Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire gyakori, hogy valaki...

Mennyire gyakori, hogy valaki tud sakkozni?

Figyelt kérdés
2022. júl. 24. 19:08
 1/10 anonim ***** válasza:

Itthon?

Inkább sok nagyszájú van.

Illetve nagyon sokan nem is ismerik a dolgot,max beugrik nekik a sakktábla képe ha hallják a szót.

Én szívesen játszanék,de akkor meg mindenki egy okostojásnak hívna.

Kb olyan,hogy elhívsz valakit egy találkozóra és komolyan ezért hívtad ide? Hogy malmozzatok?

Ma már sokakat nem érdekel a dolog.

Engem is egyre kevésbé,néha azt veszem észre hogy egyre inkább.

Eleve egy csomó játék elemezve lett,tanulható mesterségesen,így már nem annyira természetes számomra.

Hiába akarom élvezni a játékot,ha az első 10 lépés minden játékban ugyanaz,vagy nagyon hasonló...

2022. júl. 24. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Jól sakkozni mondjuk 2%

Aki tudja a szabályokat és tud minimalis szinten játszani meg 5 éves kor felett 99% legalábbis én nem ismerek senkit ebben a korosztályban aki ne tudna.

Ha valaki meg elfelejtette hogy kell vagy régen játszott kb 10 perc alatt megtanul.

2022. júl. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Na, azért rengetegen azt sem tudják, mi a sakk. Nemhogy a szabályokat. :D
2022. júl. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
59%

Tényleg? Oké, bocs lehet én valami buborékban élek.

Gimiben (2 éve végeztem) is rengeteget sakkoztunk az osztálytársakkal, egyetemen többen komolyan versenyeztek is. Általános iskolában is voltak, akik komolyabban csinálták.


Oké kocka szakon vagyok és elit gimibe jártam, de nem akarom elhinni, hogy nem tudnak az emberek sakkozni. Oké, én is rég játszottam, de ha el is felejti valaki, azért annyira nem nagy szám újratanulni.

2022. júl. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Egyes vagyok,én pici koromban már két öreg róka ellen játszottam.

Apám,öregapám.

12 évesen megyei elsők lettünk a három fős csapatunkal.


Nemrég tán egy éve kezdtem el újra játszani,egyáltalán nem lehet elfelejteni.

Ha minden szabályt megtanultál az elején.

Pl mikor kicsi voltam,volt hogy úgy sáncoltam hogy áthaladtam a királlyal úgy,hogy sakkba lettem volna.

Persze rám is szóltak.

Nem hiszem,hogy ezen kívül van olyan szabály ami bonyolultabb/nem megjegyezhető/nem felidézhető lenne regről,bár ez is faék.

2022. júl. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én mikor iskolába jártam volt sakkóra is. Általános iskola 5. osztályában.Emlékszem még a tanárral is játszottam egy partit :)

És annyira öregnek nem is mondanám még magam.37 éves vagyok. Úgyhogy kb. 26 éve lehetett. Mennyi??? Basszus ..mégis öreg lettem :(

2022. júl. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem egy ismerősöm van aki ebből èl. De ez nagyon ritka, àltalàban a sakk nagymesterek, illetve azok akik pènzes versenyre jàrnak, na azok tudnak.... Èn a szabàlyolat tudom, de 14 èves unokaöcsèm elver....
2022. júl. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nézz rá a 10 leggazdagabb sakkózóra,egyáltalán nem olyan nagy a kereset...
2022. júl. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Vagy ha keresnek is,akkor a hírnevüket használják ki,és más módszerrel keresnek.
2022. júl. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nálunk olyan 70-80% lehet a sakkozni tudók aránya a felnőttek között, akik ismerik a játék alapjait, lépéseket, de pl a rosálást már nem feltétlenül.
2022. júl. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!