Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha nem viselne meg a párom...

Ha nem viselne meg a párom halála, akkor rossz ember vagyok?

Figyelt kérdés

2022. dec. 7. 11:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
39%
részvétem
2022. dec. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
60%

Vagy az, vagy csak simán nem szereted. Vagy is-is.

De honnan tudod ezt így előre?

2022. dec. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
67%

Mióta voltatok együtt?


(Nekem a volt barátom halt meg fiatalon, egy balesetben (vétlenül). Évekig nem éreztem gyászhoz hasonló érzést, emiatt rossz embernek tartottam magam. Aztán meghalt más is a környezetemben, szintén fiatalom, és így ezzel együtt már kitört belőlem minden régi, tudat alatt elfojtott érzelem.

Semmi baj nincs azzal, hogy most nem érzed azt, amit "érezni illene".

Bár a gyásznak megvan a maga lépcsőfokai, ez mégis egyénennként változhat, sőt akár a folyamatok sorrendje is felcserélődhet. Nem vagyunk egyformák.

Fogadd őszinte együttérzésem. Tégy úgy és csinálj, ami jól esik most.

Ne foglalkozz azzal, hogy mit "kellene" és hogy "kellene".

2022. dec. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem jelent. Lehet nálad másképp, vagy később jön ki. Ettől biztos hogy nem vagy "rossz".
2022. dec. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem tudhatod. Az apósom felesége mondta, ha a fater meghal, meg fogja ünnepelni. Apósom megbetegedett, a neje magánkívül volt az aggodalomtól...🤣🤣
2022. dec. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
77%

*előző vagyok, bocsánat, most vettem csak észre a feltételes módot.


Válaszolok akkor így a valódi kérdésre is: sokan éreznek így, hogy nem viselné meg őket.

Ha azonban a valóságban megtörténne, hidd el, hogy kiváltana azért egy elég intenzív reakciót. Most azért érzed így, hogy nem viselne meg, mert elképzelhetetlennek tűnik. De ha megtörténne, akkor hidd el, valamilyen szinten megviselne, csak ahhoz be kell következnie.

2022. dec. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
A szomszédunk férje felakasztotta magát, szegény asszony magán kívül volt, nyugtatózták. Ekkor gondoltam bele mi lenne ha a párommal történne valami. Volt egy családtagom akit évekig gondoztam, aztán hirtelen elhunyt, el voltam keseredve, de az sem váltott ki belőlem gyászreakciót, olyan mintha valami baj lenne a fejemben.
2022. dec. 7. 12:15
 8/15 anonim ***** válasza:
74%

Nem lehet, hogy csak elnyomod a problémát?

Amikor a nagyapám meghalt, én nem voltam feltűnően szomorú, belül csak üresség volt. Nem engedtem az üresség helyére bánatot, erőltettem a pozitivitást, hiszen annyi baja van mindenkinek így is, én nem terhelhetem őket.... A temetésen sem sírtam a bánattól, csak a rokonok sírása váltott ki belőlem szimpátiasírást.

Most hét évvel később kezd kegyetlenül fájni.

2022. dec. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nem tudom, négy éve már, hogy elment. Temetés után megkönnyebbültem, hogy lezártuk a dolgot. Nagyapám volt ilyen, hogy nem érdekelte senki, saját magán kívül, attól félek én örököltem a rossz tulajdonságait.
2022. dec. 7. 12:32
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, mert ha nem feltétlen bánt a másikkal rendesen, jól (mert pl.: bántalmazta, elhanyagolta), akkor érthető.
2022. dec. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!