Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy hétvége alatt ki tudod...

Egy hétvége alatt ki tudod pihenni magad?

Figyelt kérdés
2022. aug. 7. 18:47
A kérdező szavazást indított:
Persze, mégsok is ez a 2 nap!
Igen, pont elég.
Sok dologra elég, de mindenre nem.
Nem elég. Halottnak a csók!
Milyen hétvége?
32 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%
Ez változó, van amikor kitudom és van amikor rosszabb, mintha nem is lett volna, mert újra hozzá kell szokjak ahhoz, hogy keveset aludhatok. Hétvégén mindig rendszertelenné válik az alvásom.
2022. aug. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%

Nem mert hetkozben semmire nincs idom csak munka.

Hetvegen mosok fozok takaritok

2022. aug. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
54%

Aha.

Pénteken még dolgoztam.

Ez nem számít hétvégi napnak.

Szombaton oké,hogy addig alszok amíg akarok,de így nagyobb része megy el a napnak.

Nincs egy teljes napom így.

Vasárnap meg készülhetek rá lelkileg,hogy 4:45-kor ébredhetek.

Egyértelműen nem.

De azért áldás ez a kis idő.

(csak úgy tűnik/érződik)

2022. aug. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%
A 4+3-as munkahetet találnám ideálisnak. Inkább ledolgoznék minden szünetet, benn maradnék mindennap félórával többet, csak legyen 3 szabadnapom otthon a héten.
2022. aug. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
70%
Nem.
2022. aug. 7. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
6%

Én alapvetően ki tudom, inkább attól függ melyik nap mit csinálok.


Általában szombatra aktív pihenést szervezek, elmegyek egész nap túrázni, mozogni. Vasárnap pedig otthon pihenek. De olyan is van, hogy mindkét nap a természetben vagyok, vagy már péntek este kimegyünk egy sátrazásra.


Szerintem sokan ott rontják el, hogy igazából nem csinálnak semmit, csak elpazarolják a hétvégét. Pusztulnak vízszintesben egész nap, és ennyi. A sok fekvéstől pont nem fog feltöltődni a szervezet.

2022. aug. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
39%

Vagy házimunka.


Kis lakásom van hétköznapokon 1-1 helyiséget 10 perc kitakarítani. Mindig valami, fürdő, wc, porszívózás, felmosás. Nagytakarítás meg elég havonta-kéthavonta így. Bár van, hogy nem is igazán kell.


Mosás is pont az a dolog, amit beteszek este időzítve, vagy hétköznap reggel időzítve, felkelek/hazajövök, kiteregetem és ennyi, van vele heti 10 percem.


Kisebb baráti találkozókat, programokat is letudom hétköznap munka után, így a hétvégém teljesen szabad tud lenni.

2022. aug. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
53%

Nem!!!

Igen, dühöngök. Mert a "hivatalos" meló miatt nem érek rá annyira az itthoni teendőkkel foglalkozni, így az felhalmozódik, bármennyire is próbálok vigyázni, aztán a szabadnapomat elviszi az, hogy elmegyek oda, ahová rabszolgaparasztként nem tudtam a héten eljutni, plusz nagyjából összecsapom a rámrohadt házimunkát, amennyire tudom. Plusz rendbehozom magam, hogy ne legyek egy zilált külsejű, lestrapált zombi.

És akkor még kéne kicsit pihenni, lazitani, kikapcsolódni. Aha...

Bár nekem nem mindig hétvégére esik a szabadnap. De a lényeg ugyan az.

2022. aug. 7. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

A hétvégém fele általában ház körüli munkákkal, bevásárlással, vagy éppen rokonoknál munkával telik el.

Pl. jövő héten szinte biztos, hogy hívnak fát vágni (van egy láncfűrészem). Keresztanyámék egy nagy családi házban laknak, nem fognak beleférni a rezsicsökkentésbe, fával fognak fűteni, a mi telkünkön meg van egy-két télre elegendő fa (gyümölcsöt már régóta nem teremnek).

Elmegyek segíteni, mert ők meg a lakásfelújításban segítettek nekem anno.

De a lényeg, hogy általában nem tudom kipihenni magam. 😅

2022. aug. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#11

Hát igen, az úri here ráér dőzsölni, utazgatni, amíg viszi a hátán a proli. Hát igen, ez nem szomorú, inkább szégyen. De nem a proli szégyene.

2022. aug. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!