Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Észrevettétek ti is már, hogy...

Észrevettétek ti is már, hogy olyan emberkek akik hasonlóan néznek ki, azoknak a beszédük illetve a stílusuk is hasonló?

Figyelt kérdés

Például van két lány, nem rokonok meg semmi. Csak hasonlóan néznek ki. És tökre hasonlóan emiatt a beszédük, beszédstílusuk stb.

Tök fura, de már többször megfigyeltem hogy így van.



2022. júl. 26. 00:47
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Igen, én is tapasztaltam ilyet már.
2022. júl. 26. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
29%
Persze,mert a legtöbb ember olyan személyekkel barátkozik amilyen ő maga.
2022. júl. 26. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
24%

Igen, ez így van, és így nincs egyszerre.


Így nincs, mert az ember maga az, aki első benyomásra skatujázza az embereket, tehát már meglévő tapasztalatok alapján hasonló tulajdonságokat húzol rá emberekre csak a külső és kisugárzás alapján. Viszont a valóság általában teljesen más. Hülyén működik az ember. És a probléma, hogy ezt az első benyomást, ami egy fals kép, elég nehéz.felülírni. tehát megismersz.egy új embert. Töredék infók alapján a tudatalattid összelegóz hozzá egy teljes képet, és utána megpróbálja ezt fenntartani. Ilyenkor szokott lenni, hogy az ember még évek után is megdöbben egy kollégáján akár, akit minden nap lát, hogy mennyire félreismerte... étver minket a tudatalattink nagyon.


Illetve mégis van benne valamennyi igazság, mert ritkább esetben, de ezek a skatulyák működnek, és a valós képet adják, pontosabban az emberek igyekeznek a külsejükben, megjelenésükben, kisugárzásukban megjeleníteni, hogy kik ők, és így a hasonló beállítottságú emberek hasonló érzetet igyekeznek kelteni kifelé, az emberek felé.

Persze ez szintén nem egy tudatos dolog általában, hanem szintén tudatalatti. Illetve maguk az emberek kényszerítik bele az embertársaikat a személyiségüknek megfelelő kisugárzás kialakításába.


Szóval ez egy oda-vissza játék, egy öngerjesztő folyamat is egyben. Tehát be tud találni. A skatujázásunk eltalálhat néhány fő irányt, de a többség az fals kitaláció...

Biztos vagyok benne, hogy a társadalom maga termeli ki ezeket a hasonlóságokat, mintákat.

2022. júl. 26. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2022. júl. 26. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én azt figyeltem meg, hogy a természetük, személyiségük is hasonló.
2022. júl. 26. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!