Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ki az aki még visszasírja a...

Ki az aki még visszasírja a régi szép időket? Mikor megvolt a férfi és a nő hagyományos szerepe?

Figyelt kérdés

Úgy látom a mai társadalomban a nők elférfiasodnak, a férfiak nőiesednek. Eltűnnek a régi bevált szerepek és ez kinek jó? A nő kidolgozza a belét hogy aztán ne legyen ereje gyereket nevelni, a férfi meg mamahotelben fekszik 30 évig és utána ugyanazt várja el a leendő feleségétől mint az anyjától. Hazamegy a két frusztrált házastárs és mindketten a másikon vezetik le a munkahelyi stresszt.


A férfi legyen a családfő, kenyérkereső, a nő pedig őrizze a családi fészket és gondoskodjon a gyerekekről, persze a férfi tartsa kézben a nevelést és vegyen részt a házimunkában, a feleség nyilván nem bejárónő/dadus . Mi így nőttünk fel, mindenkiből tisztességes ember lett, de a mai gyerekek milyenek? Pofátlan szemtelenek, semmirekellő céltalan életet élnek, drogoznak stb. Kinek állt érdekében ezt a jól bevált felosztást eltorzítani?



2022. szept. 27. 23:59
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
90%
Sanyarú mindennapjaid lehetnek.
2022. szept. 28. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
87%
Az még nem a férfiak gonosz háttérhatalom általi elnőiesítése, hogy konkrétan te egy világ fejlődését elfogadni képtelen rinyagép vagy.
2022. szept. 28. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
96%
Amit te nem látsz az az, hogy a nők ebben a családmodellben mennyire kiszolgáltatottak voltak, amivel a férfiak nagyrésze örömmel vissza is élt. Ma már lehet a nők számára az az elsődleges, hogy függetlenek legyenek/maradjanak és el tudják tartani magukat. Hogy ne kelljen egy esetlegesen agyilag megborult férfi mellett végigkínlódniuk az egész életüket csak azért, mert egyedül nem tudják eltartani magukat plusz az x darab gyereküket. A nők a saját kényelmük és biztonságuk miatt választják inkább a munkát a család helyett, és ezért is maradnak szinglik és gyermektelenek. Tökéletesen érthetőek az okok.
2022. szept. 28. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
91%
Inkább a halál, mint potyogtat i és kiszolgáltatva lenni valami macsó sz.rházinak, aki egy átkozott inkubátornak tartana! Mondjuk lehet, hogy álmában én tennék a dolgokról, na... 🤣 Sokkal szebb és jobb a világ, mint volt régen, fogadd el, hogy nem akar mindenki egy rohadt ellőgép lenni!
2022. szept. 28. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
94%

Régen ez is csak az elit rétegben fordult elő Magyarországon, nem az 50-es évek Amerikájának a középosztályát kell alapul venni.


A magyar parasztasszonyok kidolgozták a belüket a földeken és a ház körül télen-nyáron, majd minden háztartási és gyereknevelési, idős gondozási munkát is elvégeztek. Sokszor a nőket fogták be az eke elé, hogyha az ökröt vagy a lovat el kellett adni. A munkásosztályban meg reggeltől-estig a gyárban robotoltak, hogy utána mehessenek haza takarítani, főzni, mosni, gyereket nevelni. A szocializmusban is az volt a normális, hogy a nők is dolgoznak, és a nagyobb gyerekek magukat látják el, a kisebbeket meg vagy a nagyszülők, vagy a nagyobb testvéreik.


Az ükmamám logisztikai feladatokat is végző házvezetőnő volt egy gazdag családnál, majd saját élelmiszerbolt lánca lett. Az első férje munkanélküli nemes volt, a második meg napszámos. Mindkét házassága alatt dolgozott; az elsőben azért, mert szerette csinálni, a másodikban meg, mert kellett a pénz.


A dédmamám szeretett volna dolgozni, és a dédpapám ebben maximálisan támogatta is volna, de az apja kiskora óta azt sulykolta bele, hogy "dolgozni csak a krvák akarnak menni, az úrinőknek nem illik". Úgyhogy akármennyire rossz anyagi helyzetbe is kerültek, ő maradt otthon "őrizni a családi fészket", nehogy rossz vérű nőnek tartsák a faluban. :) Előbb küldte el hatéves gyerekként dolgozni a nagymamámat és a testvéreit fagyban és forróságban, minthogy ő elvállaljon valamit.


Nagymamám egészségügyben és pedagógiában húzott le 40 évet, gyakran három állása volt egyszerre.


Nagypapám anyukája is három állásban dolgozott.

