Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez mennyire volt normális?

Ez mennyire volt normális?

Figyelt kérdés

Ha visszagondolok a gyerekkoromra, akkor olyan 14-15 évesen elég érett voltam. Olyan értelemben, hogy értelmes voltam, jól tanultam, szerelmes voltam, metált hallgattam, mégis olyan 18 éves korom körül elkezdtem újra tinisen viselkedni, sőt még jobban, mint előtte. Lázadtam, színesen öltözködtem, többféle stílust kipróbáltam, nagyon szélsőséges érzelmeim voltak, nem érdekelt, hogy mit gondolnak rólam az emberek, imádtam megszegni a szabályokat. Ez egészen 22 éves koromig tartott, utána kinőttem. Azért is fura, mert 16 évesen érettebben viselkedtem, mint 19 évesen.


Az benne lehetett esetleg, hogy akkor kezdődött az egyetem és új impulzusok értek, új/ismeretlen volt a környezet?


2023. jan. 9. 11:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Hm. Érdekes téma, kicsit magamra ismertem. 14-15 évesen olyan dolgokról filozofáltam és fogalmaztam meg, amit 5-8 évvel később Morgan Freeman említett meg először egy dokumentumfilmjében. Amikor visszahallottam a Tv-ben az elméletét, leesett az állam, ugyanis azt én már 15 évesen megfogalmaztam...

16 évesen írtam meg az első könyvemet (regény volt, háromszázvalamennyi oldalas volt). Irodalomtanárommal jóban voltam, elolvasta. Azt tanácsolta, hogy később adjam ki. "Eredeti a történetet, nagyon jók a csavarok, nem unalmas, egyszerre kedves, ugyanakkor csontig hatoló, mély tartalommal bír."


(Annak a könyvnek az egyetlen digitális példánya amúgy sajnos megsemmisült, de azon kívül írtam azóta még két regényt.)


Most itt vagyok 28 évesen, és néha azon kapom magam, hogy úgy viselkedek, mint egy átlagos 13-15 éves gyerek. Lázadok, hisztis vagyok, agyilag visszafelé fejlődöm. Nem tudok már írni sem, és úgy érzem, egyetlen értelmes gondolat sem jut az eszembe. Csak a hülyeségeket hajtom; a mémgyártás, a vicces(nek gondolt) videók készítése, új és új hobbik keresése, amikben már semmi örömöm nem lelem, és természetesen a Gyakorizás. Utóbbi rengeteg időmet elveszi, és gyakran keveredek gyerekes vitákba itt egy-egy felhasználóval. Nem ismerek magamra, de mégis ezt csinálom valamiért.

2023. jan. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ui.:


Érdekes viszont, hogy a kortársaimmal sosem jöttem ki jól. Sem középiskolában, sem a munkahelyen.


Tiszteletet élvez a kivétel, de nagyon gyerekesen viselkednek (tudom, pont én beszélek, igaz?).

Akárhová megyek, suli, munkahely, mindig az 40-50 körüli emberekkel jövök ki és tudom magam velük megértetni.

2023. jan. 9. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Sajnálom, személyiségzavar nem merült fel esetleg?


Én mint említettem, kinőttem a kamasz viselkedést 22 éves koromra, azt nem értem, hogy amikor már 16 évesen kezdtek lecsillapodni a tinis kedélyek, akkor csak 19 évesen újra elkezdtem kamaszosan viselkedni, jobban, mint 16 évesen. Mennyire gyakori ez?

2023. jan. 9. 11:57
 4/6 anonim ***** válasza:

Úgy hiszem, a te eseted normális.

Mivel kamaszkorban a személyiségfejlődés nem egy fixen, egyirányú folyamat, hanem egy hullámzó, kisebb-nagyobbb kilengésű dolog, ami előbb-utóbb stagnálni kezd.


Belegondolva, az én példám valóban nem állja meg a helyét a kérdésed alatt, mivel nálam egyfajta durva visszaesésről beszélhetünk, ami egyelőre még nem tisztázott, hogy ideiglenes állapot, vagy maradandó.


A fentiekért így elnézésed kérem, nem akartam az idődet rabolni.

2023. jan. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
65%

A többség kb ilyen. Sok kiskamasz szereti magát nagyon komolyan venni és szeretne nagyon felnőttnek tűnni. Aztán 20 felé észreveszik magukat és rájönnek, hogy élvezni az életet és nem kényszeresen mélységes keresni mindenben felnőttesebb, mint ez a karótnyelt hiszti.


Én is 18 éves korom körül cseréltem a tűsarkú tornacipőre.

2023. jan. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
45%

Én mindig nagyon éretten viselkedtem meg gondolkoztam, simán találtam munkanélküli szülőmnek állást, simán találtam magamnak munkát tizenévesen, és ott helyt is álltam. Ahogy később is.

De a "lázadó tini" korszakom jelenleg is tart, 28 éves vagyok, imádok koncertekre járni, bulizni, random döntéseket hozni és utazni. Remélem, sosem növöm ki, mert őszintén szólva nagyon szórakoztató így az élet, sokkal jobb, mintha lenne egy 8-4-es melóm aztán mennék haza a férjecskémhez meg a pulyácskákhoz :D

2023. jan. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!