Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van még valaki akit a szülei...

Van még valaki akit a szülei kényszerítettek egy területre?

Figyelt kérdés

7 éve mentem egyetemre érettségi után, gazdasági szakra,mert a szüleim arra a területre kényszerítettek, mivel mindketten az üzleti életben dolgoznak és azt gondolják csak annak van értelme.

Én azonban egy kreatív, nagyon szociálisan érzékeny ember vagyok.

De hallgattam rájuk és közgazdászként diplomáztam. Ami nagy hiba volt. Elhelyezkedtem egy multi pénzügyi területén és azóta szenvedés az életem.

Nem találom a helyem, gyűlölöm amit csinálok, és minden héten sírva várom a hét végét.

Érzem,hogy váltanom/változtatnom kellene de nem tudom ha 27 évesen nem vagyok még késésben.

Az viztoa hogy ha így kéne leélnem az életem,sgy laptop mögötti adminisztratív robotként, aki minden nap igyanazt csinálja,akkor nem is akarom az életem.

Valaki tévedett még ekkorát az életében, és ha igen,tudott változtatni?

N27



2022. dec. 18. 20:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
26%
Mert a nyafogással, meg a szülőre mutogatással előbbre vagy? Ember, nem matróna vagy...
2022. dec. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Igazából miért hagytad magad? Én meg sem kérdeztem hová menjek, beadtam a felvételi jelentkezést és pont. Ha nem tetszik lehet mást tanulni, egyáltalán nem késő 27 évesen.
2022. dec. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
27 évesen nem az egyetemhez vagy túl idős, hanem ahhoz, hogy ennyire meg akarj felelni a szüleidnek. Csomóan kezdenek ennyi idősen (vagy idősebben) új egyetemi szakot. Ha nem a szüleid életét akarod élni, akkor vágj bele, és jelentkezz valami másra. Februárig lehet jelentkezni a szeptemberben induló képzésekre, nézz körül a Felvin (bár még nincsenek kint a meghirdetett képzések, de néhány nap/hét múlva kint lesznek). Ha 7 év alatt nem sikerült megmondanod a szüleidnek, hogy te másra vágysz, akkor pont itt van az ideje. Hajrá!
2022. dec. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze, rengetegen tévedtek, rengetegen élnek rossz, manipulatív családban. De ennek ellenére sokan nem változtatnak sajnos. Én változtattam. A gyökerektől kell ilyenkor sajnos.
2022. dec. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Még annyi, hogy tévedésnek nem mondanám, inkább eszköztelenségnek, amit sajnos a rossz családi miatt hoztál te is.
2022. dec. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Igazából most már nem érdekel a véleményük, inkább az van, hogy nem merek váltani, mert félek a biztosat otthagyni a bizonytalanért.

De nyilván ki kell törnöm ebből.

Köszi!

2022. dec. 18. 21:01
 7/12 anonim ***** válasza:

Semmi sem biztos ma már. Szerintem legalábbis. 🙂

Ha tudod, mi a te utad, mit szeretnél csinálni, akkor vágj bele. Egy életed van. Azt úgy leélni, hogy utálod, hát...nem egy követendő életpályamodell.

Esetleg egy önismereti utat is végigcsinálhatsz.

2022. dec. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%
kipróbálhatod a három műszakos gyárakat is mennyivel "jobb", aztán majd átértékeled
2022. dec. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hasonló volt nálam. Válthatsz, elvégezhetsz más képzést. Sokkal fontosabb hogy kedveld -legalábbis ne gyűlöld- amivel az életed jelentős részében fogsz foglalkozni. Nem vagy elkésve.
2022. dec. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 xp ali ***** válasza:
Menj olyan területe, amit szeretsz. Ott is kell, aki ért ehhez. Kevesebb pénz, több küzdelem, de szeretni fogod. Épp az ilyen elkötelezett emberek kellenek oda is. És ki tudja lehet h vmi olyan startupban találod magad, ami viszi is vmire.
2022. dec. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!