Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ilyen ember súlyos beteg?

Az ilyen ember súlyos beteg?

Figyelt kérdés
Ma, vagyis már tegnap (péntek) este a lakótelepünkön lementem a térre, kicsit kikapcsolódni meló után. Egy huszonéves körüli gyerek petárdázott, tök egyedül volt, egy hátitáska volt a hátán, eldobált vagy 100 darabot. Engem nem zavart, majd egy középkorú köpcös férfi jött arra kutyát sétáltatott, ő nem hagyta szó nélkül. Elkezdte neki, hogy "Miért nem otthon petárdázol, az előszobában." Erre felelt a kölyök, hogy "Itt nagy téren lehet dobálni." Ekkor a férfi mondta, hogy "Tudod mikor lehet petárdázni?, December 31-én éjjel. Beledobod a szemeteszsákba is hülyegyerek." Aztán a gyerek elment. Milyen ész diktálja egy huszonéves kölyöknek, hogy január 6-án petárdázik, nem zavartatja magát, ha szólnak neki még ő szájal, akarja megmondani a frankót? Az ilyenek súlyos betegek? Jobb kerülni őket?

2023. jan. 7. 01:05
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Nem, csak tipikus fiatal, aki azt hiszi, ő mindent is jobban tud.
2023. jan. 7. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Dec. 31-én is illegális a petárdázás.

Valószínűleg a kölök nagyképű, unatkozik.

2023. jan. 7. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
16%
szakmunkás
2023. jan. 7. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
34%
Nem, nem súlyos beteg. Egyszerűen azt képzeli, hogy ő szarta a fényt a világba és neki mindent szabad.
2023. jan. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha nyílt terepen tette volna, ahol sem állat, sem ember nincs, akkor okés, de így nagyon mereedek. Szerintem magányos, egyfajta figyelemfelhívás volt a tette. Nem súlyos beteg (még), de foglalkozni kellene vele.
2023. jan. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Fel kellett volna ajánlania a kutyás embernek, hogy segít a srácnak durrogtatni, aztán működébe hozni a hátán lévő hátizsákban néhány petárdát - és sorsára hagyni a kialakuló jelenséget.

Egy kicsit komolyabbra fordítva a gondolatmenetet:

Aki ilyen tételben vergődik, arra nem túlzás ráhívni a rendőrt, - ha százas nagyságrendben futja petárdára, akkor a gigabírság sem kottyan meg a hülye gyereknek vagy a hozzátartozóinak!

Elgondolkodtató, hogy egy elméletileg keresőképtelen és értelmi fogyatékos ember miből tud kiszorítani ilyen "hobbira" pénzt, - úgy vélem, ezt a gyagyást is csak legyártották a szülők, aztán a szél gondoskodik róla az utcákon. Előkaparnám a szülőket - az érintett hatóságok helyében, miután bekerült a gyerek az őrszobára - és elbeszélgetnék velük arról, hogy miként képzelik el a saját jövőjüket, a gyerekük jövőjét, az utána "járó" támogatások automatikus felvételét, elköltését, - ezek esetleges beszüntetését és a gyerek gyámság alá helyezését kilátásba helyezve. Pont az ilyen "félre sikerült emberekre" nincs szüksége az itt élő társadalomnak!

2023. jan. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
6-os. Teljesen egyetértek veled, viszont ha rendőrt hívnak, mivel a petárda nem bűncselekmény, csak szabálysértés, valószínűleg be sem vinnék, hanem a helyszínen adnak egy csekket neki, ha beviszik is tíz perc múlva kiengedik, mert maximum penzbírságot adhatnak érte, többet nem, viszont lehet hogy egy 150-200 ezrest. Úgysem visszatartó erő, mert azt meg megkéri részletre, és meg van oldva. Ugyan úgy működik mint a közlekedésben elkövetett szabálysértések. Amúgy feltettem volna a gyereknek a kerdést, hogy miért nem olvas, vagy sétál, vagy máshogy elüti az időt, minthogy a lakótelepen lakó emberek nyugalmát zavarja. Szerintem neki nincs élete, nincs munkája, el nem tudom képzelni milyen ember lehet.
2023. jan. 7. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!