Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Találkoztatok már olyan...

Találkoztatok már olyan emberrel, aki ugyanúgy kezeli a baráti és egyéb kapcsolatait akkor is, ha lesz párkapcsolata?

Figyelt kérdés
Ez egyfajta elvárás, tankönyvi példa, "így lenne egészséges". Még soha nem láttam ezt senkit se megvalósítani, magamat is beleértve természetesen..
2022. dec. 13. 17:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, normális, hogy fris kapcsolatban vagy ha gyereke születik vagy ha gondozod a szüleidet vagy vizsgaidőszakban vagy ha túlórázol vagy ha új hobbid lesz, akkor kevesebb időd lesz másokra. Majd elsimul ez idővel.
2022. dec. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
18%
Nem. A barátság olyankor már nem lesz olyan azzal, akinek nője lesz. Vagy arra is látni példát, hogy a nő választás elé állítja "vagy ő vagy én", amivel nincs is semmi baj, ez így van rendjén.
2022. dec. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Akkor mi ez a hülyeség?? "Ne hanyagold el a barátaidat!!" Vagy ezt 16 év fölött senki se harsogja?
2022. dec. 13. 18:15
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

2es, rendjén van az, ha a párod elszakít a barátaidtól? Neeem, ez egyáltalán nincs rendjén!:D


Nyilvánvalóan ha bejön a képbe eg ypárkapcsolat, akkor hirtelen erősen átkerül a fókusz oda, de egészséges esetben ez idővel normalizálódik és kiegyenlítődik.

Én egész büszke vagyok rá, hogy sikerült megtalálnom az egyensúlyt. Az egyik nap fixen a haverokkal egy fix programmal töltöm, a másik napot fixen az asszonnyal. A maradék az kaotikus, ahogy sikerül, de általában sikerül egyenlően elosztani. Feleségemnek nincs ilyen fixált csajos napja, de azért ha nem is minden héten, neki is van egy csajos programja. Ez az idő ugye nekem elvileg énidőre szánható, de gyakran akkor is bszervezek egy haveri találkát, hisz az asszonynak mindegy, hogy egyedül vag yhaverokkal vagyok:D



Persze majd ha jön a gyerek, akkor a srácok nem fognak látni egy jópár hétig, de feleségemmel már tervezzük annak kialakítására a módszert, hogy akkor hogy lehet majd visszaállni arra, hogy a barátokra is jusson idő. Természetesen nem csak nekem, hanem neki is.


De sajnos a srácok között is látom, hogy van aki eltűnt amikor becsajozott. Mámrint már vagy 3 éve van nője, de még mindig úgy kell küzdeni, hogy legyen ránk is egy ideje mondjuk úgy évente 10 alkalommal.

Egy másiknak meg gyerekei is vannak, őt jóformán még ennyiszer sem látjuk. Egyedüli találkozási lehetőségek kb 2havonta egy péntek éjjel ilyen 11től 2ig, amíg valami ranodm látávnyfilmre elkísérhetjük:D Deee szerintem nála a fő gond az, hogy valójában nem a családdal van, hanem dolgozik a vállalkozásában még hétvégén is, emiatt bűntudata van amiért nem a családdal van és ezért ha rólunk van szó, akkor azt mondja a családdal kell lennie. Magyarul sehol sincs ott igazán. Jó szar.

2022. dec. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

#4 nem, de én biztos nem haverkodnék egy ilyen kijelentés után a másikkal.

Az elején természetes, hogy addig míg unalmasra nem szexuálják egymást egész nap együtt vannak, amíg tart a "más színben látom a világot" állapot. És ilyenkor picit háttérbe szorulnak a mindennapos baráti programok, nagy beszélgetések, összejövetelek.


Akinek párkapcsolata lesz elkezdi tervezni a saját kis életét, dolgozik is mellette, foglalkozni kell a zasszonnyal meg a gyerekkel, csomó elintéznivaló, és igen, ilyenkor már háttérbe szorulnak a barátok.

2022. dec. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

#3 "Akkor mi ez a hülyeség?? "Ne hanyagold el a barátaidat!!""

Nem hülyeség, tényleg fontos, de ez nem azt jelenti hogy minden ugyanúgy marad, mint amikor még nem volt párkapcsolata.

Soha nem lehet ugyanúgy folytatni.

A napnak 24 órája van és az az idő amit a párjával tölt az már nem lesz ott, hogy a barátaival töltse. Ahogy hiába mennek a párjával együtt a haverokhoz, az már nem lesz ugyanolyan.

Az, hogy "Ne hanyagold el a barátaidat!!" nem azt jelenti, hogy ugyanúgy csináld, mint előtte - hanem hogy ne legyenek teljesen elfelejtve. Azért néha legyen a barátaival is, figyeljen oda arra mi van velük és ne csak a párjára gondoljon. Ha valami megszokott alkalom van ahová korábban együtt mentek, azt ne felejtse és vagy egyedül, vagy a párjával, de menjen ő is.

Természetesen a heti 7 nap délutáni haveri akármiből kevesebb lesz, ez attól függ milyen a párkapcsolat. Amíg alakul addig szinte semmi, aztán amikor stabil lesz akkor már párban, külön alkalmanként lehet haverozni is. ha gyerek lesz akkor megint ritkul a dolog, mert az már felelősség.

Kérdező, a párom évente 1-2 alkalommal találkozik a legjobb barátjával, mert ennyit tudnak összehozni. De sok évtizede barátok, mert nem hanyagolták el a barátságukat. Viszont soha nem tudtak már minden nap együtt lógni, mint amikor még egyiküknek sem volt párkapcsolata.

2022. dec. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor mi ez a hülyeség?? "Ne hanyagold el a barátaidat!!""


Ez nem "hülyeség", hiszen teljesen elhanyagolni nem kell a barátokat. Pontosabban nincs olyan, hogy "kell" mert mindenkinek egyéni döntése, hogy kivel mennyi időt szeretne tölteni.


Az pedig egyértelmű, és természetes, hogy ha van párunk, családunk akkor az lesz az első, a fontosabb és nem a barátok, haverok.

2022. dec. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Azt azért tegyük hozzá vannak olyan emberek akik már már párkapcsolati szinten élik meg a barátságaikat. Elvárják hogy a másik mindig ott legyen, mindig együtt legyenek, mindent együtt csináljanak, minden szabadidejüket együtt töltsék, vagy csak szimplán minden hülyeségükre azonnali választ várnak Messengeren.


És ha a másik nem foglalkozik velük annyit, akkor pont ugyanúgy reagálnak mint egy rossz párkapcsolatban, lelki zsarolás, hisztizés.

2022. dec. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8 igaz. A tizenéveseknek, a gyerekeknek azért van annyi barátjuk, mert akkor még nem tudták, nem tudtuk mi az a párkapcsolat
2022. dec. 13. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Persze, rengetegen vannak akik inkább a kocsmába meg mindenhova járnak a haverokkal, csak otthon ne kelljen lenni a családdal.

Abszolút nem egészséges.

2022. dec. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!