Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi segít letenni a haragot?

Mi segít letenni a haragot?

Figyelt kérdés

Igen, én is tudom, felesleges, másnak szánt méreg, amit én iszok, magam felé szuró fegyver...


Racionális oldalról tisztában vagyok vele, hogy ez csak nekem rossz, mégsem tudom pár múlt béli dologtól elvenni az erőt, az élt, ami folyton feljön az agyamban és csak járom a köröket, hogy mit mondanék az illetőnek, mintha nem tudnék nyugodni míg meg nem mondom, közben már van hogy nem is vagyunk egymás életében, van hogy továbbhaladt az élet és teljesen értelmetlen lenne már ezt boncolgatni, mégis ott van az agyam hátsó felében, és főleg ha a másik személy már nem is igazán elérhető vagy túl random lenne, esélye sincs a külső feloldozásnak, nekem magamba meg nem tudom mi segítene, a milliószor lejárt kör hogy mit mondanék egyértelműen nem segít. Próbáltam leírni, de ugyanaz...picit jobb volt utána, de visszajött a fejembe később...Beszéltem róla emberekkel, de ez se segített, hiába tettek fel kérdéseket, válaszoltam rájuk napestig, hiába ítélték jogosnak amit mondok...nem hozott megnyugvást... Hogy tehető le egy ilyen harag?


2022. aug. 13. 01:59
 1/8 anonim ***** válasza:
31%
Gondolj arra mit tenne Szulejmán. És nyugodj meg.
2022. aug. 13. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lehet ő akarta azt, hogy haragudj rá, mert úgy könnyeb a szakítás.
2022. aug. 13. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nem ex, barát, főnök...igazából kizárólag más jellegű emberi kapcsolatok mint párkapcsolat
2022. aug. 13. 02:07
 4/8 anonim ***** válasza:
A megbocsátás önmagad felé, hogy nem akarod magad mérgezni mások hlyeségei miatt.
2022. aug. 13. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Oké, de ez kicsit olyan mint a csajozás titka a karizma...de azt hogy kell? Megbocsájtani hogy kell? Ha csak egy döntés lenne, egy kapcsoló amit benyomok, egy kimondott mondat egy elhatározás, én már mindet megtettem magamban, és mégis mindig visszajön...
2022. aug. 13. 02:23
 6/8 anonim ***** válasza:
Pl. Odaállsz minden nap a tükör elé és hangosan elmondod, amíg be nem programozod az agyadba és felül nem íródik a régi program.
2022. aug. 13. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
89%

Segíthet az átkeretezes, vagyis ha azt találod ki, hogy mit tanultál ebből, mit köszönhetsz a dolognak (pl legközelebb felismersz valamit és nem követed el ugyanazt a hibát vagy nemtom amúgy miről van szó).

Illetve hogy empátiával fordulsz az ügy felé. Elképzeled, hogy mit miért tett a másik, és megpróbálod elhagyni azt a szempontot, hogy a veled való kicseszes volt a kizárólagos cél, mert azért a színtiszta gonoszság nem olyan gyakori.


Belegondolsz, hogy nem vársz -e túl sokat az adott embertől, mert sokszor rá kell jönni, hogy a másik a tőle akkor telhető legtöbbet megtette és egyszerűen nem volt elég okos, érett, vagy bármi, ami alapján jobban tudott volna cselekedni.

Azt tudod, hogy minden éremnek két oldala van, próbáld kitalálni, hogy mi a másik.


Elgondolkodhatsz azon, hogy mi lenne most, ha az adott dolog nem történik meg. Lett e valami közvetett következménye, amit szeretsz és jó,hogy az életedben van. Vagy esetleg később valami még rosszabbtól mentett meg.


Mivel úgy is folyton agyalsz, belefér ezeken is elgondolkodni, hátha rájössz valamire.

2022. aug. 13. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
52%

Amiket az utolsó írt, az mind építő szerintem.

Hallgattam egy Pál Feri előadást, az ott hallottak alapján segíthet az is, ha magadba nézel és a saját gyarlóságodat is elismered. Felidézhetnél olyan eseteket, amikor te se viselkedtél kifogástalanul. Lehet, hogy így könnyebb a másikat is csak esendő embernek és nem az életed megrontójának látni. Ha szeretnéd, megkeresem és belinkelem.

2022. aug. 13. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!