Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Pszichológiai szempontból...

Pszichológiai szempontból miért van az, hogy egy embertípus sokszor azokat bántja/azokkal a legbunkóbb, akiktől a legtöbb jót kapja?

Figyelt kérdés
2022. dec. 3. 00:01
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Mert azok nem ütnek vissza. A legkisebb ellenállás irányába halad, magyarul gyáva.
2022. dec. 3. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is az lehet amit az első ír.


Alapból akiket ismerünk azokkal szabadabban akár agresszívabban beszélünk mint egy idegennel aki lehet visszaüt vagy olyannal akiről meg tudjuk, hogy visszaüt képletesen.

2022. dec. 3. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Az emberek a feszültséget flusztráltságot le akarják vezetni valakin, valamin. És kizárásos alapon azt tudják bántani, arra tudnak hatással lenni, akikkel valamilyen érzelmi függésben vannak, akik törödnek vele, akiknek fontos a joléte. Például egy semleges kivűlállot, legyen az akár egy távolabbi rokon, hiába bánt, sérteget, az leszarja, szó nélkül ott hagyja. De aki szereti aggodik érte, az nem megy tovább, hanem kénytelen kelletlen elviseli a sértést bántást. Szóval csak azt tudja bántani, akiknek igazán fontos az illető.
2022. dec. 3. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%

Felcsesz a főnök, hazaérsz a munkából, belerúgsz a kutyába vagy a gyerekedbe, mert a főnökkel meg a szemét emberekkel nem teheted meg.

Kb. így működik.

2022. dec. 3. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon szimpatikusak ezek a válaszok.


Vajon hány évesek és milyen neműek lehetnek, akik itt a nyílt fórumon kifejtették a gondolatmenetüket ilyen részletességgel? :)


Bárcsak így találhatnék hosszabb távon akár levelezőpartnert, akár személyes ismeretséget...

2022. dec. 3. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

#3


És a helyesírási szótár bántott téged, hogy azon vezeted le a feszültséged, frusztráltságod?

2022. dec. 3. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
90%
Én egyszer ismertem egy családod, ahol a (már idős) apuka, egy tanár, elképesztően népszerű volt. Mindenki imádta, a saját családját is beleértve. A gyerekek is odavoltak érte. Én csak néhányszor találkoztam vele, de egyáltalán nem értettem, hogy mit imádnak rajta annyira. A családjával úgy beszélt, mint a kapcaronggyal. Csak másokkal volt kedves (?). Én nem értem az ilyen embert és nekem emiatt kicsit sem volt szimpatikus.
2022. dec. 3. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
családoT*
2022. dec. 3. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Psycho ***** válasza:
71%

Látom #6, megláttad 3-as hozzászólásában a lényeget. Gratulálok, most már leülhetsz, jár a keksz.


Kérdező! Ez egy szélsőséges (már káros) variánsa annak, ami egyébként normális. Normál helyzetben a hozzánk közelebb állókkal könnyebben konfrontálódunk, mivel szeretjük őket, és úgy véljük, elbírja a konfliktust a kapcsolat. Ezzel nincs is gond. Hamarabb mondod meg a párodnak, hogy figyu már, biztos ezt a cipőt akarod felvenni ehhez a pulcsihoz? Nem biztos hogy jól áll. Ugyanezt nem fogod egy olyan ismerősödnek mondani, akit havonta 1-2x látsz csak.


Viszont amikor ez egy gyenge önkontrollal és zéró empátiával társul, akkor jön a bunkózás, a beszólás, a megszégyenítés. Persze láss csodát, ha kilépsz ebből a kapcsolatból, ők vannak a legjobban összezuhanva. Miért? Mert elvesztették, akit szerettek. Ja... lehet jobban meg kellett volna becsülni, ami van.


Nem felmenteni akarom őket. Nem oké, hogy ilyeneket mondanak. Nem kell elfogadni. Csak ha átlátjuk, az segít megérteni, mi zajlik le bennük. Minden bizonnyal ők is sérültek, és régi sebeket cipelnek magukkal - és okoznak velük újakat másoknak.

2022. dec. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

#9 hagy rá. #6-os az a frusztrált ember, akit egyszerűen senki nem képes elviselni maga körül, így kénytelen a frusztráltságát névtelenül kiadni ezen az oldalon.


Ez is a legkisebb ellenállás példáját erősíti, hiszen szemtől szemben képtelen az illető konfrontálódni, de az internet névtelenségébe burkolózva erősnek érzi magát.

2022. dec. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!