Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a helyzet a kitérő válaszok...

Mi a helyzet a kitérő válaszokkal? Hazugság? Tehát, valaki feltesz egy tisztességtelenül vallató, vagy túl korai kérdést.

Figyelt kérdés

Pl. Megkérdezi az első trimeszterben: Terhes vagy?

válasz: Nem. Mivel, nem akarom elmondani. Ha azt mondom: "ne haragudj nem akarok róla beszélni" abból tudja hogy igen.


vagy:

Rákérdez egy betegségre ugyanígy, vagy bármilyen magánügyre, gyereked, hozzátartozód magánügyére, amit a szeretted vagy bizalmasod nem akar hogy kiderüljön.



2022. nov. 14. 10:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
Önmagban tolakodó kérdések esetén jogos firtatni, hogy egyáltalán mire fel kérdez ilyet, és közölni, hogy az igazságtól függetlenül nincs rendben, ha ilyet kérdez.
2022. nov. 14. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Te elő tudod ezt úgy adni, hogy ő ne tudja meg ebből egyértelműen a tényleges helyzetet (választ)? Mert szerintem ez lehetetlen.
2022. nov. 14. 10:46
 3/16 anonim ***** válasza:
94%

Tőlem nem fogja megtudni, mert nem mondom meg neki. Legfeljebb feltételez, de arra nincs hatásom, meg valószínűleg a feltételezés úgyis meglőzi a kérdést.


Viszont azt megteheti az ember, hogy nem engedi el a beszélgetést abba az irányba, hogy "na, ha ennyire felháborít, akkor biztosan...", hanem kitartok amellett, hogy nem, ez nem helyénvaló kérdés.

Iidótákkal szemben meg lehet tenni, hogy hazudjon az ember, de meddig? Meg miért én szívjak, ha pl. korábban letagadtam egy terhességet, aztán kiderüljön, hogy hazudtam?

2022. nov. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Az is igaz, hogy ha kiderül, rád teszik a felelősséget a tapintatlan kérdéseikért. Pókerarcot kell gyakorolni.
2022. nov. 14. 10:55
 5/16 anonim ***** válasza:
Ha az első trimeszterben kérdezik azt kell mondani majd kiderül hogy terhes vagyok e,ennyi.Azzal nem hazudsz mivel még bármi lehet az első trimeszterben.
2022. nov. 14. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
96%

Ha a rokonok magánügye kíváncsi akkor azt kell mondani kérdezze meg az illetékest ha ennyire kíváncsi.Ebben a válaszban semmi hazugság nincs:)

#5

2022. nov. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Miért kellene megmondani? Magához a családtervezési terveinkhez sincsen közük. Pl, mennyi idő alatt sikerült, volt e sikertelen eset. Ezek mind olyan privát témák amikhez csak az érintetteknek van közük.

Sok hasonló privát téma van, amit csak érintetteknek szeretnél megosztani, főleg ha nem is a te ügyed, hanem pl rákérdez hogy "a feleséged terhes"?

A (valaki) beteg? Vagy lefeküdt a barátjával? Vagy a lányod 20 évesen még szűz? Vagy a pénzedet otthon tartod?

2022. nov. 14. 11:10
 8/16 A kérdező kommentje:
6-os, ez jó válasz
2022. nov. 14. 11:10
 9/16 anonim ***** válasza:
94%
Van még egy érdekes módja az elkerülésnek, a trollkodás. Ha nagyon elegem van, én szoktam időnként kőkeményen rákormányozni, hogy a kérdezőt hozzam kellemetlen helyzetbe. Pl, visszakérdeznék, hogy érdekli-e mikor menstruáltam utoljára, mert szívese megnézem a naptárat. Nem fogja érdekelni.
2022. nov. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
87%

9 Igen a terelés is jó módszer.El kell kezdeni másról beszélni:)

Olyan kíváncsiak egyesek hogy az már pofátlanság.Utálom az ilyen kíváncsi fáncsikat.

2022. nov. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!