Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mennyire állja...

Szerintetek mennyire állja meg a helyét ez az elmélet/gondolat?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Mindig is érdekelt, hogy mit jelentenek az érzelmek és mi váltja ki ezeket. És úgy gondolom a magam módján végre választ kaptam erre.


"Az érzelmek nem mások, mint ösztöneink és félelmeink különböző formában való kivetülése"


Ha jobban bele gondolunk van benne ráció. Gondoljunk itt az egyik legerősebb érzelemre, a szerelemre.


Miért akarunk párt magunknak? Hogy ne legyünk magányosak és legyen kivel megosztani gyakorlatilag az egész életünket. És persze a faj fenntartásban is elsődleges szerepe van.


Ha nincs párunk a legtöbben boldogtalanok vagyunk. Nem találjuk helyünket a világban. Hosszú távon az elménk és a testünk egészségi állapotát is veszélyeztetheti. Ami végső soron az életünkbe is kerülhet. Nem egy emberről hallottam aki valamilyen formában véget vetett az életének mivel annyira magányos volt.


Itt lép közbe az agyunk. Elkerülve ezt a végkifejletet tudat alatt arra ösztönöz/vesz rá bennünket, hogy igen is ismerkedjünk. Különböző vágyakat, célokat "teremt" mind ez elérésére.


Tehát az érzelmek nem mások csak egyfajta "eszközök" amiket az agyunk a túlélés érdekében hoz létre. És itt nem csak a szerelemre kell gondolni. A túlélésünket/elménk éppségét szolgálhatja a szeretet, gyűlölet, félelem és így tovább.


Kíváncsi vagyok mit gondolnak erről mások is. Akinek van kedve nyugodtan fejtse ki mit gondol. Akár kommentben, akár privát üzenetben. Szeretném minnél jobban átlátni ezt az egészet. Szóval minnél többen írtok, annál többet segítetek.


Direkt erre az oldalra írtam ki csak, mivel itt mindenki anonim és ez miatt őszintén és bátran le merik írni az emberek mind azt amit valójában gondolnak.


Még valami. Akinek fontos lenne ez az infó...: 26F(csak a félre értések elkerülése érdekében)


Írjatok bátran. Tudásra szomjazok.😬✌



2022. aug. 7. 19:13
 1/2 anonim ***** válasza:
35%
Ezzel van bárki is, aki nincs tisztában? Egy ismert, egyértelmű tényt írtál le. Szerintem ez mindenki számára tiszta és evidens. Az ösztöneink vezényelnek minket is, mi is állatok vagyunk, nem többek, nem kevesebbek.
2022. aug. 7. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Bárcsak mindenki így gondolná. Ahogy tapasztalom nap mint nap nem mondhatnám, hogy sokan tisztában lennének mind ezzel. Vegyük ide az alap önellátási szokásokat mint pl a személyes higiénia. Meg az emberek java része a "minden napok mokúskerekében" tölti az életét. Annyira be vannak fordulva, hogy pl egy naplementét nem néznek meg. Nem, hogy még elmélkedjenek is bármiről. Alvás, evés, ivás, sex, ürítés, pénzhajkúrászás azt cső. Ennyiben merül ki az élet fogalma manapság. Tisztelet a kivételnek.


Szóval eléggé "naív" a kijelentésed.

2022. aug. 7. 21:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!