Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért utálnak egymás mellett...

Miért utálnak egymás mellett ülni az emberek a tömegközlekedési eszközökön?

Figyelt kérdés

2022. okt. 28. 09:39
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
85%

#17 "Ennyire csak magára koncentrál valaki, nem érdekli a többi ember?"

Igen, tudod, van, aki nem azzal akarja tölteni az utat, hogy feszülten figyeli, valaki épp arrafelé tart-e. Ahogy pedig már leírták, kényelmesebb, amikor nem az öledben kell nyomorgatni a táskádat. Van neked is, meg másnak is szája. Ha valamilyen mentális probléma miatt nem siekrül neki kulturáltan megkérdezni, hogy "szabad-e itt egy hely", az nem a másiknak a problémája.


"Én mikor buszoztam utáltam ha valaki hozzám szólt, ezért automatikusan az ölembe raktam a táskám, ne kelljen senki megkérjen."

Ez te vagy. Más meg nem kap agybajt, ha valaki hozzá mer szólni.

2022. okt. 28. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
84%
25 amiről te írsz ez állandó jelenség. Főleg a habiszti cigókra jellemző, akik ebben szocializálódnak és ettől érzik magukat menőnek. Sajnos evvel nem lehet mit tenni. A paraszt félős magyarok meg átnéznek rajtad, mint egy üvegen...
2022. okt. 28. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
22%
26 hiába próbálod a hülyeséget magyarázni, aki önző paraszt az az és kész. Nincs ezen mit vitatni. Szerencsére tudtam venni egy majd 20 éves csotrogányt, itt nem kell senkit megkérném, h tegye arrébb a táskáját. :DD magyar álom
2022. okt. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
77%

Mondjuk én is az ölembe teszem a táskámat, nem kényelmetlen.

Illetve amúgy ne kelljen már szólogatni mindenért, erre én azt szoktam mondani, hogy ne a számmal kelljen utaznom...



Amúgy szerintem minden szempontból az a normális, ha minél messzebb szeretünk lenni vadidegen emberektől. Evolúciósan mindenképp


Ismerkedési lehetőség más, de a kényszer tömegnyomor is

2022. okt. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
96%
Édes istenem, ez a táska dilemma már megint :D ALAP etikett, hogy ha le akarok ülni valahova, szólok ("elnézést, szabad ez a hely?") és ennek hallatán az említett ember odébb rakja a táskáját, kabátját, akármilyét. 3 éve buszozok minden áldott nap, és soha senkit nem hallottam a szemét forgatni, mikor oda akartam ülni mellé, és ott volt a táskája. Ez az egész rinyálás amit itt lenyomtok azoknak a nyűgje, akik szó nélkül le akarnak ülni mások mellé, és felháborítónak tartják, ha ezt nem tehetik meg.
2022. okt. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
57%
* soha senkit nem hallottam panaszkodni, vagy a szemét forgatni
2022. okt. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
91%

#25

Amúgy ez nekem is fura, én akkor is megkérdezem hogy szabad-e, ha üres az ülés az illető mellett.

2022. okt. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
87%
#27 Én is, nekem ez az alap, és a 3 év alatt talán 1 olyan ember ha volt, aki csak úgy leült.
2022. okt. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
25%

25


Budapesten, helyi közlekedésen hadd üljek már le szó nélkül... És lehetőleg mellém is így üljenek le.

2022. okt. 28. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
61%
Ezt a személyes tér meglétét, problematikáját itt értettem meg. Én mind távolsági, mind pedig BKV közlekedéssel utazom, és személy szerint nem zavar, ha hozzám érnek, legyen az akár a 80 éves Ilonka néni a Lehel piacos cuccaival, vagy Pista bácsi a botjával, vagy lehet az a 25 éves topmodell Szilvike is (bár ő ritkán tömegközlekedik mert őt a barátja Joe fuvarozza). De én nem keresem direkt a kontaktot senkivel. Elhiszem és teljesen jogos, hogy mást meg zavar. Azonban aki tömegközlekedik, az nem tudom, hogy akarja kibekkelni azt, hogy a legjobb szándék ellenére se érjenek hozzá, mikor minden jármű tele van.
2022. okt. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!