Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehetséges, hogy azért kapok...

Lehetséges, hogy azért kapok ritkán dicséretet, mert irigyek rám, vagy szimplán rosszul nézek ki?

Figyelt kérdés
Például: új a frizurám, egy teljesen átlagos longbob hajam lett, de azért feltűnő a változás, mert 10 centivel hosszabb volt. 2 hétig arról beszéltem, mennyire várom ezt az átalakulást, mert már töredezett volt a hajam. A munkahelyen annyit sem mondtak, hogy na látják megtörtént a változás, pedig 6-an ülünk egy irodában. Ez csak egy példa de számtalanszor tapasztaltam hogy mindenki máson minden apróságot dicsérnek meg hogy hol vette ezt vagy azt, amikor átlátszó hogy csak nyalizás, már a hangsúlyból is. Félreértés ne essék nekem nem kell ilyen álszent kapcsolat, de felmerült bennem ez a kérdés, hogy vajon lehetnek-e irigyek rám.

2022. nov. 19. 14:28
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Vagy csak tényleg nem foglalkoznak veled annyit, hogy szóvá tegyék. Vagy nem vagy akkora kutya, hogy nyalni kéne a popód, így nem éri meg nekik. De az is lehet, hogy a tökük ki volt, hogy 2 hétig másról sem bírtál beszélni, mint a hajadrol. Azt kétlem, hogy egy hajvágás miatt bárki irigy lenne rád.
2022. nov. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Ha irigyek lennének, körbenyalnának, maximum a hátad mögött ócsárolnának. Egyszerűen nem vagy érdekes nekik, esetleg nincs velük olyan viszonyod, ami miatt érdekelné őket.
2022. nov. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
65%
Inkább a rosszul nézel ki, mint az irigy.
2022. nov. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
Elképzelhető, főleg, ha nők dolgoztok ott többen együtt. Azok hajlamosak utálni a legszebbet maguk közül egyszerűen csak mert savanyú a szőlő. Nem feltétlen kell hozzá konkrét ok ezen kívül.
2022. nov. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
75%
Érdekes problémáid vannak, az biztos. Én irigyellek, hogy ilyenekkel van időd foglalkozni. Tessék.
2022. nov. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Metionin ***** válasza:
69%
Vagy csak van fontosabb dolguk is, mint a te hajaddal foglalkozni. Amúgy tuti észrevették, csak nem kommentálták. Bizonyára nem akarnak nyalizni neked, így nem teszik szóvá. Mert azt jól látod, a legtöbb ilyen dicsérgetés az nyali a javából.
2022. nov. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Sunshinedoll ***** válasza:
85%

Inkább nőknél gyakori, hogy kevésbé dicsérik a szebb nőket. Vagy irigységből, vagy mert úgy vannak vele, nincs annak a nőnek erre szüksége, mert úgyis tudja, vagy mert más majd megdicséri. Főleg kevésbé informális, közvetlen kapcsolatokban van ilyen.

Nekem is feltűnt, hogy pl. a nálam kevésbé szép vagy csinos kolléganőmnek többször mondják a lányok hogy milyen csinos, mint rám. Én nem veszem zokon, örülök neki, hogy jól esik a többieknek a dicséret, ettől én még ugyanúgy szép és csinos vagyok, nem ezen múlik az önbecsülésem, vagy a kapcsolatom a többiekkel.

Nekem mindig akkor mondják, hogy csini vagyok, mikor valami bő cuccot veszek fel :D

2022. nov. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!