Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy oldhatnám fel ezt a...

Hogy oldhatnám fel ezt a bűntudatot magamban?

Figyelt kérdés

Előzmény: elhagytam egy dologomat a vonaton ami nagyon hamar meglett és a Keletiben másnap vissza is kaptam. Ingyen kaptam nagyon nagy segítséget. Erre mit ad az élet?

Ahogy kilépek az ügyfélszolgálatról odalép hozzám egy jól szituált srác hogy elhagyta a pénztárcáját. Nagyon éhes, és utal is pénzt. Nem tudnék-e venni neki egy pizzát. Én ilyen váratlan helyzetekben azonnal leblokkolok és azt mondtam hogy bocsi de nem. Aztán ahogy mentem a vonathoz egyre erősebb lett a bűntudat. Vissza is mertem volna, ajándékba megveszem neki ha tudtam volna hogy még ott van. Ez az ajándék opció nem is merült fel bennem hirtelen pedig akkor még az első pillanatrban asszociált lehúzás/átverés érzet nem is játszott volna. Nagyon rossz érzés hogy nem segítettem másnak mikor egy nappal ez előtt ugyanúgy én is kiszolgáltatott helyzetben voltam. Ti hogy fogjátok fel ezt? Segítettetek volna? Sokáig tarthat még a bűntudat?



2022. aug. 30. 17:28
 1/5 anonim ***** válasza:
92%
Majd máskor segítesz. Nem kell mindig mindenkinek segíteni, pláne az átverésszagúnak (ez az) nem. Nincs összefüggés azzal, hogy pont előtte neked tett szívességet valaki.
2022. aug. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
88%

A bűntudat addig tart, amíg te magad ápolod. Én ennél cinikusabb vagyok, jótékonyságoknak sem adományozok, mert akkor miért ne kéne mindnek? (Vannak alapítványok, amiket támogatok, de ha a vonatomra várva odajönnek felkészült monológgal, egyből elhajtom őket.) Normálisan viselkedő utcazenész megkapja az aprómat, kész. Amúgy sem adok pénzt senkinek, max 1-2 szál cigit, bár már az is egész drágában megy, de még hálásabbak is, mintha egy százast kaptam volna, és mindketten tudjuk, mire gyűjtenek.


(Amúgy nagyon átverésszagú, ha valaki jólszituált, akkor kb. soha nem éhes annyira, hogy ne bírja ki addig, amíg nem találkozik családdal-baráttal. Akinek meg van esze, nem egy helyen tárolja a bankkártyáját meg a készpénzét, szóval nem kerül ilyen szituációba.)

2022. aug. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek az előttem válaszolókkal, nem vagy te ettől még egyáltalán rossz ember, mellesleg szerintem is át akart verni az a srác.

Ahogyan írták, semmi köze ennek ahhoz, hogy segítséget kaptál egy ismeretlentől ezelőtt. Ne legyen ezért bűntudatod.

2022. aug. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha cukros, vagy hasonló betegsége van, akkor segítettem volna, amúgy más esetben nem, mert volt, hogy pont hasonló kaliberű valakik néztek palimadárnak...
2022. aug. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
És azt hogy állapítod meg, hogy cukros, 5-ös?
2022. aug. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!