Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A kínaiak nem bírják az alkoholt?

A kínaiak nem bírják az alkoholt?

Figyelt kérdés
Kínai barátaim rendszerint 2 sör után offon vannak, hánynak, rosszul vannak. Olvastam, hogy ők nem bírják a piát. De miért?

2022. szept. 24. 19:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mert belőlük hiányzik egy olyan enzim, ami az alkohol lebontásáért felel. Genetikai eredetű.


Ugyanígy pl. az a gén is hiányzik a többségükből, ami az izzadtságszagért felelős. Ázsiai országokban alig lehet kapni dezodort :)

2022. szept. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
31%
Genetika kérdése. És nem csak kínaiaknál van így. Én pl. nem vagyok kínai, de én is rosszul vagyok két sör után is. Anno az érettségi banketten majdnem hánytam egy fél pohár pezsgőtől.
2022. szept. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Genetika. Ugyanígy pl a négerek nem bírják a tejet, rosszul lesznek a tejtől, mert a szervezetük nem termel laktázt.
2022. szept. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Jól van ez így? ***** válasza:
Az Amerika Huangjaiban is van egy rész ami erről szól (S03E17).
2022. szept. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!