Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szidják az öregek a...

Miért szidják az öregek a fiatalokat?

Figyelt kérdés
A fiatalok szemtelenségéről, nemtörödömségéről, viselkedéséről az a generáció tehet, akiket ők neveltek ki. Tehát ők nevelték az a generációt, akik bennünket neveltek. Akkor talán a hiba bennük volt és nem bennünk van?! Félreértés ne essék, én nem tartom magam bunkónak, sőt inkább tisztelettudónak, de remélem értitek, mire akartam kilyukadni.

2022. aug. 7. 19:33
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
87%
Bizonyos kor felett már nem lehet arra hárítani a felelősséget, aki felnevelt.
2022. aug. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
81%

Nekem nincs semmilyen saram, szorgos, ügyes, udvarias, becsületes emberré neveltem a fiam.

Tehát az általad írottak alapján, jogom lenne szidni a többit, aki nem ilyen.

Mégsem teszem, mert nem vagyok teljesen hülye és emlékszem, hogy a mi generációnkat is szidták az akkori öregek. Gondolom őket meg az elődeik, visszavezethetően Ádám-Éváig.

2022. aug. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
56%

Szerintem a fiatalok durvábban szidják az öregeket, mint fordítva és ez egy viszonylag új dolog, mert nemzedékekkel ezelőtt ez még nem volt divatban.

Nem is igazán értem az okát.

2022. aug. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
60%

Mi sem voltunk különbek, csak a körülmények voltak mások.

N

2022. aug. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
93%

Egyszerűen csak arról van szó, hogy teljesen mások a mai társadalmi normák és szokások, mint amikor ők voltak fiatalok. Én aláírom, hogy sok fiatal bunkó, de nagyon sok a megkeseredett idős is aki igazából úgy élte le az életét, hogy azt "nem szabadott igazán élvezni". Nem tudom mi lenne rá a pontos meghatározás, de rengetegszer hallani olyat, hogy például semmire nem becsülik némelyik fiatalt, mert nem tudja mi az igazi munka, mert nem egy gyárban vagy a szántóföldön robotol éhbérért napi 8 órát. A másik ilyen amikor irigységből vagy nem is tudom miből azt támadják aki a saját szórakozására költ.


Szóval ez nem csak nevelés kérdése, hanem egy teljesen átalakult társadalmi szokás is közrejátszik ebben.

2022. aug. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
70%

1, mindig minden idős generáció szidta a fiatalokat

2, irigyek

3, betegek, minden bajuk van

4, burokban élnek, és tényleg azt hiszik, mindenben jobbak (:D)


Egyébként nem kell ezt komolyan venni. A kedvencem az volt, mikor az egykori 120 kg-os, beképzelt 50 éves főnökasszonyom osztotta meg a 'mai fiatalok lusták" és hasonló bejegyzéseket, ő, aki 30 éve dagadék, és és tudása kimerül az érettségiben meg fénymásolásban.


De most szakítottam meg a kapcsolatot egy idős festőművésszel is. nagyképűsködéshez, mások (főleg fiatalok) kritizáláshoz nagyon értetett, de a gyakorlatban egy 0: középszerű festő, aki elég tájékozatlan, és alig ért vmihez.

2022. aug. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
51%

6os vagyok:


de egyébként az 5ösnek igaza van: egyszerűen mai idősek többsége vergődik, mert a mai világgal már képtelen lépést tartani, ezért jönnek a szánalmas önáltatások, hogy "mi még tudtuk, mi a munka", "a mai fiatalok neveletlenek" stb.

Nem hinném, hogy bármiben is példát kéne venni az idősekről.

2022. aug. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
81%

Az szidja a fiatalokat, aki mindig is seggfej volt, és vénségére csak még jobban belesavanyodott a seggfejségbe.

Én nem vagyok fiatal, és a fiatalok között érzem magam a legjobban, sok fiatal barátom van.

2022. aug. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező!


Én értem, hogy mire akarsz kilyukadni, csak te meg egy dolgot elfelejtesz:

nem ők nevelték ki. A gyerek élete nagy részében ovi-suli-munkahely stb egyéb közösségekben van, szabad idejében meg a neten lóg. Kevés idő jut a tényleges családi neveltetésére. Szóval akkor ki/mi is nevelte ilyenné?!

2022. aug. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
95%

“Nem hinném, hogy bármiben is példát kéne venni az idősekről.”


Na hát te azért egy igazi iskolapélda vagy azokra, akik miatt szidják őket. A másik oldal sem jobb mellesleg. Mondom ezt 22 évesen.


Békén kellene hagyni egymást. Az időseknek is a fiatalokat és a fiataloknak is az időseket.

2022. aug. 7. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!