Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A te véleményed szerint hány...

A te véleményed szerint hány felé nem létezik?

Figyelt kérdés
2022. szept. 20. 12:03
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
95%
Kettő. A nem nem és a talán nem.
2022. szept. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
73%

Kettő.


Nő és férfi.


Kromoszomák szerint:


XX vagy XY

2022. szept. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

2: férfi és nő.

Én úgy vagyok ezzel az egésszel, hogy ha valaki pl. nőnek született, de férfinek érzi magát, férfi akar lenni, akkor mondja azt, hogy ő férfi, akár operáltassa is át magát, ha akarja, de hogy valaki egyik sem meg nem tudja eldönteni??? Az nekem magas.

2022. szept. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
74%

Hát ez kicsit bonyi.


Mert van társadalmi nem pszichológiai nem, gonadalis nem, biológiai nem stb.


Lényeg, hogy le van bontva, hogy az alapján vki milyen nemű, hogy

A) milyen neműnek érzi magát

B) milyenek a másodlagos nemi jellegei (amit nemi hormonok alakítanak ki)

C) milyen külső nemi szerve van

D) milyen ivarsejtet termel - milyen a belső nemi szerve

(a here belső nemi szerv, mert a hasüregből száll le. Ffi ha heréje van spermiumot termel, nő ha petefeszke van és petesejtet termel)

E) mi a 23. pár azaz nemi kromoszómája - nő ha XX, férfi ha XY

Itt fontos megjegyezni, hogy nem csak ivarsejtekben van nemi kromoszóma, hanem MINDEN TESTI SEJTBEN (csontsejt, bőrsejt stb.) 22 par testi kromoszóma van es 1 pár nemi (XX vagy XY)


A tudomány jelenlegnott tart (ha jól tudom) hogy C) pontig tud ez megváltozni/tudják megváltoztatni, ezen kívül már nem.

Es ez szüli nagy vitákat, mert pl akik pl átműttetik magukat A-C) pontig nő, D)-E) pontban férfi. Vagy épp fordítva.


Asszem jk rowlingnál volt hogy elkezdték transzfóbozni, mert volt egy olyan kiírása, hogy csak az nő aki menstruál.

Nem tudom milyen körülmények között írta ezt ki, de a tényeket nézve igaza volt, hogyha a D vagy E pontot nézzük. Akik meg érintettek voltak, sértve érezték magukat, mert a "nem" megítélését ahhoz kötötték, hogy milyen neműnek érzi magát valaki vagy milyen nemi szerve van, holott ezeken kívül meg van mas is ami szerint ezt nézhetjük.

Márpedig fontos tudni, hogy biológiában a meghatározottság a kromoszómák szintjéről indul (DNS), tehát az itt leírtak szerint E pont határozza meg D-t meg C-t, meg B-t is, ha nincs külső beavatkozás.

Amellett, hogy elfogadjuk, hogy ha valaki változtatni szeretne, és ebben maximálisan támogatjuk is, és utána aként kezeljük ahogy ő szeretné (nőkent v ffiként), a tényeket akkor se szabad figyelmen kívül hagyni.


(Bocsi kicsit hosszú lett)

2022. szept. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
74%

24 vagyok


De minden lebontás szerint ugye 2 lehet: nő vagy ffi


Csak különböző szempontokat nézve ez lehet hogy eltér.

2022. szept. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
0%

#24 Tök jó válasz, érdeklődve olvastam.

Rowling esetében engem az zavar, hogy mikor volt ez a botrány, akkor pl én sem menstruáltam épp fél éve (pcos). Vagy ott vannak ugye a klimaxon túli nők. Már nem azért, de szerintem maga Rowling sem szokott már menstruálni.

Mindegy, amúgy nem cancel-eltem nyilván, azóta is szívesen olvasom a HP-t, de szerintem ez elég szerencsétlen megnyilvánulás volt a részéről.

2022. szept. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
59%

Micsoda ?

Akkor tudnánk csak megmondani, hogy hány felé nem létezik, ha tudnánk miről van szó.

2022. szept. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
0%

#26

Igen. Ez meg az érem másik oldala. És ezt se szabad figyelmen kívül hagyni.

2022. szept. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
33%
Miért van az, hogy hót értelmetlen kérdések jönnek napok óta ki itt?
2022. szept. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
100%
2
2022. szept. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!