Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy vagy?-Karácsony 2022 |...

Hogy vagy?-Karácsony 2022 | Telekom HU videójából kiindulva miért nem tud ilyen lenni a magyarság? Ebben a csóróságban, őrlődésben sokkal jobb lenne a hangulat.

Figyelt kérdés
Általában skip-elem a reklámokat, de ennek pár mp-e megfogott és megnéztem nagy csodálkozva hogy erre is képesek volnánk?
2022. nov. 22. 17:52
 1/3 anonim ***** válasza:
23%
Törődj bele, hogy az emberekben nincs empátia. Ez a túlélésünket segíti elő, különben hogy gyilkolnánk le azokat, akik az életünkre akarnak törni, hogyan ölnénk meg az állatokat és a növényeket az élelemért, hogyan ítélnénk valakit életfogytiglanra? Ez az alacsony empátia pedig abban nyilvánul meg, hogy sokan a családjukkal meg a párjukkal sem törődnek, csak lyuk legyen meg csok, nemhogy idegen emberekkel. És ez nem csak Magyarországra igaz, hanem az egész emberiségre. Elvétve van egy-két ember aki nagyon magas empátiával születik, ők elgondolkodnak ilyeneken, hogy miért nem olyan a világ mint a reklámban, és nem értik a többi embert. De az tényleg elég ritka.
2022. nov. 22. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem nézek reklámokat. Leírnád 1-2 szóban hogy miről van szó, milyen az az "ilyen"?
2022. nov. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az tényleg egy cuki reklám. Nagyon szeretem én karácsony közeledtével a reklámokat, ilyenkor nem nyomom csak el én sem. Vannak ilyen emberek, én náha találkozom random aranyos arcokkal, csak nem gondolnád. Nagyon sokat számít, hogy te hogy állsz ehhez hozzá. Pédául, ha közvetlennek, mosolygósnak tűnsz, sokkal inkább bevonzod az ilyen embereket. Persze kivétel az mindig van.

Elsőnél azzal nem értek egyet, hogy ez mindenhol így van! Én már itthon országon belül is mást tapasztalok. Egészen mások az ember el itt Pesten, mint otthon vidéken (Nyugat-Mo.). Mindenki ismer szinte mindenkit, mosolyognak rám a boltokban, ott ahol felnőttem. De kint is mást tapasztaltam például mikor Amszterdamban voltunk barátokkal. Nagyon aranyos és segítőkész volt mindenki, én még ilyet nem is láttam. Amíg kerestük a szállásunkat bőröndökkel, térképpel, többen idajöttek, hogy segíthetnek-e. És egyből angolul persze. Egy bácsi még a házából is kijött, mikor látott minket az ablakából, ahogy keresgélünk. (: Szóval vannak kedves emberek mindenhol. Hol több, hol kevesebb.

2022. nov. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!