Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mai baráti kapcsolatok,...

Mai baráti kapcsolatok, párkapcsolatok nem felszínesek szerintetek?

Figyelt kérdés

Szerintem igen, mert a kinézetről szól az egész, nem pedig az emberi értékek a fontosak. Meg a baráti kapcsolatok sokszor addig tartanak szerintem amíg tud az ember újat mondani és érdekes. Igazi barátságok fiatal korban alkaulnak ki, felnőttként már nehéz.


Ti hogy látjátok?


2022. dec. 29. 22:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
92%
Sajnállak, amiért nincsenek - és soha nem is voltak - barátaid.
2022. dec. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
Felnőttként nehezebb, de nem lehetetlen. Nekem sikerült felnőtt koromban is szoros, megbízható baráti kapcsolatot kialakítani. Igaz barátból nem lehet sok. Nincs annyi ideje az embereknek egymásra, és nem könnyű olyan embereket találni, akik önzetlenül magadért szeretnek, és őszintén törődnek veled. Kevés jó barátom van, a többi valóban felszínes kapcsolat. Kollégákkal, szakmabeliekkel nem alakítanék ki szoros barátságot. Hiába ismered évek óta az illetőt, ha az érdekeit félti, akkor vége a barátságnak. Rossz tapasztalatom is volt már. Kollégáknak soha nem nyílok meg teljesen.
2022. dec. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
A régiek is azok voltak, csak akkor beszélni se lehetett róla.
2022. dec. 29. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

"amíg tud az ember újat mondani és érdekes" ez valahol normális nem? ha semmi nincs ott ami az életet vezetné új helyekre, akkor már csak ismétlés és a régi sztorikra emlékezés nem?


nekem amúgy minden most élő barátságom már felnőttként született. középiskolából és korábbról nem nagyon maradtak dolgok.

2022. dec. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
szerintem azért látod így mert még nem találkoztál a megfelelő emberekkel. felszínes kapcsolatot könnyű, barátságot nehéz kialakítani. mindkét félnek sokat kell beletennie egy kapcsolatba és azt tudni is kell fenntartani. Nem több a felszínes kapcsolat ma se mint régen, csak könnyű ráfogni arra hogy "jaj de szar ez a modern világ régen minden jobb volt, erre fogom hogy nincsenek barátaim".
2022. dec. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Mióta élek azt hallgatom, hogy "manapság" az emberek felszínesek, nincs bennük érték, butábbak mint az előző generáció, olyan dolgokért rajonganak amiben nincs érték, stb stb.


Mivel 3 évtizede megy ez a panaszkodás, sőt, azelőtt is ez ment mielőtt megszulettem volna, úgy gondolom hogy nem a mai emberekkel van gond, inkább csak vannak magányos emberek, akik nem találják a számukra megfelelő közösséget, és ők/ti vagytok azok akik rossznak látjátok a teljes társadalmat.


Az emberek nagy része pontosan ugyanúgy vágyik hűségre, szeretetre és emberi értékekre, mint te.

Sőt... Néha vannak kapcsolatok amik tönkremennek, vagy rossz alapokra épülnek, vagy felszínesek, de még ez sem jelenti azt, hogy ezek az emberek egy az egyben ilyen kétbitesek. Van, hogy valakivel rossz volt a kapcsolatod, de ugyanennek a személynek lehetnek a jövőben mélyebb barátságai.

Önbecsapás azt gondolni hogy mindenki körülötted sekélyes droid.

2022. dec. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A tieid lehet, de az enyémek biztosan nem. A barátaimat gyerekkorom óta ismerem, sokmindent megéltünk eddig. Gyászban, szerelmi csalódásban, anyagi gondokban is mindig egymás mellett áltunk, de a jó élményeket is együtt éltük meg. A párom szintén. Ő a legjobb barátom, eddig akármilyen nehézségünk volt mindig kitartottunk egymás mellett.
2022. dec. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%
Nem eldobni kell őket, hanem megjavítani. Főleg azokat, amik már évek óta tartanak.
2022. dec. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

8-as, sajnos ez nem mindig megoldható :(

egész életemben ismertem a legjobb barátnőm, amikor valami nagyon bunkó dolgot csinált velem. Mondtam neki hogy beszéljük meg, meg tudnék bocsátani neki, ő nem akarta, pedig az ő hibájából volt. dehát úgy tűnik még akkor sem ismerünk valakit teljesen amikor évtizedek óta hívjuk egymást legjobb barátnak. Ő sokkal fontosabb volt nekem mint én neki, nem becsült annyira mint én őt. Fontos hogy észrevegyük hogy viszonyul hozzánk a másik fél és ne csináljuk azt magunkkal hogy mi tripla annyi energiát fektetünk bele a kapcsolatba mint ő, mert nem egészséges az se.

2022. dec. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Szemét, kihasználós fajta, majd visszakapja.
2022. dec. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!