Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nyilvános helyen, frusztrált...

Nyilvános helyen, frusztrált idegen ember provokáló támadására, mi helyes reakció?

Figyelt kérdés

Az olyanokra gondolok, amikor egyesek nyilvános helyen vagy legtöbbször forgalomban, konfliktusokat generálnak, hogy aztán dühkitörésben balhézhassanak, kiadhassák a bennük felgyülemlett feszültséget. Igen, sok bennük a feszültség és nem az adott helyzet az a szikra, amitől ők robbannak, hanem ők generálják a helyzetet tudatosan.

Pl. Utcán meglök a vállával "-mi van nem látsz b+?"


Vagy forgalomban pitiáner apróságok miatt pl. irányjelző elmulasztása, nem engedted ki vagy be stb. Képes km-eket menni utánad, hogy aztán magából kikelve, önkéntes rendőrt játszva, jól helyretegyen. Legtöbbször nem is valós, csak vélt sérelmek miatt. Tudom, hogy ezeknek leginkább nem másokkal, sokkal inkább saját életükkel van bajuk. S most ne a kigyúrt, kopasz, BMW-sekre gondoljon senki, hanem ezek többnyire átlagemberek.


Tehát mi a helyes reakció ilyen helyzetekben?

A provokáló 3 féle reakcióra számít.

1: Leereszkedem a szintjére, én is agresszívan reagálok, lesz ordibálás, anyázás, esetleg bunyó. A provokáló kiadhatja a feszültségét.


2: Sűrű bocsánatkérések mellett, magyarázkodásba kezdek. A provokáló így valakinek érezheti magát, hogy most jól helyretett, még talán el is élvez.


3: A betámadott alany lefagyása. Amolyan "én most mit csináljak ebben a helyzetben?"

Provokáló részéről, lásd 2. Pont.


Nekem az az elvem, hogy olyan reakciót adni, amire a provokáló nem számít. Pl. gyere ülj be, dumáljunk. Vagy valami semleges dologról elkezdeni beszélni hozzá, esetleg kikérni a véleményét. Ez szerintem összezavarná a provokálót. (Vagy még idegesebb lenne)


A kérdést az ihlette, hogy néztem egy-két videót a Bp-i autósok közössége Fb oldalon.


Tehát aki már került ilyen helyzetbe, hogyan reagált vagy aki ilyen helyzetbe kerülne, mit csinálna?



2022. júl. 22. 17:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mivel ezek random szituációk, véletlenül érik alapból az embert...pl ha valaki meglök engem az utcán és még neki áll feljebb lehet pofán vágom alapból, de ha jó napom van lehet csak nevetek rajta egyet..eléggé egyén függő is a dolog, tehát nincs sablon arra hogyan kell viselkedni ilyenkor. 29f
2022. júl. 22. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Mosolyogj rá, kacsints, és dobjál puszit neki. Nemtől és életkortól függetlenül. Én ezt szoktam, 80%-ban beválik.
2022. júl. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

A te hibad ha bevonzod a kotekedot. Mindig az alacsony energiaju gyenge emberekbe kotnek bele.

Jarj boxra,jarj kondiba.

2022. aug. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#3

Te melyik vagy, a kötekedő, vagy az "alacsony energiájú"?


(Ekkora baromságot xd)

2022. aug. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!