Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért vagyok céltalan?

Miért vagyok céltalan?

Figyelt kérdés

25 éves nő vagyok. Amióta az eszemet tudom, nem voltak konkrét céljaim, a hobbijaim évről évre változtak mert meguntam őket, ki akartam próbálni valami mást.

Voltam már pályatanácsadónál de nem sokat segített, elmondta minek lennék jó, de valahogy nem szeretnék valamiért éveket tanulni úgy, hogy lehet 2-4 év munkaviszony után megunom. Miért nem találom a helyem? Annyira aggaszt már sok év után, hogy depressziósnak érzem magam, és sötét gondolataim vannak.



2022. dec. 21. 21:17
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Én is így vagyok, sajnos csak a pénzszámláláshoz értek!
2022. dec. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

A legtobb ember az.

A munka normal esetben önmegvalositás lenne. Azaz joformán hobbybol.oénz és siker. Ami te vagy.


Az emberek 99%-a dolgozik csak muszájbol. Pénz miatt megélhetési es egyéb igényei miatt csak. Es nem azert mert szereti imadja él hal érte és akkor önmaga.


Lehet sovány vigasz ugyan de a nagytöbbséghez tartozol.



Egy másik kérdés is hűen ábrázolta ezt hogy a legtobb emver csak a megelhetésért kényelemért tanul dolgozik, meg legyen kocsija háza, a legelemibb szinten élnek csak.


Egyik sem azért mert imádja amit csinál és dalolva szalad a munkahelyre, még fizetne is érte.

2022. dec. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
78%

Normál esetben forditva van.

Azt csinálom amit szeretek imádok, abban kibontakozom megtanulom profi leszek, és annak járulékos vonzata a pénz és siker.


A legeslegtobb ember forditva csinálja. A pénzért sikerért tanulok dolgozok.


Az előbbi a celorientált ember. Az 1%

2022. dec. 21. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Egyetértek. Ha találnék egy olyan célt, ami hosszabb távon is érdekelne, akkor ide tartoznék.

Hosszabb távon stabilabb, jobb pozíciót lehet kiépíteni akár alkalmazottként, akár vállalkozóként, de nem tudom mibe vághatnék bele, amit élvezhetnék legalább 15-20 éven át. Nem érdekel a pénz (legalábbis nem ez a fő cél, eddig sem éltem nagy lábon).

Szoktam ötletelni, leülök és elképzelem magam egy csomó helyen, csomó pozícióban, utánajárok. De most már ezt sem csinálom, mivel nem sikerült semmi konkrétat megálmodni, abbahagytam mert csak görcsölök ettől is.

2022. dec. 21. 21:52
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem kell ugyanazt élvezni 10 20 éven át. Ez változhat. Ahol ajtók záródnak, kinyílik egy másik.

Magadban kellene keresni mi az amit szeretsz csinálni. Ha csak körmöt lakkozni még azt is lehet sikerre is vinni.

Kell is hozzá izzadni kitartani de ez csak példa volt a legaprobb dolkgra is ha szeretsz vmit csinalni.


Vagy pl akik játékfüggők. Simán lehetnének játékfejlseztők, vag, tesztelők is, irdatlan sok abban is a bevétel. Csak kicsit tanulni is kéne abban amit szeretsz

2022. dec. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem rosszul állsz az egészhez.

A legtöbb állás nem olyan, hogy előre el tudod képzelni, hogy milyen lesz majd csinálni. Legalábbis az olyanokat nem, amihez tanulni kell.

Amire előképzettség nélkül könnyen be tudnak tanítani, azt érthető, hogy hamar megunod, mert az ilyenekben kevés újdonság/változatosság van.

Az olyan munkákat nem igazán lehet megunni, ahol folyamatos a változás, vannak kihívások és folyamatosan lehet fejlődni (illetve ha jóban vagy a kollégákkal akkor az nagyon sokat javít mindenen).

Nálunk elég sok projekt jellegű feladat van, amik egyszeri feladatok (nem monotonak), más területekkel kell együtt dolgozni (változik, hogy kikkel/milyen gondolkodású/hozzáállású emberekkel dolgozom) és rengeteg mindent tanulok mindezek közben (4 éve dolgozom a mostani helyemen és még mindig napi szinten tanulok új dolgokat).

Mindezt úgy, hogy régen engem sem érdekelt semmi. Olyan területet választottam amihez volt érzékem és idővel megszerettem a munkámat (eleinte a jó fizu és sok szabadidő motivált).

2022. dec. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerelmi csalódás nem ál ez egész háta mögött? Barátaid sincsenek? Lehet egy beszélgetés pszichológussal segítene, már csak a sötét gondolataid miatt is, még mielőtt komolyabb baj lenne.
2023. jan. 3. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!