Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Örökölhettem a személyiségét?

Örökölhettem a személyiségét?

Figyelt kérdés
Nagyapám egy nagyon rosszindulatú ember volt. Állatokat ölt, csalásért kitiltották egy országból, erőszakos volt a nőkkel szemben, ittasan a gyerekeit is verte. Nekem teljesen normális gyerekkorom volt, mégis ugyanezeket vélem felfedezni magamban is.

2023. jan. 7. 10:45
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

Nem, inkább csak önigazolásért ráfognád az öröklésre.


Mindenki eldöntheti milyen ember akar lenni!

2023. jan. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

attól ne félj

inkább a családtól tanult viselkedésmintákat figyeld magadon

meg egyáltalán figyeld meg magadat, ezt hívják önismeretnek, és utána már tudod magad kontrollálni, tudsz magadon változtani

2023. jan. 7. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
72%
Az ember a környezetében tapasztalt viselkedési mintázatokat ösztönösen lemásolja, tulajdonképpen így tanulunk meg beszélni, járni, reagálni bármilyen élethelyzetre. Ugyanakkor ez nem olyan, mint genetikai öröklődés, felülírhatod a saját viselkedésedet, lehet rajta változtatni.
2023. jan. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ha egy nőt bántanak az a mai napig felizgat, pedig ilyen soha nem fordult elő a családomban. Persze én nem csinálok ilyet, de néha fantáziálok dolgokról. Rendes, szerető családban nőttem fel, jó anyagi körülmények között, mégis már fiatalkoromban rendőrségre kerültem, ezért nem értem az egészet.
2023. jan. 7. 11:00
 5/10 anonim ***** válasza:
51%

Mindenkinek vannak olyan gondolatai amit nem tart normálisnak, de az emberek többsége elnyomja a gondolatot amit aberráltnak tart!

Jobban teszed ha te sem fantáziálsz olyan dolgokról ami szerinted nem normális!

2023. jan. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%
Ha nem vele voltál nap mint nap akkor nem leszel olyan. Ha minden nap láttad volt ezt akkor már valószínűbb, hogy akaratlanul is rád ragadtak volna a dolgok. De minden ember maga dönti el, hogy milyen lessz.
2023. jan. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%

"mégis már fiatalkoromban rendőrségre kerültem"

Azért az sem mindegy miért.

De nem kell kifejezetten jófiúnak lenni, de tudni kell mi a különbség a lázadás és a bűnözés között!

2023. jan. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

"Ha nem vele voltál nap mint nap akkor nem leszel olyan."


Nem voltam vele szinte sosem, néha látogatóba jött, de az egész család utálta. Egyszer agyonvert egy idegen macskát nálunk, mert felidegesítette.


"Azért az sem mindegy miért."


Telefonon addig zaklattam egy ismerősöm, amíg fel nem jelentett, de gyújtogatás, betörés, rongálás fiatalon minden összejött. Nem mondanám, hogy lázadásból, inkább az élvezet miatt.

2023. jan. 7. 11:27
 9/10 anonim ***** válasza:
57%

Nehéz erre mit felelni. Részben lehetséges. A személyiseg egy része örökölt a másik része pedig a környezeti hatások által van formálva.

Például Zola Patkányfogó című regényében arra keresett választ, hogy egy züllött, alkoholista családba született lánynak van e lehetősége kitörni ebből az ördögi körből. A regény egy részében úgy tűnik hogy igen, ám végül ő is ősei sorsára jut.

A lényeg az, hogy a felmenőink cselekedetei nem múlnak el nyomtalanul, hatnak az utána lévő generációkra (mégha nem is érezzük). Ettől függetlenül azért kötelességünk megpróbálni felülemelkedni ezeken a dolgokon, tehát küzdj az erőszakos éned ellened!

2023. jan. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
57%
Állítólag genetikai okai is vannak annak, ha valaki pszichopata lesz.
2023. jan. 20. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!