Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ciki, ha 25 évesen még sosem...

Ciki, ha 25 évesen még sosem dolgoztam?

Figyelt kérdés

Látássérült vagyok, emiatt havonta kapok rokkantsági és fogyatékossági támogatást, tehát nem teljes egészében a szüleim tartanak el.

Az évek alatt két szakmát szereztem, az első szakmámban sosem dolgoztam, mert már a képzés alatt éreztem, hogy nem az én irányom. A második logisztikához kapcsolódik, de ennél sem érzem, hogy megtaláltam az igazit, de mindenképp szeretnék elhelyezkedni már.


Úgy érzem, le vagyok maradva. Szorongok a munkavállalás miatt, hogy nem leszek képes helyt állni, meg amúgy is sokan már évek óta dolgoznak, építgetik az életüket, én pedig semmit sem tudok felmutatni. Életképtelennek érzem magam.


Mit gondoltok, tényleg annyira gáz ez az egész, ahogy én érzem, vagy "normális"?



2022. dec. 5. 19:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

25 évesen sokan még tanulnak. 65 év a nyugdíjkorhatár és az az elvárás, hogy addig minimum 20 éves munkaviszonyod legyen legalább, hogy nyugdíjat kaphass.

Tehát nem vagy későn, más sok veled egykorú nem dolgozott életében, és még nem is késtél le semmiről, még legalább 40 éved van a nyugdíjkorhatár előtt is arra hogy dolgozhass, de talán addigra még kitolják azt is 67 vagy 70 évre.

nem kell egyből életed állásával kezdened, nyugodtan vállalhatsz néhány órás munkákat vagy részmunkaidős állást az elején, amiket meg tudsz csinálni és ami adódik. Aztán majd alakul szépen a dolog.

2022. dec. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
jól tetted báttya
2022. dec. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Engem nem hátráltatott az életben semmilyen fogyatékosság, mégis 27 évesen kezdtem dolgozni: kimaradt egy év érettségi és egyetem között, elsőre megbuktam záróvizsgán, aztán nem indult el a mesterszak, amit kinéztem... és ezek után 2 évet töltöttem csak pedagógusi pályán. Ettől függetlenül nem állok rosszul: más területen vagyok 36 évesen, és tudok válogatni.


Szóval ne szégyenkezz.

2022. dec. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne szégyenkezz. Esetleg menjél terápiára a szorongásoddal.
2022. dec. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Pasi vagy kérdező?
2022. dec. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!


4-es: járok terápiára, igaz, teljesen más okból kifolyólag. Ezt is szoktuk érinteni, de néha bekúszik a fejembe, hogy nem úgy alakul az életem, ahogy kellene.


5-ös: nő vagyok.

2022. dec. 5. 21:47
 7/12 anonim ***** válasza:

Az a gáz amit te annak gondolsz.

Egyébként nem gáz,szereztél két szakmát ami szuper, más lehet hogy semmit sem csinált csak otthon van és várja a csodát.

Az élet már csak ilyen, nem mindig alakul úgy ahogy te azt elképzelted annó.

Szépen fokozatosan lehet tenni a terveidért, csak légy kitartó és ne aggódj mert attól csak rosszabb.

Kezdésnek keress valami egyszerű munkát részmunkaidőben aztán majd alakul.

Ne gondold túl a dolgokat munka terén sem,csak szépen nyugodtan.

Sok sikert.

2022. dec. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hát akkor menj és dolgozz végre
2022. dec. 6. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
36%

En meg 15 evesen nyeltem a teglaport az epikezesen tanulo villanyszerelokent. Melyik a jobb?



38F incel

2022. dec. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

...de néha bekúszik a fejembe, hogy nem úgy alakul az életem, ahogy kellene...


Kedves kérdező, tehát magaddal vagy ilyen szigorú. Ne legyél, nem érdemes! Hátrányos helyzetű vagy munkavállalás szempontjából.

2022. dec. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!