Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy a szép és...

Miért van az, hogy a szép és boldog szerelmespárok gyakorlatilag kivétel nélkül tanult, képzett, okos emberek? Csak ők érhetik el ezt az állapotot?

Figyelt kérdés

Facebook-on amikor meglátok egy szép csajt, ahogy a szintén jóképű pasijára mosolyog a virágos parkban és/vagy a gyerekekkel harmonikus családi képen pózol a kandallós nappaliban 100-ból 99-szer szinte csak olyanokat látok, hogy végzettség: Corvinus - nemzetközi gazdálkodás / SOTE - orvos / SZTE - biomérnök vagy a pasiknál pedig azt, hogy BME - mechatronikai mérnök / ELTE - programozó matematikus.


És marhára nem látszik az arcán a rengeteg éjszakázás és tanulással töltött szenvedés (bár magamból indulok ki mert az én életem tönkrement az egyetemi évek alatt) és rohadtul lazán boldogok, szépen, süt róluk a loveforever meg minden ilyesmi.


Hogy a francba lehetséges, hogy csak tanult, intelligens emberek találják meg az igazi boldogságot és romantikus szerelmet miközben még tökéletesen szépek is? Ez nekem miért nem megy, hamár összeszenvedtem egy büfészakos diplomát csak azért, hogy nekem is ilyen idilli boldog párkapcsolatom és életem legyen? (ami baromira nem lett)


Létezhet, hogy én alkalmatlan vagyok a boldog életre?



2023. jan. 6. 21:35
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
68%
Egy büfészaktól vártál boldogságot? Hát ez nem jött be.
2023. jan. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Vigyázz, a közösségia média torzít! Az kerül ki oda, amit ki akarnak rakni és az is a legjobb formájában. Azért nem látni ott a dolgok árnyoldalát.
2023. jan. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Itt inkább azon van a hangsúly, hogy akik jól keresnek és szépek, azok jobban szeretik mutogatni magukat. A csúnány lehetnek ugyan ilyen boldogok csak ők nem mutogatják mert így szokták meg. Van olyan ember akinek a szülei halottak, de mégis facebookon köszönti fel őket minden évben. Nem hülyeség mindenki szeme látára csinálni ezt? Nem elég egyedül otthon magába? Na ilyesmi ez is. Azt akarják, hogy lássák nekik mindenük megvan, míg a valóban normálisak nem feltétlen. Ezek akik a képeket pakolgatják ki lehet fűvel fával csalják egymást és még kitudja. A látszat mindig csal. Persze van kivétel. A diploma semmit nem ér ilyen téren. Tök mindegy mit dolgozik az illető csak legyen benne pénz.
2023. jan. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
81%

Tipikusan az az ember vagy kérdező, aki a közösségi média által sugárzott képekből nézi a világot, ami totál fals.


Facebookon a normális emberek nem szokták kitenni sem az egészségügyi problémájukat, sem a párkapcsolati/házassági gondjaikat, anyagi megakadásukat, veszteségüket, káros szenvedélyük, devianciájukat, stb.stb.


Az életben mindenkinek vannak problémái, szépeknek is, nem szépeknek is, gazdagoknak is, szegényeknek is.


Én a helyedben meglátogatnék egy pszichológust, már csak azért is, mert kevesebbre tartod magad a foglalkozásod miatt, már ez is jelzésértékű, de ez a "Facebookon láttam" dolog meg aztán tényleg elég bajos.

2023. jan. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
93%
Nekem van orvos ismerősöm, akinek a felesége állandóan tolja fel az idilli családi és nyaralós képeket. A férje pedig csalja, akivel csak tudja. És még hány hasonló családot ismerek..
2023. jan. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
71%
a kisebbségiek túlnyomó többsége sem épp az eszéről híres, mégis elég sokan vannak közülük kapcsolatban, nem hiába szülik raklapszámra a gyerekeket, és ez nem rasszizmus, hanem hogy ha nekik is összejön, "hasonló a hasonlóval", akkor te se fogd arra, hogy a diploma hiánya miatt nincs senkid
2023. jan. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
51%
habostorta csak a kiválasztotaknak jár
2023. jan. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Csak a felszínt látod.
2023. jan. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
77%

6


Ez is igaz amúgy.


Azt is el kell fogadni, hogy mindenki a saját szintjén keresgél és a nagy számok törvénye alapján ott is fog találni valakit.


Nyilván egy orvostanhallgató szintén orvostanhallgatók köreiben mozog (ez tök evidens), és nagyobb az esélye, hogy abban a körben fog magának párt találni, mint egy kocsmában.


Persze ez sem törvényszerű, mert én például ismerek NAV-nál vezető pozícióban lévő nőt, akinek a férje burkoló.


Na mindegy, de hogy ez nem a diplomától függ...


De az biztos, hogy súlyos önértékelési zavaraid vannak, ha azt gondolod, hogy a büfészakod miatt nincs senkid. Az emberek nem a diplomához szoktak feleségül menni (normál esetben) hanem az ember miatt.

2023. jan. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
76%
"összeszenvedtem egy büfészakos diplomát csak azért hogy nekem is ilyen idilli es boldog párkapcsolatom legyen" - olvasd el ezt 1x 2x 10x 100x amíg fel nem fogod, mi is ezzel a probléma. Ha nem kamu kérdés, akkor kezeltesd magad pszicjológussal, ezt minden jó szándékkal írom.
2023. jan. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!