Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mièrt az internetet,ès az...

Mièrt az internetet,ès az okos telefonokat hibáztatja mindenki? A hagyományos "buta" telefonok nem ördögtől való,meg a vezetèkes? Egyesek meg rekedtek egy kórszakban?

Figyelt kérdés
Vannak emberek,akik mindenèrt mindeb rosszèrt az okos telefonokat ès az internetet hibáztatják,hogy azèrt ilyenek a fiatalok. Pedig ennyi erővel a sima GSM mobilokat is hibáztathatnánk. Nekem a Bátyám mesèlte aki 1987-ben született. A 90-èvekben volt gyerek. Akkoriban a mobil telefonokat szidták az ilyeb be gyöpösödött buta emberek. Aztán ahogy jöttek az okos telefonok a wifi az internet akkor meg azt. De akkor a hagyományos mobil nem is ördögtől való??? Azóta az már megtèrt? Hogy is van ez? 🤔🤔🤔🤔A barátnőm anyja,az internetet az okos telefont a pokolba küldenè. Igen csak az a vicc,hogy Ő is Viber en üzenget folyon,karácsonykór felhîvott vagy 100-embert hogy ki faggason mindenkit. Ès folyton akkor hîv,amikór szeretkezünk,vagy èppen a WC-ülök nagy dolgomat vègzem,vagy amikór eszek iszok,Stb. Nos,akkor èn a sima mobil telefont a sátán jobbkezènek hîvjam? Ez akkora hülyesèg! Ha èn nem haragszom a sima GSM mobil telefonokra,akkor a leendő anyósom mièrt haragszik az internetre,ès az okos telefonokra? Mi ebben a logika? Ja persze akkor jó a Viber ami internet nèlkül nem működik,amikór zaklatni kell az embert.Egyesek meg rekedtek egy bizonyos kórban,vagy nem tudom hogy mi. A szüleim mesèltèk hogy a 80-as èvek közepèn a Wolkman ra haragudtak az akkori hasonló begyöpösödött barmok. Èn neken volt olyan idő,hogy mèg TV-nk sem volt. 18-èves koromban lett az első mobilom. 5-ève van okos telefonom. Amikor kicsi voltam mèg vezetèkes telefonunk sem volt. Mègsem vagyok olyan mint a leendő anyósom. Pedig èn jöhetnèk azzal hogy bezzeg akkor. Aztán mègsem jövök ezzel a hülye dumával. A technika fejlődik. Ebben semmi baj nincs. Az emberek meg nem azèrt ilyenek,hanem maga az emberek ilyenek. Ennyi erővel lehetnènk Amisak is.Nem? Amint a hagyományos mobilt is be tudják mèrni. Ja ès nekem mèg van Nokia 3210-es Mobilom.Meg minden fèle retró mobil. Tárcsás Telefon amit mèg a M.M.M. Gyártott a 80-as èvekben. Mègis szuper dolognak találom az internetet,ès az okos telefonokat. Szerencsère èn nem vagyok birka.
2023. jan. 2. 11:06
 1/4 anonim ***** válasza:
58%

Nem vagyok az okostelefonok, sem az internet, sem a fejlődés, digitalizáció, Facebook, Instagram, TikTok, stb. ellen, VISZONT maximálisan egyetértek abban, hogy ezeknek a nem megfelelő használata rossz irányba vitte a szülőket, gyerekeket, fiatalokat, időseket egyaránt.

Mindenki sokkal "okosabb" lett, azt hiszi, bárki, bármit büntetlenül megtehet, hogy semminek nincs következménye. A fiatalok szülőhiányban szenvednek, a komplexusos nagyon fiatal lányok is, akik gyerekkorukban nem kaptak elég figyelmet, már azt sem tudják, hogyan pakolják ki mindenüket...

2023. jan. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyrészt divat az okostelefonokat és az azt "nyomkodókat" szidni. Ezért is terjedhet hogy azt szidják. Másrészt főleg inkább azt szidják amit képvisel, amire a többség manapság használja, szociális média, poénvideók, felszínes beleragadós tartalmak amivel órákat el lehet tölteni céltalanul, és főleg azt hogy sokan abszolút nincsenek jelen lélekben, mert a telefont bűvölik.

Egyébként a 90-es években a sima mobiltelefonokat is cikizték és viccelődtek vele, bár az még más volt, ritka volt, bunkofonnak becézték, mert főleg egy bizonyos vállalkozói réteg szeretett villogni vele. Ott még "csak" annyi volt a probléma hogy bárhol folyamatosan telefonált vele, és hogy húdefontos ember. Viszont az akkori telefonokat nem lehetett órákon át bűvölni se, szóval ha nem fejlődött volna a világ az okostelefonok irányába, akkor most is más lenne a helyzet ilyen hibáztatás terén.

Egyébként hasznos dolognak tartom én is az okostelefont. De amire és ahogyan sokan használják, azt már kevésbé. De nem szoktam senkire beszólni miatta.

2023. jan. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az a gond a telefonokkal, hogy az állandó okostelefonozás, az alkoholizmushoz hasonló kényszerbetegség, amivel az emberek elmenekülnek a valoságtól a lelkiproblémáktól. Az emberek ugyanolyan kényszeresen használják a telefont, ahogy az alkoholista is csak folyamatos részeg állapotban képes elviselni az életét. Szóval valojában nem a telefonokkal van gond, mert az csak egy tünet mint az ivás, hanem a rossz lelkiálapottal, amít jelez.
2023. jan. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az okostelefonok,gépek +internet direkt úgy vannak tervezve hogy függőséget okozzon..
2023. jan. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!