Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Általános dolog ez ? Miért...

Általános dolog ez ? Miért ilyenek ezek az emberek ?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy suliban is ismertem pár embert, volt olyan aki mogorva volt, volt akihez senki nem mert szólni, meg ugye voltak a nagymenők...


Nos párszor megégettem magam. Ugyanis azt vettem észre hogy az ilyen mindig vigyorgó, bájolgó emberkék a legkétszínűbbek. Ők azok akik tipikusan a szemembe nyalnak, a hátam mögött pedig kibeszélnek, vagy keresztbe tesznek.


Egy nagyon szótlan lány vagyok amúgy, így nyílván sokszor kihasznalták a jóhiszeműségem, de azóta csak azokat az embereket keresem akik a háttérbe vannak...


Most a munkahelyemen van egy srác, neki tényleg tipikusan ez a "ne szólj hozzám mert kinyírlak" arca van úgymond, és miután beszélgettünk pár szót, meg tényleg összebarátkoztunk, rájöttem hogy sokkal jobb fej mint bárki. Valahogy olyan kötetlen a beszélgetésünk, nem játsza meg magát.


Hozzateszem ritkán mosolyog, de ha mosolyog akkor sokkal jobban áll neki, mint akik mindenen vigyorognak, csakhogy jó benyomást keltsenek.


Aztán ugyanitt a munkahelyen is volt 2 lány, ők is ilyen vigyorgósak voltak, de rögtön leveszem már ennyi tapasztalat után hogy csak álca. Lényegében mindenkit kibeszéltek (nekem) és tudom hogy ha nekem kibeszélnek valakit, akkor engem is ugyanúgy kibeszélnek...


Nos lényegében a kérdésem az az, hogy mások is megfigyelték ezt a jelenséget, vagy csak én botlok bele mindig ilyen emberekbe ?



2022. dec. 31. 23:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez általános jelenség. Örülök, hogy te már átlátod, de sokan még mindig alszanak. Én is - elvileg - pusztítóan nézek, pedig, ha valaki elkezd velem beszélgetni, jó szájízzel távozik utána. Igen, ez igaz, hogy sok esetben a "fagyos" külső rejti a legmélyebb lelket.
2022. dec. 31. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hát ebben lehet valami :)
2023. jan. 1. 02:16
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Van egy mondás: " Ne a morgós kutyától félj,hanem a hízelkedőtől! ".

A mosolygósok közt is van persze jó és őszinte ember,de sokkal több az alattomos, a kígyótermészet.

Inkább egy olyan ember társasága aki morgós,vagy hallgatag,mint egy bűbáj, aki aztán szépen alád tesz.

Munkahelyen mindig úgy voltam,hogy beszélgettem,stb,de munka után nincs haverkodás senkivel. Mindenki megy a saját dolgára.Nagyon sok megromlott barátságot,ellenségeskedést és irigységet láttam magam körul kollégák között,ilyentől mindig távol tartottam magam.

2023. jan. 1. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A mindig mosolygós,bájolgós ember valószínűleg maszkot hord.A kérdés az,hogy ha tényleg így van, mit akar leplezni.Lehet,hogy csak megfelelési kényszere van,de lehet,hogy valóban szrkeverő.Meg kell figyelni a viselkedését hosszútávon,és nem szabad túl sok infót megosztani vele.Amit a mogorva emberekről írsz,tapasztalatom szerint azért relatív.Lehet,hogy téged szimpatikusabbnak ítélt meg a srác, mivel lány vagy,visszahúzódóbb,így nincs a fejében egyfajta fenyegetettség érzete veled szemben,ezért eleve nem is akart alád tenni,ezt te is megérezted,és ezért is lett sokkal szimpatikusabb.Én férfiként tapasztaltam már azt,hogy egy-egy mogorva férfi munkatárssal hiába vagyok én normális(nem nyalizós)azok bizony nem lesznek velem jó fejek,őszinték,mert valamiféle riválist látnak bennem,hiába nem tettem nekik keresztbe.
2023. jan. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!