Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Másnak is feltűnt már, hogy...

Másnak is feltűnt már, hogy azok szoktak flegmák, lenézőek lenni, akik maguk se vitték sokra az életben?

Figyelt kérdés

Azt tapasztaltam, hogy a magasabb iskolai végzettségűeknek általában nagyobb az empátiájuk is, nem néznek le annyira másokat.

Vannak kivételek, de nem sok.

(Azért merült fel a kérdés, mert a köztudatban van egy olyan nézőpont, hogy akiknek nagyobb az iskolai végzettségük, általában lenézik az alacsonyabb iskolai végzettségűeket. Ha jobban belegondolsz a tapasztalataid alapján, mit tapasztalsz?)

Nekem sok esetben úgy tűnik, hogy alacsonyabb iskolai végzettségűeknél a bunkósággal akarnak többnek látszani, pl. azzal, hogy nem köszön ha bemegy valahova



2022. dec. 2. 22:25
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
Nincs igazad.
2022. dec. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem.
2022. dec. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én azt látom, hogy az iskolázatlanok zsigerből gyűlölik a diplomásokat, de a diplomások között is elég sokan rosszindulatúak másokkal, főleg a mérnökök és az informatikusok a bölcsészekkel nagyon szeretnek parasztul viselkedni.
2022. dec. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Túlságosan leegyszerűsítitek az embert. Nem lehet csak két kategóriába sorolni és azok alapján megítélni őket. Vannak kedves nácik is és vannak csúnya zsidók is.
2022. dec. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez emberfüggő inkább.
2022. dec. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is tapasztalok hasonlót, kérdező. Egy cégnél is jellemzően a középvezetők a legkegyetlenebbek a dolgozókkal, és emellé sokszor ostobák is. A magas beosztású vezetők közt több az emberséges, kivételek persze mindig vannak.
2022. dec. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Diplomás főnököm nem egyszer elfelejt köszönni,és ezt már mások is megjegyezték,mintha ott sem lenne a másik ember,hiába köszön rá először az illető.Külsős cég embereivel is úgy beszél időnként,mint valami rabszolgákkal,kivéve persze,ha pénzt hoznak a zsebébe.Hibáit nem ismeri el,ellenben az alkalmazottakét felnagyítja,de olyat is felrótt már nekem,ami nem hiba volt.Mikor szembesítettem vele,egy "bocsánat,tévedtem"-re nem volt képes.Kifelé mutatja a keményet,de nagyon látszik,hogy romokban a magánélete.Ok,ő most egy ember,az előző kettő fönököm szinte teljesen más volt,nem kezeltek le senkit,sokkal nagyobb empátiájuk volt.De volt egy előző főigazgató,ő is lenézett szinte mindenkit,a mostan i meg megint sokkal emberségesebb.A takarítók naponta többször köszönnek,segítőkészek,igaz,mi is igyekszünk azok lenni velük.Én alapból nem nézek le nálam magasabb végzettségűt,max.ha ő viselkedik velem ok nélkül úgy.És nyilván van olyan alacsony végzettségű,aki lenézi a tanultabbakat,erre is láttam példát.Szóval valóban nem lehet ennyire bekategorizálni az embereket,nekem ez a tapasztalatom.
2022. dec. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

hierachikus rendszer van mindenütt.

azt néznek le akiről amit tudnak és van rá mód.

ha az érdek azt diktálja diplomás vagy sem,fényesre nyalják a seggét.

akár nyilvánosan is lehet utálni minden diplomásat,de ő lehet a kivétel.

ez a politikai / fidesz / stb. más érdekeltségeknél napi szinten tetten érhető.

érted ,mindenre van magyarázat :)

első a pénz mindenek felett.utána jön a többi érdekek mentén.

ami éppen kapóra jön úgy fog csúszni mászni az összes ember.

nincs kivétel család,barát,barátnő.talán még jobban kihasználják ha

lehetőség van rá.

2023. jan. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

de inkább életvitel mint végzettség függő.

mert vannak kivételek.

- hujber ferinek nincs diplomája mégis színész

- informatikus,marketinges,titkárnő,ingatlanos stb. bárki lehet


szóval a fizikai munkások a legalja csőcselék,hőbörgő suttyók

utána a tanultak,az se jobb.az is alkalmazott rabszolga

utána a vállalkozó - az sokkal jobb,de egoista lehet

de meg is becsülheti a munkát,ha maga épitette

felette a befektetők - ott is van mindenféle,de

legalább a sok gyökértől távol tartja magát.

2023. jan. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!