Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vastag szemüvegem van?mi...

Vastag szemüvegem van?mi véleményed?

Figyelt kérdés
-20dpt [link]
2022. szept. 10. 22:02
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért mondtam hogy lenticularis lencséje van, mégis le lettem pontozva... érdekes.


A lenticularis lencse áll egy 0 dioptriás hordozóból és egy dioptriás lencséből, ez azért van így hogy keretbe tudják foglalni ha túl erős a dioptria. Azért is mondtam még hogyha nem műthető talán egy más formájú keret után lenne célszerű nézni. pl kerekebb keret. De így is rendben van szerintem.

2022. szept. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
A lentikuláris lencsék úgy vannak kialakítva ,hogy könnyűek és vékonyak legyenek .A lencsék fizikailag közelebb kerülnek a szemekhez ami jobb látást biztosít a viselőjének és nem mellesleg összehajthatóvá tesz a szemüveget! Teljesen rendben van a szemüveged!
2022. szept. 15. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:

A lentikulárisat nehezebb eltalálni, hogy teljesen jó legyen, ha nem tökéletesen van a szem előtt, akkor már fárasztó hordani, meg nem is jó.

Meg leginkább előre lehet vele jól látni.

Amíg nem feltétlenül szükséges, addig azt érdemes kerülni.

2022. szept. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

Nem az a baj vele, hogy vastag, hanem rendkívül elnagyoltan kidolgozott szemüveg!

A lencsék nincsenek normálisan hozzáillesztve/becsiszolva a keretbe. Rés maradt több helyen is.

Ilyet már eleve újkorában nem szabadna átvenni, még kezdő optikustól sem fogadható el ilyen trehány munka.

2022. szept. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Tényleg rosszul van keretbe illesztve. Át lehet rajta köpni, én a helyedben reklamálnék.
2022. szept. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!