Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Némelyik válaszoló miért úgy...

Némelyik válaszoló miért úgy akar segíteni másoknak, hogy önmagán nem tud?

Figyelt kérdés
2022. aug. 7. 13:28
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Mert ahogy a régi mondás is tartja: a kibicnek semmi sem drága. Könnyebb másnak megmondani a tutit, mint a saját életével kezdeni valamit.
2022. aug. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%

Mert lehet a saját gondjai kifognak rajta, de másét meg tudja oldani!


Arról nem is beszélve, hogy sok ember a saját gondjait is megtudná oldani, csak van bennük egy mentális korlát a cselekvéshez!

2022. aug. 7. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Nekem például nem lehet barátnőm, de mégis tudom, hogy amúgy mit kell tenni ahhoz, hogy valakinek lehessen, így barátaimnak mindig én segítettem párkapcsolati ügyekben, s most mind boldog párkapcsolatban van. Vannak olyan esetek, amikor egy ember tudja a jót, csak önmaga nem képes rá. Ettől függetlenül segíthet annak, aki képes lehet rá, de nem tudja, hogy mi a jó.
2022. aug. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
Miből gondolod, hogy nem tud önmagán segíteni?
2022. aug. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki nagyon jókat írt előttem, szóval nem ismételném őket. Ami viszont plusz lenne:

mások problémáját például tudom tárgyilagosan kezelni, jobban átlátom a nagy képet is, ahogy a probléma apróbb részeit is. Ha már a sajátommal kell valamit kezdeni, megakadok, mert olyankor nagyon nehezen tudom kivonni az érzelmeim a képből.

2022. aug. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert egy külsős dologra jobban rálát az ember, mint egy olyanra, amiben ő is benne van.
2022. aug. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A jó tanács jó tanács, attol függetlenül hogy kitől jön.
2022. aug. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A sebész sem műti önmagát, de téged igen.
2022. aug. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert ami neki nem segít lehet hogy másnak segít. Nem vagyunk egyformák.
2022. aug. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!