Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Érezted már úgy, hogy egyszer...

Érezted már úgy, hogy egyszer úgyis lebuksz a munkahelyeden? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Olyan érzés szokott gyötörni, hogy igazából nem értek semmihez. Nem értek a munkámhoz, csak véletlen sikerülnek a dolgaim. Ezért állandóan szakkönyveket vásárolok, szakcikkeket bújok, átnézem a réges régi tankönyveimet. Attól tartok, hogy egyszer a főnököm szembesít a hiányosságaimmal, hogy végig hazudtam neki és kirúg. Amúgy műszaki végzettségem van, 20 éve csinálom. Mindig meg voltak velem elégedve, de én mindig azt gondolom, hogy nem akarnak megbántani és ezért nem vágják a fejemhez, hogy sz@rt sem ér a munkám. Amúgy egy magabiztos középkorú ember benyomását keltem, de belül őrlődök folyamatosan. Most, a karácsonyi szabira is rendeltem 3 könyvet, tele van műszaki számításokkal, azokat bújtam, gyakoroltam.

Van aki érzett már hasonlót?



2023. jan. 3. 22:24
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
Ja én is szoktam ezt érezni. Vezető szoftverfejlesztő vagyok.
2023. jan. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%
Azt hiszem én szoktam ilyesmit, pedig nekem sokkal egyszerűbb, kevesebb tudást igénylő munkám van, mint a tiéd. Szerintem ez csak abból fakad, hogy túlságosan előre gondolkodsz, hogy mi van ha történik valami, várják a megoldást tőled és ötleted sincs. Én úgy kezelem ezt a helyzetet, hogy amiben tudok, maximumot nyújtok, aztán, ha valami nem úgy jön össze, ahogy elvárnám magamtól, akkor ez van, majd lesz valahogy. Szerintem ne aggódj ezen. Az emberek jelentős része mégha meg is tudna oldani egy feladatot, akkor is inkább kikerüli. Ezt tisztán látom, nem csak a saját munkahelyemen. Úgy érzem, bármilyen hibát is követnék el a tudatlanságom miatt, soha nem érezném akkora problémának, mint azt, ha valamit meg tudtam volna oldani, de lustaságból vagy nemtörődömségből nem foglalkoztam vele. Szerintem te jobb munkaerő lehetsz, mint az átlag. Én mindenesetre szívesen dolgoznék egy ilyen beállítottságú emberrel, még akkor is, ha sokkal kevésbé ért is a feladathoz, de van benne igyekezet.
2023. jan. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

Hm. Én át tudom érezni.


Az én munkám 50% elméleti, 50% gyakorlati feladatokból áll.


Elméletben gyakran tőlem kérdeznek, vagy kijavítom más munkáját, a papírmunka jól megy.


Gyakorlatban viszont nem tudom miért, de nem tudom az elméletet átemelni. Gyakran nem tudom mit csináljak, vagy mit kéne tennem kint terepen. Szerencsére valahogy eddig mindig megúsztam, és más döntött, vagy cselekedett helyettem kint.

Bent már kezd összeállni a dolog, de valamiért nem tudok belőle tanulni, félek megcsinálni a dolgot, nem merek kint lenni.


2 éve dolgozik ott, van, aki már rájött erre, de nem szólt senkinek (mivel még ott dolgozom). Nagyon rossz érzés.

Próbálom gyakorolni én is, de sehogy sem leszek gyakorlatiasabb, egyszerűen nem megy.

Több oldal elméletet, jogszabályt meg tudok kívülről tanulni, de gyakorlatba nem tudom átültetni.

Áh ..

2023. jan. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!

Én meg fejlesztő mérnök vagyok, igazából még sosem fürödtem be, mindig működnek a dolgaim, eredmény is van. De mégis. Lehet, valami baj van már a toronyban😃. Tulajdonképp nem is szeretem már csinálni, inkább valami kézműves szakmát, vagy birkatenyésztést csinálnék, teljesen kiégtem, az is lehet.

2023. jan. 3. 23:11
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Imposztor szindrómának hívja a szaknyelv. :) Én is csomószor éreztem, szintén mérnök vagyok. Minél magasabb szinten vagyok, annál nyomasztóbb, mert annál kevesebb ember van fölöttem, aki megmondja helyettem is, hogy mi legyen. Borzalmas érzés. :D
2023. jan. 4. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
20 eves csinalod es még mindig nem ertesz hozza? Az igen...
2023. jan. 4. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
6-os, legalábbis úgy érzem😃
2023. jan. 4. 09:15
 8/8 anonim ***** válasza:
1 Ez hogy lehet? Akkor lehet hogy szerény vagy.
2023. jan. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!