosszabbakat. Szóval az IQ csak megkönnyíti a dolgokat, bár bizonyára van egy minimum, ami alatt reménytelen. De az is biztos, hogy ez kevesebb, mint 125.
2022. júl. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból tudom mondani, hogy ha butának érzed magad, és a mensa teszt eredménye megnyugtatna, akkor menj el egy éles papír alapú tesztre is. Veszteni nem igazán veszthetsz vele. Nem fogja megoldani a problémáidat úgy hiszem, viszont így legalább saját maga felé lesz valami szilárdabb kapaszkodó, hogyha látod két szemeddel is az eredményét, akkor hiába mondanád magadnak, vagy neked mások, hogy buta vagy, akkor te igenis tudnád, hogy ezeket nem szabad elhinni. Hiszen tudod, hogy nem ez a gond, hanem valami más.
2022. aug. 5. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Megnyugtatott. Bár nem kerültem be, mert csak a felső 5%-ba lettem benne, nem a 2%-ba. Egyébként nem volt nehéz, inkább az idő volt nekem kevés, mert csak akkor mentem tovább egy feladattal, amikor biztos voltam benne. Lehet jövőre is elmegyek hátha még a 2%ba is sikerülne bekerülni, így hogy tudom, hogy az időre is figyelni kell.

Egyébként segített, mert mostmár tudom, hogy nem az intelligenciámmal van a gond, bármit is mondjanak a tanárok.

2022. okt. 2. 09:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!