Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A "majd én fizetem" hozzáállás...

A "majd én fizetem" hozzáállás kedvesség vagy inkább felvágás szerintetek?

Figyelt kérdés
Szerintetek inkább jófej az az illető aki "majd ő fizet" bizonyos esetekben, vagy inkább csak felvágás?

2022. dec. 9. 19:22
A kérdező szavazást indított:
Jó szándék
Felvágás
36 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%
...és az milyen szándék ha hagyod, hogy más fizessen helyetted??!
2022. dec. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
81%
Nem hiszem hogy bárki ezzel akarna felvágni, azért annyira nem kiemelkedő dolog.
2022. dec. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

Attól függ hogy milyen hangsúllyal mondja az a valaki.Lehet lenézően is mondani vagy lehet kedvesen is.Annak kell tudni akinek mondják.Csak megtudja különböztetni a felvágást a kedvességtől.

Ha egyszer ő fizet legközelebb akkor fizethet a másik is és akkor kvittek.

Attól is függ milyen kapcsolatban állnak egymással.Mondjuk családon belül is lehet ilyet hogy egyszer az egyik fizet máskor a másik,nincs ebben semmi.

Kedveskedésnek is jó meghívni mondjuk anyukádat egy kávéra pl.

2022. dec. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Természetesen bármelyik lehet.
2022. dec. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%

Ha azt mondja: 'vendégem vagy', vagy 'meghívlak', akkor kedveskedés.

Ha pedig azt mondja: 'majd én fizetem ', hát az kevésbé kedves.

2022. dec. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%
Nekem eddig csak jó szándékból mondtak ilyet, de nem is szoktam olyanokkal együtt beülni valahova, akik felvágósak, mivel nincsenek ilyen barátaim. Ettől még simán el tudom képzelni, hogy valaki felvágásból csinálja.
2022. dec. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%
#1 Ha lennének barátaid, akkor tudnád, hogy teljesen normális, hogy ha mondjuk elmentek egy kávézóba vagy kajáldába, akkor nem mindig külön fizettek, hanem van, hogy felváltva meghívjátok egymást.
2022. dec. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
60%

Azért járattunk általános iskolába, hogy az életed alapvető dolgaiban képes legyél itélni.

Neked nem sikerült. Kiirtál egy hülye kérdést.

2022. dec. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Darius- ***** válasza:
100%

Esettol fugg.

Pl ha meghivott ebédre nem felvagas, mivel o hivott meg. Ha te hivtad meg és raadasul férfi vagy az mar felvagas.

2022. dec. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
86%
Nekem most jelentősen jobb fizum van. Ezért felszoktam vetni a dolgot, hogy fizetek én ha olyan alkalom van. Nem felvágásból, hanem mert nekem nem annyira megterhelő.
2022. dec. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!