Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mindenhez a domináns kezedet...

Mindenhez a domináns kezedet használod?

Figyelt kérdés
Én balkezes vagyok, bal kézzel írok és az evőeszközt is azzal fogom, de az egeret jobb kézzel tudom csak használni, a karórát is jobb kézzel teszem fel a bal csuklómra, illetve magamat kielégíteni is jobb kézzel tudom csak😆Ezek szerint én kétkezes vagyok, vagy mások se mindenhez a domináns kezüket használják?

2022. dec. 12. 13:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Bal kézzel írok, bal kézzel gitározok, de jobb kézzel festek, jobb kézzel egerezek. Bal kézzel lövök maroklőfegyverrel és gépkarabéllyal is, de labdába csak jobbal tudok rúgni, labdát is jobb kézzel dobok.

Egy időben amikor sokat kellett jegyzetelnem a suliban, akkor a bal kézből átvettem a tollat a jobba, és úgy írtam tovább. (Ma ez már nem sikerülne, újra gyakorolnom kéne :))

2022. dec. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%
Én is bal kezes vagyok, bal kézzel írok, bal kézzel fogom a kanalat, de a kést villát hagyományosan, ellenben ha csak késsel dolgozom azt bal kézzel, egeret jobb kézzel, óra bal kézen. Önkielégítés, mikor, hogy, kétkezes többnyire. Írni csak ballal, gipsz miatt írtam jobbal is már iskolásként, szóval menne, ha muszáj lenne. Sportoltam, labdát dobni csak bal kézzel, rúgni jobbal és ballal is, de ebbe belejátszik egy sportsérülés is. mit hagytam ki?
2022. dec. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Jobb kezes vagyok, de sokszor csak bal kézzel gépelek.
2022. dec. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Jobbkezes vagyok, de bal kézzel szoktam integetni.
2022. dec. 12. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Általában igen.
2022. dec. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Metionin ***** válasza:
43%
Eredetileg kétkezes vagyok, az eszközök jobbkezes kialakítása miatt viszont a jobb kezemet dominánsabbnak tartom. Jobbal írok vízszintes felületre, jobbal nyomkodom a telefont de ballal nyitom az üveget, a kilincset, a táska úgy van átvetve a vállamon, ahogy a balkezeseknek szokása, függőleges felületre ballal írok és az órát is a jobb kezemen hordtam amíg volt. De a biciklire jobbkezes módon ülök fel. Evésnél az evőeszköz, pohár totálisan random, hogy melyik kezemben van, attól függ, melyikkel egyszerűbb érte nyúlni, melyik könyököm felé van több hely. Főzéskor sokszor (anyám szerint) fordítva fogom a cuccokat pl. ballal kavarok és jobbal tartom a lábost, ballal veszem ki a sütőből a tepsit stb.
2022. dec. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
73%
Jobbkezes vagyok, de orrot fújni csak ballal tudok. A kormányt is inkább ballal fogom, ha nem kell kanyarodni, addig a jobb pihen.
2022. dec. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
46%
Mindent jobb kézzel csinálok, kivéve egy dolgot, azt csak bal kézzel szoktam, mert közben a jobb kezemmel használom az egeret. 😅
2022. dec. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
22%
Jobb kezes vagyok, de a bőröndöt kizárólag bal kézzel tudom magam mellett húzni, mandarint is csak bal kézzel tudok hámozni, ékszereket is a bal kezemen tudok csak kényelmesen hordani.
2022. dec. 13. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
43%
#9 vagyok, vezetésnél is a bal kezemet érzem biztosabbnak.
2022. dec. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!