Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hány évesen jöttél rá, hogy a...

Hány évesen jöttél rá, hogy a világ nem körülötted forog, és a saját boldogságodért csak és kizárólag te felelsz?

Figyelt kérdés
Nálam elég későn jött ez a megvilágosodás. Kb 29 éves koromban. Az a lesújtó felismerés, hogy a világ nem értem forog, és nem is én forgok a világ körül, hanem egy szimbiózis része vagyok. Ki hány évesen döbbent rá erre? És mi volt a kiváltó esemény?

2022. szept. 9. 14:15
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
18
2022. szept. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
15, de mai napig nem tudom elfogadni. Most 22 vagyok.
2022. szept. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Az igen! Elég korai felismerés. Úgy néz ki, én álomvilágban éltem baromi hosszasan :D
2022. szept. 9. 14:28
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Kiváltó esemény nem volt. Lassan rájöttem, hogy amiket elmondtak nekem a világról, az teljesen más, mint amit látok. Amit láttam az teljesen más volt, mint amit szerettem volna, így el kellett kezdenem felgöngyölíteni a realitást magam körül. Ez a mai napig zajlik és nagyon érdekes dolgokat lehet látni. Élvezem ezt a kalandot és biztatnék mindenkit rá. Lassan olyanná változtak a dolgok, amilyet szerettem volna, így aztán élhetővé vált a környezetem saját magam számára.
2022. szept. 9. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
96%
Erre rá kell jönni egyeseknek?
2022. szept. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:
Na akkor én is leírom, nálam hogy történt: 29 éves koromban, közel a 30-hoz kicsit megijedtem a dátumtól, és pszichés válságba is kerültem. Ennek hatására túlontúl követelőző lettem, a környezetem rovására ment a viselkedésem, és elvesztettem jó pár barátot. Persze, utólag aztán rengeteg agyalást követően rájöttem, hogy nem is igazi barátaim voltak azok az emberek, csak afféle kölcsönös ego boost-ot adtuk egymásnak. Ezt úgy értem, hogy egymásnak elmesélhettük a hét eseményeit, egymás sikereire kamu pozitív reakciókkal reagálltunk, és mindig azt hittük, "ő őszintén tisztel engem azért, aki vagyok, én viszont csak megjátszom a tiszteletet az ő irányába!" Mivel mindannyian így gondolkodtunk valószínűleg, így a barátság egy lufivá degradálódott, ami aztán hamar kidurrant. Sajnos rájöttem, hogy a legtöbb emberi kapcsolatom ugyan erre a lufira épült, így szinte mindegyik kidurrant idővel. Pár emberrel tartom már csak a kapcsolatot, azokkal, akikkel soha nem volt ego farokméregetés, hanem őszintén érdeklődtünk mindig egymás iránt. Ez nagy lecke volt számomra, és azóta másként fogom fel a világot. Mindig belegondolok más emberek motivációjába, mit miért tesznek. Igyekszem mindig helyesen cselekedni, elvárásaim már senkivel szemben nincsenek, csakis magammal szemben. Igyekszek minden nap fejlődni valamiben, hogy elmondhassam magamról minden nap: ma több ember vagyok mint tegnap voltam.
2022. szept. 9. 14:38
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Mióta megszülettem csak folyamatosan csalódtam mindenkiben, magamat kellett felnevelnem lényegében, nem volt semmilyen érzelmi támaszom, sőt akiknek szeretni kellett volna, mindig azok bántottak a leginkább. Azóta sem tudom hogy kell egy emberben megbízni. Szóval ez egy hosszú folyamat volt.

Végleg pedig 13 évesen hagyott el a világba vetett hitem.

2022. szept. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Már gyerekként. Ennyi előnye volt a szar gyerekkoromnak, sokkal könnyebbé tette a felnőtté válást :D
2022. szept. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
33%

Kb talán 13 -14 éves koromig hittem azt hogy majd magátol lesz az eletben munka szerelem hazasság család, meg jön vki a semmibol.

13 vagy 14 évesen tünt fel hogy szinte mindem lanyosztalytarsnak van barátja, a többség nem.is szűz, a srácok csak a nagymellueket veszik észre engem nem, így elkezdtem kozvetlenkedni szerepelni lógni talalkozgatni bandázni es igy lett csak barátom hogy nem otthon ültem.


Azota is nekem ez egy olyan rossz erzes hogy amig egy nagymellu csak áll és les, meg sem szólal, és lerohanja 5 srác is, de én meg szorakoztassak, szerepeljek, küzdjek különben a kutyának se kellek. Ja és ha pasit akarok, jobb ha nincs mellettem a nagymellű.

2022. szept. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
56%

Folyt Nehéz volt amugy elengedni a királynő kiralyfis, meg csupa romantikus meséket. Es megtudni azt is, hogy a királyfik a valo életben amugy hazudnak csalnak atvernek kihasználnak stb.

Be is tiltanám ma már ezeket a kam meséket. Engem teljesen félrevezettek és csalódás a világ így. Nem is kicsit.

2022. szept. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!