2022. szept. 28. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
88%

A legtöbb semmirekellő akit ismerek pont hogy az idősebb korosztály tagja, szóval nem nagyon érzem át ezt a "mi így nőttünk fel, mindenkiből tisztességes ember lett" szöveget.


Amúgy meg jól van ez így ahogy van, inkább tényleges pénzért dolgozom ki a belem, mint hogy ingyen tegyem; és másokért, másoknak kiszolgáltatva éljek. (Külön tetszik hogy írtad, hogy nekem nőként az elsőszámú életterem, a munkahelyem, a hivatásom - MINDENEM a családom lenne, de még így is a párom "tartaná kézben" a gyereknevelést :D A saját szakterületemen lennék holmi beosztott; szép.....)

A mamahoteles férfiak sem zavarnak különösebben; ha elvannak, akkor áldásom rájuk.

2022. szept. 28. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
7%
Nyugodj bele John Wayne, a vadnyugatnak leáldozott, a magad fajta cowboyok pedig ellovagoltak a naplementébe, ölükben a kiválasztott asszonnyal, aki családdá teszi őket a gondosan megtervezett 4 gyerekkel. Igazad van, a nők szerepköre igencsak megváltozott, és noha egyetértek mindazon vívmánnyal amit elértek, van még hová fejlődni, pl fizetési szférában. Ám tudni kellene meglátni azt a határt, ami a karrierépítés és a családalapítás között helyezkedik el, és ebben igenis sokszor túllőnek a nők a célon, semmibe véve az utóbbit. Hát hogy állítsuk meg a csökkenő demográfiai adatokat? Igenis minden nő szüljön 4 gyereket, a férfi pedig a ház ura, ezt el kellene fogadni. Végül is, erre a programra alapozva egy szélsőséges politikai párt is bejutott a parlamentbe. Mondjuk Kúró Dórát én is megkefélném.
2022. szept. 28. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
56%
Én imadom a westerneket, elég sokáig akartam olyan férfi lenni amilyet te elképzelsz, de ha belebetegszem se leszek olyan és sokan mások sem mint Clint Eastwood, ahogy a nőkből sem lesz mindenki Disney hercegnő, hidd el így is nagy nyomás van manapság is az embereken, hogy legyen nagy betűs Férfi, Nő... Szerintem meg nem kéne megnyomorítani azon emberek lelkivilágát akik akarva akaratlanul nem tudnak ideálokká válni, persze a kulturballal szemben én nem tagadom meg hogy legyenek ideálok, legyenek példaképek, de akiknek nem megy arra ne olyan erőltesse már rá az életét, akinek igen, valszeg nem véletlen hogy ő nagyobb férfi, vagy nő lett... Magam részéről ne úgy értsd hogy babázom, csak szimplán nem én vagyok a kakas a szemétdombon mintapéldája és csemdesen sem tudok olyan tekintélyt parancsolni sajnos mint a spagetti westernek sztárjai.
2022. szept. 28. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
91%

5-ös vagyok, és még a 6-oshoz hasonlóan én is hozzászólnék a "tisztesség vonalhoz".


Az apai dédapám alkoholista volt, verte az apai nagymamámat és az apai dédmamámat. Amikor a nagymamám tizenéves lett, és szeretett volna szórakozni meg ismerkedni, akkor gyakran a hajánál fogva rángatta ki a diszkóból, mert "krva lesz belőle, és szégyent hoz rá", aztán otthon megint csak jól elverte. Semmi sem volt jó neki soha, amit csinált, nem tanulhatott szakmát, maradjon csak otthon.

Ki akart szabadulni otthonról, úgyhogy még jobban csimpaszkodott minden fiúba, aki mondott neki valami szépet. Bekapta a legyet, ő se akarta a gyereket, az apai nagyapám se akarta, de meg kellett tartani, és össze kellett házasodniuk, örüljön a falu.

Az apai nagyapám is alkoholista lett, összevissza csalta, erőszakos volt, a pénzüket mindig elszórta, rövidesen olajra lépett. Úgyhogy a nagyanyám a dédapáméknál ragadt. Az apámat utálta érte, amiért a fiatalkorában babáznia kellett, és nem tudott elköltözni otthonról. Amint tehette, lepasszolta a dédmamámnak és a dédapámnak, ekkora már a dédmamám és a nagymamám is alkoholista volt.

A dédapám haláláig verte az apámat is, aztán a nagyanyámhoz került, aki amint nagykorú lett, kitette az utcára.

Az apám drogos lett, és erőszakos.

2022. szept. 28. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 Noren1989 ***** válasza:
74%

De cíp is volt a kommunizmus....jaj, azok a régi cíp idők 🤫😉🤣


Am te helyből vagy ilyen hülye, vagy nekifutàsból?

2022. szept. 28. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!