Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek miért szeretnek...

Az emberek miért szeretnek utálkozni?

Figyelt kérdés
Gondolok itt rasszizmusra, homofóbiára, kiközösítés/bullyng-ra.

2022. nov. 19. 18:02
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Evolúciós okai vannak.
2022. nov. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
egyszer beszéltünk egy tanárunkkal erről, ő valami olyat mondott, hogy a nevelésre vezethető vissza ez az egész.
2022. nov. 19. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem valami frusztráció lehet az oka... engem most pl valaki itt gyakorin azért utál mert szeretem a Queen-t :D irkálja az anyázós privátokat, csak azért, mert nem egyezik az ízlésünk
2022. nov. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
27%
Van aki meg utál szeretkezni
2022. nov. 19. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
4 es és ez hogy jön ide? +azzal nem árt másnak az utálkozással viszont igen
2022. nov. 19. 19:56
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Fogalmam sincs, ha valaki rájött, kérem szóljon. Soha nem fogom megérteni ezeket az embereket, én boldog szeretek lenni és azt élvezem ha a körülöttem lévők is azok. Nem tudom miért élvezheti valaki, hogy folyamatosan frusztrált, és tönkretesz másokat.
2022. nov. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
28%

Ez azért van leginkább, mert azóta, hogy az ember bűnbeesett a teremtés után, a bűn(Az, ami Istentől elválaszt, nem az Ő akarata szerint van. Példának okáért az embertársainkkal való szeretetlen viselkedés, gyűlölködés) a születésétől fogva az emberben van. És Noé és családja bárkából való kiszállása után a világ sajnos egyre jobban szakad el Istentől és az emberileg jó viselkedésformáktól, életmódtól. Sajnos ez már eléggé elfajult mára. Annyira, hogy már lassan az számít érdekesnek ha valaki hisz Istenben. És sajnos, amint egy korábbi válaszoló is írta, ez benne van sokszor sajnos az ember neveltetésében. Főleg, ha a szülei, nevelői ugyanúgy rossz közegben nőttek fel, rossz nevelést, erkölcsöt, avagy értékrendet kaptak. Ezenkívül a mai világban a reklámok, a zeneszövegek, a társadalmi elvárások is rossz hatással vannak az emberekre. (De olyan szempontból is, hogy olyat várnak el tőlük, amik nem normálisak, ezért az ember sajnos van, hogy nem jól reagál ezekre és némelyekből ez képes kiölni a mások felé való figyelmet(Ez természetesen nem jó.).)

Avagy a filmek, amiket hurdetnek, játszanak a mozikban. Rossz értékrendet közvetítenek gyakran. Pl. hogy ne viselkedj normálisan a pároddal, magadnak te legyél a legfontosabb, menő vagy ha nem törődsz másokkal. Vagy itt van például, hogy vannak olyan filmek, amelyekben például maga az a jó, hogy valaki(aki akár az, akit igazságtalanul bántottak), megöl, kivégez bánt másokat, pl. bosszúból, vagy hogy elérje a maga érdekeit. (Akár pl. John Wick, Mission Impossible, stb.)

És az sem jó, hogy a mai világ bizonyos része bizonyos szemszögből nagyon "siker"orientált. Nem az a lényeg nekik, hogy szeretetben élj, megbecsülj másokat, törődj velük, figyelj rájuk és felemeld őket. Hanem, hogy neked több pénzed, jobb kocsid, nagyobb házad legyen. Meg hogy facebook-on megoszd, hogy te itt meg ott nyaraltál, gyereked született, mintha valami elvárás lenne ez aminek meg kell felelni, hogy te ezt elérted vagy nem tudom. Természetesen ez is a világ már korábban említett rossz hozzáállásából fakad.


A lényeg, hogy a legfontosabb, Isten. Ő szeret bennünket, figyel ránk, gondoskodik rólunk. Az egyszülött fiát, Jézust odaadta értünk, hogy valaki hisz őbenne örökké éljen. Aki hisz Jézusban, az örökké él. Higyjetek Istenben. Higyjetek a fiúban. Akkor ti is örökké éltek.

2022. nov. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

(#7-es válaszoló vagyok)

Volt egy elírás.

*hurdet=hirdet

2022. nov. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

(Ismét #7-es vagyok.)


És persze, azt is már írta a #3-as válasz írója, hogy a frusztráció is kiválthatja az emberből sajnos a szeretetlen viselkedést, ha nem elég jó a gondolkodása e téren és/vagy nem elég erős.

2022. nov. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Frusztráció-, illetve indulatlevezetés általában. Lehet mögötte szimpla irigység, rosszindulat is, vagy kompenzálás.
2022. nov. 19. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!