Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gondolkoztál már öngyilkosságo...

Gondolkoztál már öngyilkosságon? Mi rántott vissza?

Figyelt kérdés

2022. nov. 27. 03:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
33%
Én akárhányszor ahányszor elgondolkodom ezen, eszembe jut hogy én egy komoly, erős, okos és szép fiú vagyok és utána azonnal nagyon dühös leszek.
2022. nov. 27. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%
Többször is, de gyáva voltam hozzá.
2022. nov. 27. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
82%
Igen. Gondolkodom is. Biztosra akarok menni. Egyszer úgy is beugrik a 100%-os módszer. Már aznap megfogod tenni.
2022. nov. 27. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
93%

Korábban igen. És a tudat rántott vissza, hogy ezzel mekkora fájdalmat okoznék a családomnak. Bár nem én kértem az életet (azaz elméletileg minden jogom meglenne a visszaadására), de nem akarnék olyan traumát okozni a szüleimnek, ami ezzel járna.

Most pedig már van egy fiam. És érte bármit megtennék. Erőt ad és én is erőt akarok adni neki.

2022. nov. 27. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sokszor eszembe jutott régebben.
2022. nov. 27. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 NTBS ***** válasza:
41%
Nem, mert nincs értelme. Küzdöttem eddig is, hátha jobb lesz.
2022. nov. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
90%
16 éve minden nap. A gyávaság, a fájdalomtól, de még inkább a sikertelenségtől, és esetleges maradandó károsodástól félek.
2022. nov. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
88%
Hogy még van itt dolgom
2022. nov. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen gondolkodtam.és meg is próbáltam,de nem sikerült.Az életemet az életösztön mentette meg
2022. nov. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
73%

Nem rántott vissza semmi, pusztán hátráltat benne.


Egyszerűen az tart vissza, hogy még nem találtam meg a számomra biztos módszert. Mindenki másra esküszik, de sok módszer túlélhető. Aki pedig egyszer is látta azt, hogy egy rosszul elsült próbálkozás mit okoz az emberrel, az nagyon fontolóra veszi a dolgot. Hiszen bármi is az, ami az embert az öngyilkosság felé viszi, nyomorékként biztos, hogy nem lesz jobb.


Szóval igen, ami visszatart az az, hogy nem tudom hogyan tegyem meg, hogy véletlenül se legyek nyomorék. A mostani életem sem ideális, de ha a tetejébe még nyomorék is lennék, akkor az már tényleg szörnyű lenne.


Igen, az is igaz, hogy hatalmas erő kell hozzá, meg az embernek ott vannak a közeli családtagjai is, ezek is lehetnek visszatartó erők. De ha a gond nem szűnik meg, idővel felemészti az embert és csak megteszi.

2022. nov. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!