Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ennyire sértődékenyek...

Miért ennyire sértődékenyek az emberek, ha nevén nevezik rossz tulajdonságaikat, hiányosságaikat?

Figyelt kérdés
Magyarán egy léhűtő, dologtalan ember kikéri magának, hogy munkakerülő, az ostoba, hogy ostobának, a kórosan elhízott, hogy kövérnek nevezik. A prostik felháborodnak, hogy k.vának, az alkoholisták, hogy alkeszoknak nevezik őket. A sort hosszan lehetne folytatni. Félreértés ne essék: nekem is számos hibám van. Lehetőségeim szerint igyekszem változtatni magamon, viszont roppant szembetűnő ez a fajta sértett érzékenység.

2022. nov. 27. 16:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Mert szepen is lehet mondani meg úgy hogy ne legyen bántó nem csak ilyen alpárin meg lenézően
2022. nov. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%

https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..


Már volt ez a kérdés.


Tapasztalataim szerint ez attól is függ, hogy kinek mondod. Elég ha utalsz rá, nem kell pejoratívnak lennie, a másik máris vérig sértve érzi magát. Építő jellegű kritikát aki nem fogadja el, az buta.

2022. nov. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%

Mert az igazság sokszor fáj. El sem tudod képzelni, hogy hány ember éli le az életét úgy, hogy nem akar szembenézni a valósággal. A legtöbb alkoholista, drogos, gyógyszerfüggő, stb addig se jut el, hogy beismerje, hogy ő függő. 20-ból 19 úgy indít, hogy bármikor le tudná tenni. Amikor meg tényleg le kéne, akkor foggal-körömmel kapaszkodnak a szerbe, piába.

Az is hazugság, amikor a kórosan elhízott embereket plus size modellnek nevezik, és mindenki hajbókol nekik, hogy jajj de mennyire szépek.

Vannak helyzetek, amikor nem kell finomkodni, mert tények vannak. És a tények makacs dolgok.

2022. nov. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Az igazság nehéztüzérségét nem szabad bevontatni a hétköznapi élet kalyibái közé.
2022. nov. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 1-es! Ebben mi volt alpári?
2022. nov. 27. 17:27
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Te nem nevén nevezed a dolgokat, hanem gúnyneveket aggatsz másokra.

Jó eséllyel kéretlenül.

2022. nov. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Miert kellene ilyeneket mondanod? Nagy eséllyel egy k.urva is tudja, hogy k.urva. De attól még bunkóság ha más mondja ezt neki.
2022. nov. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
44%

#7 a k.rva egy tisztességesen dolgozó nő!😁

Amúgy sokan tényleg szeretik ezt a fajta "munkát" is. Élvezik, nem csak kényszerből csinálják

2022. nov. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én csak azt nem értem, hogy miért éreznek az emberek kényszert arra, hogy más ember életébe belepofázzanak, vagy akármilyen kalapba betegyék őket.


Én speciel k.rvára le.zarom ki kövér meg ki gyógyszerfüggő vagy éppen alkoholista. Addig míg az én életem nem keresztezi és nem befolyásolja, nem szoktam más emberekkel foglalkozni.


Ki vagy te kérdező, hogy egyáltalán neked ilyen kényszered van, hogy te kalapba rakosgass embereket? Te vagy az atyaúristen? Vagy annyira tökéletes az életed, hogy mással kell foglalkoznod mert a sajátod unalmas? Vagy ilyen társadalmi önkéntes rendőr vagy? Te húztad meg a határt hogy kinek hány kilónak kell lennie, milyen gyógyszereket kellene szednie és mennyit innia?


Az emberek nem sértődékenyek, szimplán senki sem szereti ha egy valaki, aki marhára a Föld közepének gondolja magát, elkezdi osztani az észt, hogy kinek hogy és milyen módon kellene élnie.

2022. nov. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Saját magamból kiindulva ha valaki nekem beszélne a rossz tulajdonságaimról, akkor én is valszeg elküldeném az illetőt a francba. Nem azért mert nem ismerem el a rossz tulajdonságaimat, és nem is azért, mert nem vagyok hajlandó beszélni a rossz tulajdonságaimról, hanem mert mégis ki a f-aszom vagy te, hogy csak így "nevén nevezd" a hiányosságaimat?

Ha nem vagy az apám, nem fizeted a számláimat, nem vagy a bizalmas barátom, és ami a legfontosabb: nem kérdeztem a véleményedet, akkor mégis milyen alapon kérsz számon rajtam bármit is?


A hiányosságaival szerintem igenis tisztában van az emberek többsége, csak azt nem tolerálják, ha valami random embernek (akinek szintén vannak hibái) van képe számon kérni rajtuk ezeket.

2022. nov. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!