Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi hiányzik az ilyen típusú...

Mi hiányzik az ilyen típusú emberek világfelfogásából?

Figyelt kérdés

A kérdést nem provokatívnak, és nem sértőnek szántam.

Metaforikusan írom, mert csak így tudom átadni. Az olyan emberekből, akik egy könyvre annyit tudnak kérdezni, hogy jó volt? Két teljesen különböző komoly mondanivalójú filmet, összehasonlítanak, hogy mindkettőnek van értelme. Mögöttes tartalmat nem keresnek benne, amit átadni próbál, csak amit láthatsz, miközben akármilyen művészetnek pont a mögöttes rész a lényege.

Egy vitához nem csatolnak ellen és mellett véleményeket, és nem lehet tovább folytatni velük a vitát, mert kiállnak a szubjektív véleményük mellett és azt mondják, hogy ezek ők, így lássák, ha nem tetszik nem kell vitázni, vagy beszélni a témáról. Ugyanakkor megengedik a cáfolatot, de tartsák a személyes véleményüket, mert az az ÖVÉK. Attól függetlenül a másik félnek is van saját, csak többet elővesznek a beszélgetés előreviteléhez.

Habár az életben rengeteg érdeklődési köre, sok mindenhez is érthet, tehetséges is lehet, de minden, ami nem megfogható ahhoz nem tud hozzáadni a személyéből, de megérti.

Röviden össze foglalva, ha a világ fejre állna sem tudnának egy kis katarzist átélni, vagy, ha igen akkor nem tudnák ők maguk sem a felszínre hozni, hogy ők tudjanak maguk tudjanak róla, hogy átélték.



2022. nov. 22. 09:30
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
38%
Ők a magyar társadalom összességében. Azért nem látnak semmi mögé, mert a valóságba belenézni munkás. Nem az az igazság amit mondanak nekik, és azzal eltölteni egy kis időt mélyen, hanem amit őt akarnak látni. Aktivizálni kellene az agysejteket. Ezért nincs változás semmiben. Majd úgy 500 év múlva.
2022. nov. 22. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
51%

A kényszer arra, hogy hülyeségeken és teljesen fölösleges dolgokon pörögjenek.


Igen, magamra ismertem. Képe vagyok én elagyalászni dolgokon egész álló nap, a fizetésem is arra kapom. De vannak emberek és témák, amik egyszerűen nem érik meg. Van, amivel/akivel kapcsolatban fáradtságot érzek és meg sem próbálok erőlködni meg pörgetni magam rajta, mert egyszerűen nem éri meg. Nem vagyok idős, de ahhoz öreg vagyok már, hogy meddő vitákba bonyolódjak és fáradt aggyal minden hülyeségbe értelmet filozofáljak. És amíg te például valószínűleg segghülye vagy a természettudományokhoz, addig nincs is jogod emiatt ítélkezni rajtam, mert ami belőlem hiányzik, az bizony belőled is, csak más dolgok iránt. Átélek én épp elég katarzist, csak nem abban, ami épp téged foglalkoztat. 😇

2022. nov. 22. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Mégis lesznek az ilyen emberekből, tanárok, papok, menedzserek, vállalkozás vezetők, de a személyes belső életük semmi.

Újraolvastam a kérdést, és a filmes téma nem volt érthető. Például két felnőtt film azért teljesen hasonló, mert mindkettőt gyerekszínészekkel forgatták, hogy érzékenyebb legyen. De látta mindkettőt, és tudja, hogy ég és föld a két film. Persze ezt sem tudnák kifejteni, úgy kell kiszedni, hogy erre gondol.

Ugyanakkor nem arról van szó, hogy nem érdekelné a téma, hanem ennyi az amit ő át tud adni.

2022. nov. 22. 09:48
 4/18 A kérdező kommentje:
2-es válaszoló. Nem sértésnek szántam a kérdést. Nálad úgymond "hiányzik az energia", de van akiből nem. És tényleg ennyit tud adni bármikor magából, ha életében egyszer kellene is megtegye és tényleg lenne kedve is rá. Példaul egy dolgozatért az egyetemen, ami az érdeklődési szakköre.
2022. nov. 22. 09:52
 5/18 anonim ***** válasza:
87%

Nem szeretnek foglalkozni vele, ennyi. Mit kell ezen túlbonyolítani?


Egyébként borzasztó a suk-süközés az írásodban, téged nem zavar? Olvasni is fáj.

2022. nov. 22. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Nem értem mi az a suk-süközés.


Több ilyen típusú embert ismerek, van akinél pont ez a gondolatvilág hiány okozta, hogy bezárkódik, és el is mondja, hogy nem jó neki az élete, a monotonsága, de képtelen a dolgok mögé látni. Van akiben csak idegesít.

Tisztában vagyok vele, hogy ez nem olyan hiány, amivel kevesebb lenne az adott illető, mivel mondjuk MBTI karakterek is ilyen formában változhatnak. És rendben van.

2022. nov. 22. 09:57
 7/18 A kérdező kommentje:
Rájöttem mit jelent. Megpróbálok figyelni rá, de nem mo-n élek és fonetikusan használom a nyelvet, attól lehet. De megpróbálok javítani rajta, mert fontos a helyesírás.
2022. nov. 22. 09:59
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Öntudatos idiótákkal vitatkozni nem katarzis, hanem agyvérzés. Ne a társadalmat hibáztasd, amiért nem vevő a játszmáidra és a provokációdra.
2022. nov. 22. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nagyrészt olyan emberek vesznek körül, akikkel ilyen téren jól kijövök. Csak az élet hoz pár más típusú embert is, vagy családtagot.
2022. nov. 22. 10:08
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

> így lássák

> de tartsák


Helyesen: így látják, de tartják.



Nekem is van olyan ember a környezetemben, aki folyamatosan olyasmikkel jön, amik engem úgy nem igazán érdekelnek. Van róla véleményem, el is mondom, de ennél mélyebben nem akarok belemenni, mert egyszerűen nem érdekel, nem pazarolok rá időt, energiát.

2022. nov. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!