Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért utálnak egymás mellett...

Miért utálnak egymás mellett ülni az emberek a tömegközlekedési eszközökön?

Figyelt kérdés

2022. okt. 28. 09:39
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
95%
A személyes tér fogalmát hallottad-e már?
2022. okt. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
92%
Nem szeretem, ha vadidegenek hozzám érnek, ha büdösek, ha koszosak, ha szagolnom kell őket, de már ezért nem is tömegközlekedek, ennyi!
2022. okt. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
94%
Én nem utálok, csak kényelmesebben elférek egyedül! :D
2022. okt. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
95%
Személyes tér, meg összeér fenekük, válluk, nem nézel az irányába, begörcsöl a nyakad, stb. Fehér Klára a jellegzetes világi humorával írt erről, amikor a 60-as években farmotoros Ikarus-on szorongott :) .
2022. okt. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
94%
Mert aki a tömegközlekedési járművek üléseit tervezte, az túl szűk helyet hagyott az utasoknak és így nem lehet kulturáltan tömegközlekedni hanem csak egymás testének összefeszülve, amit nem minden ember tolerál.
2022. okt. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
94%

1. Személyes tér.

2. Kb az esetek felében valami büdös és/vagy hangoskodó ember ül le mellém, akitől nem lehet megmaradni. Még rosszabb esetben aktívan kötekedik is.

3. Ha valamiért a benti ülésen ülök, akkor 10-ből 9 ember nem hajlandó kb kiengedni, simán végignézik ahogy a 20 centis helyen nyomorogva szenvedem magamra a kabátom, és csak az utolsó pillanatban enged kiki hogy egyáltalán leszállhassak.

+1 hogy ha tényleg kevesen vannak a járművön, akkor le tudom tenni magam mellé a holmimat, nem az ölemben kell fogni

2022. okt. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
74%
7, Van szád, ha UDVARIASAN megkéred az "önző picsát", hogy ne haragudjon, szeretnél leülni, akkor bizonyára megemeli a táskáját és beenged.
2022. okt. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
85%

#7

Nem tudom miért ennyire zavaró, napi szinten szállok fel így a vonatra, egy "szabad ez a hely?" kérdés után eddig MINDIG elvették a táskát és le tudtam ülni. Senki nem szeret a poggyásszal az ölében ülni amíg nem muszáj.

2022. okt. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
91%

#10

Én se szoktam magam mellé rakni a táskám, csak ha nagyon kevesen vannak.

Ettől még továbbra se tartom felháborítónak.

2022. okt. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
89%
10, Mert tényleg paraszt vagy ezzel a stílussal, bocs. Ilyen mellett én se akarnék ülni.
2022. okt. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!