Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha állítólag a buta emberek...

Ha állítólag a buta emberek nem érzik magukról azt, hogy azok, akkor nekem mégis miért van 100-as IQ-val iszonyatos kisebbségi érzésem, amiért nem vagyok okos?

Figyelt kérdés

Elmentem egy MENSA tesztre és pont 100-as érték lett az IQ-m ami óriási csalódás hiszen diplomásként azt gondoltam min. lesz legalább 115-120 illetve napokig készültem rá (sok pihenés, fejtörő rejtvények, sudoku stb.) és mégis iszonyat rossz lett.


Pedig már korábban sejtettem (nem véletlenül voltam rá kíváncsi), hogy hülye vagyok, mert az egyetemet is sok-sok év csúszással tudtam csak elvégezni és a munkahelyen is nagyon nagy nehézséget okoznak napi szinten a problémamegoldással és logikai tervezéssel kapcsolatos feladatok.


Azóta iszonyatosan magam alatt vagyok, gyakorlatilag a sírás kerülget mindig amikor valami elég le kell ülnöm tanulni, mert érzem, hogy milyen nehezen megy a fejlődés.

A középfokú angolom is iszonyat küzdés árán lett meg (azóta pedig brutálisan sokat felejtettem), mostmár legalább tudom miért.😞


A fura mégis az, hogy sokan mondják: a buták nem tudják magukról, hogy azok sőt inkább hatalmas önbizalmuk van. Nekem mégis iszonyat lelki őrlődést jelent, hogy tudom: gyenge képességekkel kell megküzdenem azon a szellemi területen amit anno választottam mikor még azt hittem okos és jó képességű vagyok.😭



2023. jan. 1. 14:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Pontosan mi a munkád?
2023. jan. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
29%

Mensa tesztje nagyon felszínes értéket mér.

Nem irányadó.


Intelligens ember:

- figyeli a lehetőségeket,

- értékel,

- dönt, ellenőriz,

- figyeli az igények alakulását,

- figyel a hiányokra,

- figyel a biztonságra,

- figyel az optimalitásra,

- figyel a minőségkritériumokra,

- figyel a láthatóra és a nem láthatóra,

- figyel a történtekre és a meg nem történtekre,

- figyel a folyamatokra,

- figyel az állapotokra,

- figyel a funkciókra,

- figyel az irányításra,

- figyel a testi és lelki állapotra stb.


A fentieket, egyszerre, egyik teszt sem méri, pedig a nagyon magas intelligencia ismérvei (működés).

2023. jan. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy buta, a 100 az átlagos. Tanuláshoz se úgy állj neki, hogy most, hogy tudod az IQ-dat, már felesleges, mert nem vagy elég okos hozzá. Eddig is sikerült minden, csak több energiát és erőfeszítést kellett beletenned, de sikerült, mert szorgalmas voltál és kitartó, ami miatt pedig büszke lehetsz magadra.
2023. jan. 1. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
#1: Support jellegű adminisztratív munkakörben dolgozom (tehát a problémamegoldás és találékonyság fontos).
2023. jan. 1. 15:18
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Dehát a 100-as IQ az átlag. A többség.
2023. jan. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem 2-es kihagyta a legfontosabbat: könnyen/gyorsan tanul.


Egyébként a 100 átlagos.


Ne érezd ezért rosszul magad. Az életed nem változik meg ettől. Ugyanúgy jó leszel a munkádban stb. Ez csak önfényezésre jó vagy önbizalom rombolásra. (faszméregetés) Nem kell sehova az eredmény, nem úgy mint egy diploma vagy nyelvvizsga.

2023. jan. 1. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
11%
Csináld meg kérdező online én most csináltam:)
2023. jan. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

6.


Az már a fentiek következménye.

De!


A gyors felfogóképesség az ember fejében lévő rendszer felépítésétől és a fogalmi gondolkodás mélységétől függ.

Tehát, hogy a kész információkat milyen gyorsan képes a már meglévő rendszerébe beilleszteni (elaboráció stb.).


Mivel a mondatoknak van mélységi (megértés) korlátja, tehát minél bonyolultam helyzettel találja magát szemben az intelligens ember, annál jobban lassul úgy a felfogó, mint a probléma látási-, elemzési- és megoldási képessége.


Tehát nem feltétlen tanul gyorsabban.

Főleg, ha alapos.

2023. jan. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

#2

"Intelligens ember:"

Az a helyzet, hogy a listád nem igaz.

A legtöbb dolognak semmi köze az intelligenciához. A jelenleg használt intelligencia fogalom kb. a logikai képességet jelenti. Ennyi.


Ez nem egy fekete mágia, hogy mindent is tud, sőt, sokszor nem teljesülnek a leírtak simán azért, mert mondjuk intelligenciája ellenére türelmetlen.


Ha nem tudod mi az intelligencia, akkor jobban jár a kérdező, ha nem válaszolsz a kérdésére.


#6 és #8

"könnyen/gyorsan tanul."

"A gyors felfogóképesség az ember fejében lévő rendszer felépítésétől és a fogalmi gondolkodás mélységétől függ."

Szintén nem igaz, mivel a tanulás egy része nem logikához kötődik, hanem lexikális ismerethez.


Felfoghatod egy idegennyelv szabályait, de nem sokat fog jelenteni, amikor 200 darab ige van, ami valamilyen kivétel szerint működik.

A legtöbb dolog, amít tanulunk az nem simán egy rendszer, amit mindenféle lexikális ismeret nélkül el lehet sajátítani. És a lexikális ismeret elsajátítása megint csak nem intelligencia kérdése.

2023. jan. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

A buta ember általában tudja magáról, hogy buta.

Az elmebetegségek egy része okoz olyat (de nem mind), hogy az illető már azt se tudja magáról, hogy beteg.

2023. jan. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!